מים שקטים חודרים עמוק

נוף בריכות השחיה שהיה עד לפני מספר שנים נחלתם של אחוזות הוליוודיות, החל לבסס לעצמו מקום של כבוד בביצה המקומית. לא שבריכת שחיה הפכה למוצר בסיס, אך אין ספק ששילובה כחלק מחצר הבית הפרטי כבר ממש לא נראית נדירה. בעניין הבריכות, האנשים מתחלקים לשני סוגים עיקריים, אלו שאוהבים את הבריכות האקולוגיות ואלו שמעדיפים את המים הצלולים ואת המראה המוקפד

מאת: | צילום: | 20/07/2015
פיסת גן עדן - צמחיה מרהיבה כחלק מבריכה אקולוגית | מים שקטים

האמת שדי קשה להתעלם מהמראה המרהיב והאקזוטי של בריכות השחיה האקולוגיות. הגוון הירקרק וצמחי המים המרהיבים, דומים לפיסת גן עדן אפופת שלווה. בריכות השחיה האקולוגיות הן בריכות המהוות אלטרנטיבה לבריכות המוכלרות, ללא כימיקלים, על טהרת הטוב שלטבע יש להציע. 

אגם אקולוגי של כ-150 מר'

לבריכה האקולוגית, שני אזורים, אזור השחיה, המעוצב באופן זהה לכל בריכת שחיה, עם מדרגות, משטחי דק או אבן המקיפים אותה, תאורה, מעקה וכל אבזור או גחמה עיצובית שתעלה על הדעת. חלקה השני של הבריכה, הוא הפילטר הביולוגי, המורכב מצמחיה, שהיא לכשעצמה מהווה גינה מרהיבה ושוקקת חיים, הדואג לסינון ולשמירה על איזון אקולוגי וטיהור המים. 

בריכה אקולוגית, בסמוך לגינת פרחים ססגונית | מים שקטים

החלק של הפילטר הביולוגי, הוא בעצם גינה לכל דבר, כך שאין צורך בקבלת היתר לבנייתו. מצע הפילטר יכול להיות ממגוון חומרים טבעיים כגון חלוקי נחל, סלעים, חצץ ונוספים. לבריכה האקולוגית מראה קסום, המזכיר גן נעלם, מעוצב למשעי ועם השנים ערכה רק הולך ועולה, הן מבחינת הקו האסתטי והן ברמת התחזוקה שהולכת ופוחתת עם הזמן.

בריכת שחיה אקולוגית עם מעקה המוביל לתוכה | מים שקטים

 'מים שקטים' היא אחת החברות המובילות את התחום בישראל, בעלת ידע נרחב והבנה עמוקה בכל הקשור לבריכות המיוחדות הללו. סמדר יחיאלי מבעלי 'מים שקטים' מסבירה, שהבריכות האקולוגיות מושתתות על ה- Wetland Construction, שיטה המדמה את פעולת טיהור האגמים, בטבע. מערכת של צמחים ספציפיים, השתולים על מצעים ייעודיים, מהווים פילטר, המסנן את המים ואף מבצע ניקוי בקטריאלי, על- ידי הבקטריות הנמצאות על הצמחים עצמם. ניתן לשלב בבריכה, אלמנטים המזכירים נחל מפכפך, הזורם ונשפך בעדינות לתוך הבריכה, מפלים מעוצבים, בריכה עליונה הנשפכת לתוך הבריכה התחתונה ואף לתכנן את הבריכה עם קווים מעוגלים, השוברים את הסגנון הגיאומטרי המאפיין את הבריכות הקלאסיות. הפילטר הביולוגי, אחראי על ניקיון הבריכה, ולפי מה שמספרים ב'מים שקטים', הוא עושה עבודה נפלאה.

צמחי המים בבריכה האקולוגית אחראים על לא מעט מהקסם | מים-שקטים

 מבחינת תחזוקה שוטפת ניתן לבחור לתחזק על- ידי שואב רפש מכני, באמצעות חברת תחזוקה, באופן עצמאי או בעזרת רובוט ייעודי שמבצע עבודה יסודית. על אף שבאירופה קיים כבר תקן המאפשר הקמת בריכות אקולוגיות גם במתחמים ציבוריים, אצלנו הגלגלים פועלים מעט יותר לאט ובינתיים משרתות הבריכות הירקרקות את בעלי הבתים הפרטיים, אם כי אין ספק שזה רק עניין של זמן עד שגם אנחנו נזכה לקאנטרי עם בריכה 100% טבעית.

בריכת שחיה אקולוגית סביב בית צמוד קרקע עם משטח דק | מים-שקטים

הטורכיז מפנה מקומו לקשת גוונים כהה יותר

כשמדובר בבריכות המוכלרות, יש לא מעט טרנדים. כולנו רגילים למראה התכלכל, אך במרוצת הזמן נכנסו טרנדים חדשים שמנותנים פייט די רציני לכל מה שהכרנו עד כה. הבולטים שבהם הן דווקא הבריכות הכהות וחיפויי האבן הטבעית בקרקעית הבריכה, מה שמעניק למראה תחושה של בריכה טבעית בסגנון פראי. 

בריכת גלישה | אקוופולקו בריכות שחיה

טרנד נוסף הן הבריכות הצרות והארוכות, המאפשרות שחיה ומעצימות קו אסתטי מיוחד השואף למינימליזם. הבריכות הללו יהיו בדרך כלל בריכות אינפיניטי מסביר אפי חן בעלי חברת אקוופולקו בריכות שחיה. בריכות האינפיניטי הן בריכות עם דופן גולשת לכיוון האופק, המעניקות אשליה של מים העולים על גדותיהם ונשפכים החוצה. קירוב של בריכה כזאת לויטרינה הראשית של הבית, תעניק מראה מרהיב ומיוחד, של בית צף. בריכות האינפיניטי הן בריכות מורכבות לביצוע, יקרות ודורשות תשומת לב רבה לפרטים מיוחדים, אך אין ספק שהמראה הכללי המתקבל אינו ניתן לתיאור במילים.

בריכת גלישה | אקוופולקו בריכות שחיה

 ומי מאיתנו שמעט מצוי בתרבות המגורים המודרנית, וודאי מודע לעובדה שבריכות השחיה כבר די מזמן טפסו מהאחוזות צמודות הקרקע, לקומות הגבוהות ביותר של בנייני המגורים. אפי מדגיש שלצד היופי והרצון לאמץ את מראה החיים הטובים שמעניקה בריכות השחיה, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים, שיעניקו לתוצאה הסופית ערכים מוספים רבים. 

בריכת גלישה | אקוופולקו בריכות שחיה

כשמדובר בבריכת בבית צמוד קרקע, חשוב לנסות ולהגדיר את אופן השימוש שייעשה בברכה על ידי בני הבית, את מסגרת התקציב, סוג הבריכה, גודלה ומיקומה במגרש. בריכה אינה מוצר מדף ועליה לשרת באופן מושלם את דיירי הבית. ישנם לקוחות שמעוניינים בבריכה לצורכי שחיה, יש כאלו שמסתפקים בטבילה מרעננת ואחרים רואים בה מרחב מושלם למשחק עם הילדים. יש מי שתר אחר הנוי והיופי שהבריכה מוסיפה לסביבת הבית ויש מי שחפץ להעלות את הערך הנדל"ני של הבית באמצעות בריכה יוקרתית (ערכו של בית עם בריכה עולה באופן משמעותי, הרבה יותר, מעלות הבריכה עצמה). ההגדרה המדויקת של הצרכים תאפשר בחירה אופטימאלית של הבריכה.

טונים כהים יותר נכנסים לבריכות השחיה | אקוופולקו בריכות שחיה

אם אתם מהמכורים לספורט במים, חשוב לתכנן בריכה באורך של לא פחות מ-13 מטר אורך וברוחב של כ- 2 מטר, שתאפשר לכם שחיה איכותית. בריכה עם תעלות גלישה היא בריכה שנחשבת נוחה יותר לשחיה בשל העובדה שאינה מחזירה את הגל הקר חזרה אל השוחה, אך חשוב לדעת כי בריכת גלישה יקרה מאופן משמעותי מבריכת סקימרים (בריכת סקימרים היא הבריכה הקונבנציונאלית שכולנו מכירים). ואם בספורט מיימי עסקינן, כדאי לזכור כי בבריכות קטנות תוכלו להתקין ג'ט לשחיה נגד הזרם, שיגרום לכם לשחות במקום ולייצר את אפקט ההליכון.

תחושה של חופש אינסופי

אם אתם מהתרים אחר פינוקים והשתעשעות עם הזאטוטים, מסביר חן בריכות טבילה במידות שבין 3X6 ועד ל- 4X15 מטר יהיו מושלמות עבורכם. מדובר בבריכות רדודות עם שיפוע רצפה מתון, המאפשרות התנהלות בטוחה ומהנה. 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי