מומחי 'המטבח שלי' מסבירים: איך לעצב מטבח בצורה נכונה?

מתכננים לעצב מטבח חדש? דעו כי מטבח מחליפים בממוצע אחת ל-10 שנים. לכן, חשוב מאוד לתכנן נכון את המטבח החדש שלכם, על מנת שישמש אתכם נאמנה לאורך זמן. לא די בכך, אלא שמומחים בתחום טוענים כי ההשקעה הכספית במטבח תוחזר אליכם במלואה בעת מכירת הנכס, אם נעשה בצורה נכונה. אך לא רק בתכנון ועיצוב עסקינן, האם חשבתם על איזה דברים אפשר לוותר על מנת להוזיל עלויות? בטרם תיגשו לפגישת ייעוץ ותכנון עם נגר או חברת מטבחים, הנה הדברים שאתם חייבים לקחת בחשבון, וגם עוד כמה טיפים עיצוביים שכדאי לחשוב עליהם.

 

מאת: בית ונוי | צילום: | 19/02/2020


פונקציונאליות, אבל לא בכל מחיר

תכנון מטבח נכון יהיה כזה שיאפשר לכם בראש ובראשונה נוחות. הנוחות מתבטאת במספר אלמנטים: אזור לחיתוך ובישול, אחסנה נוחה של הכלים, נגישות לכל אביזרי המטבח, ופינת ישיבה. אחד הפתרונות שצובר תאוצה בשנים האחרונות הוא מטבח אינטגרלי, מה זה בעצם אומר? בגדול, מדובר בהסתרה של כל חלקי המטבח וחיפוי אחיד של כולו מצד אחד, ומצד שני חסכון בשטח ע"י דלתות מתוחכמות, מנגנונים חכמים לאחסון וכיו"ב. אולם, אנו לא ממליצים לעשות את כל המטבח בצורה הזו, משום שישנם חלקים במטבח שבמידה ויהיו מוסתרים או מתוחכמים מדיי, הם עשויים לגרום לכם לאי נוחות, או לנגישות מוגבלת. רק תחשבו שבכל פעם שתרצו לחמם משהו במיקרוגל, תצטרכו לפתוח 2 דלתות. או לדוגמה באם תרצו להניח פשוט כלי בכיור, אולם זה יהיה מוסתר, תצטרכו כל פעם לפתוח גישה אליו. לכן, אנו ממליצים לעשות זאת במידה, ולחשוב היטב כמה נוח יהיה לכם להשתמש במטבח שכולו אינטגרלי.


  


 

סגנון לעיצוב מטבחים

ישנם המון סגנונות לעיצוב המטבח, כמו למשל עיצוב כפרי, קלאסי, מודרני, אורבני... השאלה היא, מה הטעם שלכם? על מנת לענות על שאלה זו, אנו ממליצים להתייחס לשאר חלקי הבית. מטבח המעוצב נכון יהיה כזה שיודע "לדבר" עם שאר האלמנטים העיצוביים בבית, או עם הסגנון הכללי של הבית. הוא לא חייב להיות זהה לו, אלא להשתלב בצורה נכונה. קבלו את ההחלטה מראש, מכיוון שלאחר שתעשו זאת, תגלו שלכל סגנון יש גם כך אינספור אפשרויות, ולכן על מנת שלא תלכו לאיבוד – החליטו מראש, לכל הפחות, איזה סגנון אתם מחפשים לעיצוב המטבח.


  


 

השקיעו באיכות הפרזול

מה זה פרזול? כשמדובר במטבח הכוונה היא בעיקר למסילות, ידיות, צירים וזוויות. לפרזול אלמנט עיצובי חשוב במטבח, אין ספק, אך מעבר לכך יש לו חשיבות קריטית בעמידות המטבח. אם הוא אינו ברמה גבוהה, תוכלו למצוא את עצמכם מתעסקים במטבח שהדלתות בו מתנדנדות לאחר פרק זמן קצר, המגירות עשויות לקרוס ואף הארונות או הקלפות. כשאנחנו מדברים על איכות הפרזול, הכוונה לא רק לחומר הגלם, אלא גם להתקנה. מבחינתנו, אחד הדברים החשובים ביותר במטבח הוא לדאוג דווקא לאיכות החומר ורמת ההתקנה של הפרזול.

 

 

  


 

קבלו השראה ובצעו השוואת מחירים

אל תיגשו למלאכה סתם כך, כיום ישנו מגוון כה רחב של תמונות של מטבחים מעוצבים, לפי צבעים, סגנונות וסוגים – כמו באתר המטבח שלי. אנו ממליצים להיכנס לאתר מסוג זה, לחפש תמונות, לקרוא על תכולות המטבחים השונים, ואף לקבל הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים. באמצעות השוואת מחירים תוכלו לחסוך עד 40% מעלות המטבח, אל תתפשרו, ואל תבחרו במטבח הראשון שהיה נאה בעיניכם, ויותר חשוב – אל תקבלו את הצעת המחיר הראשונה שיגישו לכם.

מאמר בשיתוף עם פורטל "המטבח שלי" – השוואת מחירים לעיצוב, חידוש ובניית מטבחים.


 

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים