פנטהאוז ברעננה

החיבור עם הדיירים היה מאוד חזק וטוב. הדיירים "נתנו לנו את המפתחות" ויד חופשית להשתולל עם הבית במסגרת התקציב. ליווינו אותם כמובן במהלך כל התקופה, מעל שנתיים של אתגרים, התלבטויות והרבה בחירות, לשמור ולהגן עליהם בעבודה מול הקבלנים עצמם.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: רגב כלף | רון שפיגל אדריכלים 17/07/2019

 


 

 


הדירה: פנטהאוז, 190 מ"ר בבניין שעבר תמ"א 38. הדיירים: זוג + 2 ילדים מתבגרים. את הפרויקט קיבלנו כשהיה בשלב התכניות. הנתונים שהוכתבו לנו היו הקירות החיצוניים. מבחינת הפנים היתה לנו יד חופשית לשינויים במגבלות האינסטלציה והחשמל.

 

 


 

החיבור עם הדיירים היה מאוד חזק וטוב. הדיירים "נתנו לנו את המפתחות" ויד חופשית להשתולל עם הבית במסגרת התקציב. ליווינו אותם כמובן במהלך כל התקופה, מעל שנתיים של אתגרים, התלבטויות והרבה בחירות, לשמור ולהגן עליהם בעבודה מול הקבלנים עצמם.

מדירת 5 חדרי שינה הפכנו לדירת 4 חדרי שינה ע"מ להגדיל את השטח הציבורי. בחרנו להחליף את המיקומים של המטבח והסלון כדי ליצור שטח ציבורי גדול, רחב, זורם ופתוח הפונה אל המרפסת שמשקיפה על הנוף.

 

 

 

 

 

 


הדירה מאופיינת בקווים נקיים מאוד אך יחד עם זאת הרבה חום שמשרה הפרקט שנפרש בכל הדירה. הפרקט אף מטפס על הקיר בחלק מרכזי מאוד בבית ויוצר ספריה מיוחדת שתכננו. הספרייה מחברת בין החלק הציבורי לחלק הפרטי יותר בין החדרים בו יצרנו חלל "מיני ציבורי" -חלל המשפחה עם פינת טלוויזיה ועוטפת אותם במין "ר".
חמימות נוספת הוכנסה ע"י התקנת הקמין שאף הוא תורם לתחושת ה"וילה באוויר".

 

 

 

 

 

 

 


המטבח עצמו עוצב כך שיחסית יעלם ברקע ולא יבלוט יותר מידי, אך הקיר העיקרי של המטבח חופה באריחי בטון גדולים שיצרו קיר מאוד חזק בעומק הבית.

חדר המאסטר קיבל גם הוא דגש, הן מבחינת הגודל והן מבחינת העיצוב. חדר הרחצה וחדר הארונות נפתחו והופרדו מהחדר ע"י קיר זכוכית חצי שקוף-חצי חלבי עם עבודת מסגרות בלגית.  המרפסת התוחמת את חדר השינה של ההורים לכל אורכו, גם היא תורמת לתחושה מפנקת של סוויטה ולא חדר שינה סטנדרטי.

  

 בשתי המרפסות הושם דגש על גינון וצמחיה באדניות הבנויות מתחת לדק עם מערכת השקיה.

האתגר העיקרי בפרויקט היה העמידה מול הקבלן המבצע של הבניין. כמשרד שעוסק גם בתכנון בניינים ופרויקטים של תמ"א אנחנו יודעים שרמת הבניה של פנטהאוז ברמה כזאת לא עולה בקנה אחד עם רמת הגמרים של קבלן בנין ולכן, במקרה כזה, אנו ממליצים לוותר על עבודות הקבלן בפנים הבית ולקחת קבלנים ואנשי מקצוע ייחודיים ברמה הרצויה שעומדים בסטנדרטים של דירת יוקרה. 


 

 

 


החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development