וילה כפרית - בבניין משותף

מורן קיש, אדריכלית פנים המתמחה בתכנון, עיצוב ופיקוח דירות ובתים פרטיים, לקחה דירת קבלן סטנדרטית - והפכה אותה לבית מחבק בסגנון כפרי מודרני.

מאת: תמי וינצברג | צילום: גלעד רדט | 19/09/2019

איך הופכים דירת קבלן שגרתית לבית חם ומזמין, שנראה כמו וילה כפרית? מורן קיש, אדריכלית פנים ובעלת משרד "מורן קיש - אדריכלות פנים", המתמחה בתכנון ובעיצוב דירות ובתים פרטיים, התבקשה לעצב דירה "על הנייר",ששטחה 150 מ"ר, ולהפוך אותה לחלום כפרי עם טוויסט מודרני.

מדברים מהשטח: דירת קבלן סטנדרטית בת 5 חדרים, שתוכננה במיוחד לדיירים החדשים - זוג + 1. הפרויקט כלל תכנון, חלוקה מחדש של חלק מהחדרים ועיצוב שמשדר פינוק וסטייל.

התכנון המדוקדק של מורן קיש כולל הכנת כתב כמויות, דוח מפורט של עלויות השיפוץ, תכנון ימי העבודה של אנשי המקצוע ופיקוח אישי על הביצוע, ובעיקר על עבודות האינסטלציה. אלה מבטיחים לא רק עמידה בתקציב ובלוחות זמנים, אלא גם שיפוץ שהוא חוויה נעימה ומרגשת ותוצאה שהיא הגשמת חלום.

ניחוחות של כפר

מורן קיש בחרה צבעים, חומרים וטקסטורות שסייעו ביצירת האווירה הכפרית והמפנקת. כדי להבטיח שהעיצוב יהיה עדכני ולתת לו טוויסט, רוצפו השטחים הציבוריים בגרניט פורצלן מבריק, התורם לתחושת המרחב. גם התאורה, המשלבת אור יום ואור צהבהב, מעצימה תחושה זו ותורמת לאווירה החמה.

בחלל המרכזי מוצגות יצירות אמנות ישראליות ובינלאומיות ומשולבות בו נישות להצגת אוספים שונים. בפינת האוכל, למשל, המעוטרת אבן כורכר, נבנתה נישה מיוחדת להצגת אוסף יינות מצרפת ואיטליה. במטבח נבנו שטחי אחסון מרובים, והארונות, כמו האי המרכזי ושאר פריטי הנגרות כאן ובשאר הבית, תוכננו כולם על ידי מורן קיש ונעשו בהזמנה מיוחדת.

גם פריטי הטקסטיל בבית, ובהם הווילונות, הריפודים והכריות, נעשו בהזמנה מיוחדת. שטיחים אתניים וכלים מיוחדים משתלבים בהם ומוסיפים לאווירה הכפרית, המועצמת בזכות מרפסת מלאת צמחייה ירוקה, הנשקפת מתוך הבית ומכניסה אליו את הטבע. לצמחייה הירוקה יש ערך מוסף לא רק בזכות הנוף שהיא מספקת לחלל הציבורי, אלא שהיא גם מעניקה לשוהים במרפסת פרטיות מרבית.

 באיזור הפרטי בבית שילבה מורן קיש פרקט אלון עם רהיטי עץ בגון שמנת, מה שיוצר פלטת צבעים רגועה והרמונית. הסגנון בחדר ההורים, המושג באמצעות שימוש בקווים ישרים ונקיים, הוא מודרני חם, בעוד שחדר הילדים הוא בסגנון כפרי קלאסי.

המראה הטבעי חוזר ומודגש בחדרי הרחצה, בין השאר באמצעות שילוב של אריחים מצוירים ואבן טרוורטין, ומעניק להם תחושה מפנקת של מלון בוטיק. בכלל, הסטיילינג של מורן קיש לא פחות חשוב מהעיצוב הכללי, מחדד אותו ומביא אותו לידי ביטוי, בלי מניירות מיותרות ועיצוב עודף. בשורה התחתונה הבית מרהיב ומזמין, ומעוצב באופן שישרת את המתגוררים בו.


מתלבטים איזה ריצוף לבחור? ביקשנו ממורן קיש טיפ בנושא.

"כשאתם בוחרים את הריצוף לבית שלכם, כדאי לשים לב לאיכות הריצוף ולזכור שרמת הריצוף נקבעת לא רק לפי גודל האריח ומדינת היצרן, אלה גם לפי מספר החזרות על הטקסטורה, הזיגוג, הליטוש וכמובן צורת החיתוך. חזרה של 1 ל-10 על הטקסטורה גורמת לרצפה להיראות יוקרתית ומונעת מראה מונוטוני. זכרו זאת כאשר אתם בוחרים את האריח לבית שלכם".

לפרטים נוספים: מורן קיש - אדריכלות פנים, תכנון, עיצוב ופיקוח, www.MoranKish.com, טל' 054-8353323


החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development