שיפוץ דירה- שדרוג קטן, הבדל גדול

 

שירלי שטיין, הנדסאית אדריכלות, קיבלה לידיה דירת קבלן סטנדרטית, וללא תקציב "בשמיים" שדרגה את חללה לכדי מרחב מרווח ומואר, בהיר ועכשווי 

מאת: מיה אור | צילום: רון פרידמן | שירלי שטיין 03/04/2013
 

המטבח ("אניס מטבחים"), שעם פתיחתו הפך לחלק מהחלל הציבורי, עוצב בסגנון מודרני, בגוונים של לבן ואפור: חזיתות בציפוי פורמייקה לבנה עם ידיות אינטגראליות שקועות, ומשטח שיש אפור ה"מטפס" מעלה גם כחיפוי קיר תוך יצירת מראה אחיד. 

יחידת ההורים עוצבה במראה חמים על בסיס גווני לבן ושמנת, עם שילובים רבים של טקסטיל הנוסכים תחושת רכות נעימה.

 

 

 

הדירה השוכנת במודיעין נרכשה כדירה חדשה עוד בהיותה "על הנייר", כדירת קבלן סטנדרטית המשתרעת על שטח של 100 מ"ר ונחלקת ל-4 חדרים " מרפסת ששטחה 12 מ"ר. כמקובל במקרים אלה, פנו בעליה, זוג+1, פנו אל שירלי שטיין, הנדסאית אדריכלות בעלת ניסיון עבודה במשרדים מובילים, לבצע בה את מלאכת עיצוב הפנים ש"תלביש" את החלל ותתאים אותו להעדפות טעמם ולצרכיהם. "המטרה הייתה לשוות לדירה סגנון מודרני, מינימליסטי ונקי, שיעניק לה מראה מואר ותחושה מרווחת" אומרת שטיין, שבמסגרת זו, מעבר לבחירת חומרים, תאורה ושאר מרכיבים המאפיינים תהליך עיצוב, ביצעה בה גם שינוי מבני- אמנם לא גדול בהיקפו, אך משמעותי בתוצאה שהתקבלה.

 

 

עיצוב המטבח

 

 

שטיין: "בפרישתו המקורית של החלל המטבח היה מופרד מהסלון, ובנוסף הייתה בו פינת כביסה סגורה שהחשיכה והקטינה את התחושה עוד יותר, כך שהאתגר היה "לרווח" אותו וליצור חלל ציבורי אחיד, אוורירי ופתוח. לצורך זה הוסרו הקירות שחסמו בין שני האזורים, מיקומי הכיור, הכיריים והמקרר שונו, ומכונת הכביסה וכל האביזרים הלא אטרקטיביים כגון מגב, מטאטא כד' הוצנעו בתוך הארונות". מהלך זה אכן "פתח" את החלל, והפתיחות שנוצרה בו הודגשה באמצעות גוונים בהירים ואחידים- לבן בעיקר, עם נגיעות באפור.

 

הריצוף המקורי (סטנדרט קבלן) נותר כשהיה, ובסלון נצבע אחד הקירות בגון אפור קריסטל (נירלט) עם ניאנס כסוף ומנצנץ הנוסך עניין ומעשיר את המראה. אף הריהוט שנבחר עבורו, ובתוך כך גם פריטים שתוכננו ע"י שטיין ובוצעו בעבודת נגרות, נועדו להדגיש תחושה מרווחת, דוגמת יחידה מרחפת, שני שולחנות קפה שעיצובם כולל מגירת אחסון גדולה ופונקציונאלית, ספה פינתית שכיאה לביתם של חובבי כלבים רופדה בבד מתאים. את המראה הנקי משלימים שנדליירים המעניקים תאורה חמה ומגע חמים, וכן תמונות שנתלו בכל אזוריו- צילומים של רון פרידמן.

 

 

עיצוב חדר השינה
 

 

 

חדר הרחצה בדירה עוצב אף בקווים נקיים, ונשלט ע"י גוון לבן המייצר אשליית מרחב ומדגיש את הניקיון הוויזואלי. חיפוי הקירות נצמד לסטנדרט הקבלני כשהוא מכסה את כל פני שטחו של הקיר באריחי קרמיקה לבנים, יחידת הכיור בוצעה בעבודת נגרות עם חיפוי פורמייקה, וסלסלאות קש נוחות לאחסון חפצים נדרשים משוות חן חמים ומסוגנן. כך, בתקציב מצומצם וללא מהפכות מבניות מסיביות מידי, התקבלה בדירה תחושה מרווחת ועכשווית, כאשר ההיצמדות לפלטת צבעים אחידה וניטראלית "פותחת" את האפשרות לגון  את חללה המאוזן גם בהמשך, עם נגיעות עיצוב חדשות. 

 

 

עיצוב הסלון

 

 

 

עיצוב חדר ילדים

 

 

 

עיצוב חדר האמבטיה

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי