מודרני, אמריקני, אורבני- דירה במגדלי W PRIME

דירה במגדלי W Prime

תכנון ועיצוב: מיכל האן

צילום: עמית גושר

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: עמית גושר | סטודיו מיכל האן 14/12/2017
סטודיו מיכל האן

הדירה ממוקמת במגדלי W Prime, שבו עיצבה המתכננת מיכל האן גם את הלובי והשטחים הציבוריים.

שטח הדירה כ 200 מ"ר, כשהחלל הציבורי תוכנן כחלל אחד פתוח ומרווח, 3 חדרים וממ"ד. הדירה תוכננה ונבנתה על הנייר מהשלבים הראשונים של תכנון הבניין.


דיירי הבית הם זוג בשנות החמישים לחייהם, יחד עם בנם הצעיר. משך התכנון והתהליך ארך כ 5 שנים – מהתכנון על הנייר ועד גמר הבנייה.


כל החללים ופריסת הדירה שונו בהתאם לצרכים של הלקוחות. התשתיות, המערכות, חלוקת החללים – הכל תוכנן מחדש בשונה לחלוטין מסטנדרט הדירה של הפרויקט.

 

הדיירים, תושבים חוזרים מארה"ב, רצו אינטרפרטציה לבית אמריקני חמים עם חומרי בנייה מסיבים כגון עצים כבדים ולבני פירוק.  בנוסף הם התחברו ואהבו את הסגנון הנקי והמודרני המאפיין את התכנון  והשפה של האן.

המעצבת יצרה עם הדיירים דיאלוג ושפה חדשה שבאה לידי ביטוי במפגש שבין התכנון המאפיין את הסטודיו לבין החלומות והרעיונות של הדיירים.


החללים הציבוריים מוקמו מחדש אל מול הנוף האורבני של העיר תל אביב. החלל הציבורי תוכנן כחלל אחד פתוח ומרווח הכולל סלון, פינת טלוויזיה, מטבח מרווח עם אי רחב ידיים ופינת אוכל.


בכניסה  לדירה נגלה מייד נוף אורבני מרשים מכל הזויות , בהמשך הצצה אל המטבח הפתוח, פינת האוכל והחללים הציבוריים. מימין לכניסה ממוקמת יחידת מגורים לבנם הצעיר של הזוג הכוללת חדר שינה, פינת עבודה וחדר רחצה פרטי. בהמשך  נפרש החלל הציבורי הכולל סלון הפתוח בעל חלונות ענק מרצפה לתקרה המשקיף אל נוף העיר תל אביב, פינת טלוויזיה וספריה, מטבח מרווח, פינת אוכל ומרפסת שמש המשקיפה אל הנוף האורבני שוקק החיים.

 

בצידה השני של הדירה: יחידת הורים רחבת הידיים. ביחידה זו תוכנן חדר שינה מרווח, חדר ארונות וחדר רחצה שעוצב בסגנון של ספא וחמאם תורכי.

"חווית התכנון והעבודה המשותפת עם הלקוחות הייתה טובה לאורך כל הדרך. נוצר דיאלוג פתוח ומעניין המשלב אזור הבטוח ומוכר של הלקוחות  ויוצר שפה עיצובית חדשה.", מספרת האן.

"השילוב של העולם הישן עם העולם החדש והמפגש בין עיצוב מודרני ונקי לעיצוב וחומרים בסגנון וינטאג' הוא שיוצר את האיזון והעניין בדירה", היא מוסיפה.

 

  

פלטת החומרים שנבחרה לדירה מעניקה את הבסיס ואת האופי העיצובי של הדירה. הריצוף בבדירה הינו ריצוף עץ מסיבי, המטבח מחופה בלבני פירוק לבנות, חדרי הרחצה חופו בפסיפס בהשראת החמאם התורכי.

הריהוט שנבחר הינו שילוב של אוסף פרטי אותו הלקוחות הביאו עימם מארה"ב לבין אומנות עכשווית ופרטי אקססוריז ישראלים מודרניים. כל פריט נבחר ומוקם בקפידה, מאחורי כל פריט ישנו סיפור, החוזר על המוטיב של מפגש בין עולם ישן לחדש.

 

    

    


סטודיו מיכל האן

טלפון: 0722-111515

https://www.michalhan.com/

www.facebook.com/michalhan.interiordesign/


קרדיטים:

צלם: עמית גושר


 

 


החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים