אפור & פודרה, יופי & סטייל

שדרוג של דירה בבית ישן הפך אותה לאי של יופי וסטייל, בעיקר בזכות השילוב בין מתכננת ומעצבת יצירתית וקפדנית ללקוחה שיודעת מה היא רוצה, אבל פתוחה לרעיונות חדשניים.

מאת: תמי וינצברג | צילום: גיל דור | 04/06/2019

מדברים מהשטח: דירת מחודשת בראשון לציון, בת 5 חדרים, ששטחה כ-100 מ"ר. בדירה מתגוררים ארבעה בני משפחה, המהווים שלושה דורות: בעלת הבית, אביה ושתי בנותיה.

הפרויקט טמן בחובו כמה אתגרים, שהבולט בהם היה מיקומו של הסלון במפלס הנמוך משאר הבית בשתי מדרגות. בנוסף היו בדירה קירות מעוגלים, שגרמו לבזבוז מקום יקר ערך, בחדר השינה המרכזי לא הייתה מקלחת צמודה, ובמהלך השיפוץ התברר, שהצנרת במצב רע, מה שחייב את החלפתה הן במקלחת והן במטבח.


 


דבר המעצבת: "מדובר בפרויקט מאתגר ורצוף הפתעות, שהפך לאחת העבודות האהובות עלי - ולא רק בזכות התוצאה המרהיבה", אומרת מריה (מאשה) מנוחין, מתכננת ומעצבת פנים ממודיעין, ובעלת "M-Design תכנון ועיצוב פנים". את חיבתה לפרויקט המובא כאן, שהיא מכנה "אפור & פודרה", היא זוקפת לא מעט  לזכותה של הלקוחה שלה, "שנתנה לי חופש יצירתי ומקצועי, וביקשה בתמורה לקבל דירה יפה, עם סטייל, במראה עכשווי, שבה לכל אחד מבני הבית יש חדר המותאם לו בצורה מיטבית".

התכנון, כמו כל פרויקט של מאשה מנוחין, כלל הצגה של לוח השראה והדמיה תלת ממדית, וארך כחודשיים, פרק זמן זהה לתהליך השיפוץ עצמו, שהיה יעיל ומתוזמן היטב. כך, למשל, כל הפריטים במטבח, שנבנו בהזמנה לפי תכנון של מאשה מנוחין, הגיעו בדיוק ביום שבו תוכננה ההרכבה שלהם. "זה חלק מהערך המוסף שאני מביאה עמי בזכות עבודתי הקודמת, כמנהלת פרויקטים בהייטק", אומרת מאשה.

 


 כאמור, האתגר העיקרי בדירה היה מיקום הסלון במפלס נמוך יותר. מאשה החליטה להפוך את החסרון לנקודת ההיי לייט של הדירה: היא שינתה את מבנה המדרגות, הרחיבה את המעבר והחליפה את המעקה המיושן במשרביה עכשווית ומלאת סטייל, הנישאת למלוא גובה הדירה. מתוך תפיסה הרואה בחזרה על אלמנטים וצבעים בחללים שונים של הבית דרך ליצור זרימה והמשכיות, חזרה מאשה על הדוגמה המופיעה במשרביה גם במקומות נוספים: בגופי התאורה שנתלו על הקיר בסלון ובחיפוי הזכוכית שנעשה בהזמנה מיוחדת לפי שרטוט של מאשה.

 

 

 

 


המטבח, שהצבעים השולטים בו הם לבן עם נגיעות פודרה, בולטת נוכחותם של ארונות רבים. אחד מהם מסתיר בצורה מתוחכמת את קולט האדים, והאחרים מהווים שטח אחסון רחב. בנוסף יצרה מאשה במרכז המטבח אי, שלא יועד לישיבה אלא מהווה שטח אחסון נוסף ומשטח עבודה מרווח, המחופה בשיש.

 

 

 את המטבח פתחה מאשה ואיחדה אותו ויזואלית עם הסלון וחדר האוכל. בכניסה נבנה ארון לנעליים ומעילים וכן ארון שירות.

חיפויי הרצפה משתנים בהתאם לחלל ולשימוש בו, וכוללים פרקט למינציה בגוון אלון, וגרניט פורצלן אפור, המשלים את הגוון האפרפר בהיר שבחרה מאשה לקירות, ובכך יצרה רקע נקי ורגוע. בכמה מקומות בדירה השתמשה מאשה בחיפוי מסוג "אפקט סהרה" של נירלט, מה שמוסיף טקסטורה ועושר ויזואלי.

החדרים עוצבו בהתאם לסגנון של מי שמתגורר בהם. בחדרו של הסב ניכרת ההערכה שיש למאשה להיסטוריה שלקוחותיה מביאים אתם, בעוד שבחדרים של הבנות נעשה שימוש רב בריהוט חדש ועכשווי לגמרי. בכל החדרים שולבו ארונות, שוב מתוך תפיסה הרואה חשיבות שטחי אחסון רבים ונוחים.


 

המראה הכללי בדירה הוא מודרני עם טוויסט; האווירה עכשווית - וחמימה, כזו שבה יש מקום לפסנתר הקלאסי לצד גופי תאורה מודרניים, וששלושה דורות של משפחה אחת יכולים לחוש בה בבית.

השתתפו בפרויקט: נגרות -  איגור קרסנופולסקי; עבודות זכוכית - "דוקה גלאס", לוד.

פרטים נוספים: https://www.facebook.com/minteriorplanningdesign

טל'  054-9373173

[email protected]

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי