שקע תקע ,פינת החידושים

המטבח העכשווי, בלי קשר לסגנונו העיצובי, הוא חשמלי-דיגיטאלי-חכם מאי פעם. בהתאמה, גם מוצרי החשמל הופכים להיות מתוחכמים, חדשניים וכן, כמובן, גם מעוצבים. אלה מנעימים, מייעלים ומקלים על ביצוע הפעילויות השונות במרחב זה.

מאת: | צילום: | 14/07/2013
 
קווים מאפיינים למוצרי החשמל העכשוויים

  • רוב מוצרי החשמל הפכו בשנים האחרונות להיות שקועים בארונות המטבח. ראשית היו אלה תנורי האפייה ותנורי המיקרוגל ובעקבותיהם גם המקררים, מכונות מים, מכונות הכנת קפה ועוד. כאשר נבחר מוצר חשמלי שאינו 'Built In', אלא דווקא 'Free Standing' הדבר נעשה במכוון ומתוך כוונה לייצר שפה עיצובית ייחודית. 

  • בנוסף, מוצרי חשמל 'קטנים' מציגים קווים עיצוביים מקוריים וצבעוניים מאי פעם – קומקומים, מערבלי מזון, מעבדי מזון, מכונות סחיטת מיצים וכד', הופכים לסוג של 'פסל' בחלל המטבח ומקבלים מקום של כבוד. מגמה זו, לכאורה סותרת את מגמת המטבח הנסתר ונקי הקווים, אך בעצם משלימה אותו, בכך שהיא מעניקה נגיעת צבע ומגע אישי וחם במרחב.

  • הכיריים הנפרדים כיום בדרך כלל מתנור האפייה ושקועים במשטח מקבלות מספר תפניות מעניינות. למבערי הגז המסורתיים מצטרפים כיום שחקנים נוספים. ראשית, כיריים חשמליים קראמיים ושנית, כיריים מסוג 'אינדוקציה' – המבוססים על פעילות של סלילים מגנטיים הממוקמים מתחת למשטח הזכוכית הקראמית ויוצרים אפקט חום מדויק בקוטר המתאים לתחתית כלי הבישול. בנוסף, קיימות גרסאות משולבות (המכונות 'דומינו') המשלבות יחידות של מבערי גז, עם משטחים קרמיים וכן עם פריטים נוספים כמו פלנצ'ה, צ'יפסר וכד'.

  • רוב חברות המקררים מציעות כיום, בנוסף למקררים סטנדרטיים, גם שני קווי מקררים המתאימים למטבח העכשווי. סוג אחד הוא מקררים אינטגרליים שאליהם מחברים דלת חיצונית במראה דלתות הארונות.  סוג שני הוא מקרר בעומק 60 ס"מ, בעל דלת משל עצמו, אך כזה המתיישר בקו אפס עם ארונות המטבח ולא חורג ממנו.

  • ניכרת מגמה של שילוב מקררי יין גם במטבחי שאינם מטבחים אולטרה יוקרתיים, כפי שהיה בעבר.

  • קולטי האדים מקבלים שתי צורות מנוגדות: האחת, מינימליסטית לחלוטין הממזערת את נוכחות פריט זה בחלל, או, לחילופין, דרמטית ופיסולית המעצימה מאוד את הנוכחות בחלל.

  • רוב מוצרי החשמל הופכים להיות בעלי תצוגות דיגיטאליות ובעלי תכונות מתוחכמות יותר ויותר. הדבר ניכר הן בתנורי האפייה והן במדיחי הכלים.

חידושים בעולם מוצרי החשמל למטבח 

 

סיני על אינדוקציה

 

חברת Digital Kitchen מציגה כיריים חדשניים, מסוג אינדוקציה, של המותג השוויצרי 'V-ZUG' שחדשנותם בכך שהכיריים כוללים תכניות אוטומטיות להכנת אורז, הרתחת מים וכן שמירה על חום וטמפרטורה קבועים. חידוש נוסף הוא כיריים 'ווק-אינדוקציה' בעלות מבנה מיוחד המאפשר הנחת ווק ופיזור חום אחיד מכל צדי הכלי. 


השחור הגדול מטבחי 'הייטאצ'' מציגים תנור חדש מסדרת התנורים 'W', מבית המותג הצרפתי 'La Cornue'. התנור עוצב על ידי האדריכל 'Jean Michel Wilmotte' ופעילותו מבוססת על אנרגיה גלית הפועלת על גז או חשמל. תקרת התנור הקמורה מייתרת את הצורך במפוח אוויר כדי לקבל חום אחיד בתנור.


 

קולטים אותו 
 
מותג 'Gaggenau' מציג את קולט האדים הייחודי להתקנה מהתקרה. הקולט כולל מנגנון יניקה היוצר אפקט יניקה דו צדדי המאפשר שאיבת אדי הבישול גם מלמטה וגם מחריצי יניקה עליונים. אפקט דו צדדי זה מאפשר יניקה אפקטיבית במיוחד של אדי הבישול. הקולט כולל גם תאורה דקורטיבית.

 

צבעים בקפה


במסגרת המגמה לתוספת מכונת קפה במטבח הביתי מציגה חברת 'Nespresso '  את קולקציית 'Maestria' בעלת מראה הרטרו הייחודי הכולל בחזית המכשיר חוגה לקביעת אורך מדויק של האספרסו. ביחד עם סטודיו העיצוב ' Andrée Putman' עוצב קו מוצרים ייחודי הכולל סט כלים לבריסטה: כד חלב, כלי לבזיקת קקאו ומטלית מייקרופייבר.  

נכנס יין


'אלקטרה סחר' מציגה את המילה האחרונה בעולם המטבחים- שילוב מקררי היין מקצועיים ואיכותיים של חברת היוקרה 'Liebherr' משתלבת עם מגוון מקררי יין , בגדלים שונים, הנטמעים בקו אפס עם ארונות המטבח ליצירת חזות נקייה ומנימליסטית.Total look

 
המותג האיטלקי 'La Cucina' מציג אלטרנטיבה צבעונית וייחודית למראה מוצרי החשמל במטבח. במסגרת זו מוצע קו מוצרים שלם: תנור אפיה, מקרר, מדיח כלים, כיריים ואף כיורים. אלה מגיעים בשפה העיצובית המוכרת של המותג הכוללת גוונים עזים ופרזול פליז, ברונזה או כרום.
לראשונה טוטאל לוק איטלקי למטבח מבית La Cucina


אולם תצוגה חדש
 
בנוסף לסניף הרצליה פיתוח השיקה לאחרונה 'Miele Gallery', מבית אלקטרה מוצרי צריכה, גם סניף חדש בחיפה. בסניפי הרשת מוצג מגוון רחב של מוצרים: תנורים, קולטי אדים, כיריים, מכונות כביסה, מייבשי כביסה, מייבשי כלים, מקררים, מכונות אספרסו ועוד של המותג 'Miele'.


 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי