לגור בתוך ציור, בצפון הישן

התמונות שמעטרות את הקירות, הצמחים שמציצים מכל פינה, הצבעוניות של החללים - באמצעות תכנון מוקפד וחשיבה יצירתית הפכה האדריכלית והמעצבת ליאת בני-פלד דירה ישנה ושגרתית לקן חמים, עכשווי ומזמין. תראו מה שטבע יכול לעשות.

מאת: תמי וינצברג | צילום: שי אפשטיין | עיצוב: ליאת בני-פלד | 21/11/2019

 

לפני השיפוץ

 

מדברים מהשטח:דירת חמישה חדרים המשתרעת על שטח של 150 מ"ר בצפון הישן של תל אביב. הדירה שופצה באופן יסודי, עוצבה ותוכננה מחדש, כך שתתאים למשפחה בת חמש נפשות: זוג מדענים ושלושת ילדיהם הקטנים.

דבר המעצבת:"צבע וטבע, המון שטחי אחסון ושילוב אופטימלי בין רהיטים חדשים לפריטי נוי שנאספו במשך השנים - אלה היו דרישות הסף שהציבו בפניי בעלי הדירה, כבר במפגש הראשון שלנו", אומרת ליאת בני-פלד, אדריכלית ומעצבת פנים, בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתכנון ובעיצוב דירות, בתים, שטחי מסחר, חנויות ומשרדים. "בנוסף, הם הביעו את רצונם להיות מעורבים מאוד בתכנון הפרויקט ובקבלת כל החלטה, קטנה כגדולה. כיוון שאני רואה חשיבות רבה בזיהוי ובמיקוד הצרכים והדרישות של הלקוחות וגאה ביכולת שלי למצוא פתרונות מיטביים תוך התייחסות לנתוני השטח, למסגרת התקציבית וללוחות זמנים מוגדרים וקבועים מראש, הפקתי מהמעורבות הזו את המיטב, והתהליך כולו היה יעיל, מאיר עיניים ונעים מאוד. בכלל, היחסים עם הלקוחות שלי חשובים לי, ואני חושבת שחלק מההצלחה המקצועית שלי נובע מכך שאני קשובה ללקוחות, רגישה לסיטואציה שבה הם מצויים ועושה כל שביכולתי כדי להקל עליהם. בין השאר אני מציעה לסייע להם בבחירת אנשי מקצוע, בהתנהלות מולם ובפיקוח על תהליך העבודה על כל שלביו", מסבירה ליאת.

 

לפני השיפוץ

 

התכנון החדש שם דגש על העמקת תחושת המרחב. לשם כך פתחה ליאת את המטבח כך שיהפוך לחלק מחלל האירוח והרחיבה את המסדרון המוביל לחדרי השינה. את חדר ההורים העבירה ממקומו המקורי וחיברה אליו חדר רחצה, וחדר רחצה נוסף זכה להעצמה של תחושת המרחב באמצעות חיבורו לחדר הכביסה. בסך הכל נותרו בדירה חמישה חדרים, כפי שהיה לפני השיפוץ, כאשר שניים מחדרי הילדים אוחדו באופן שמאפשר לחזור ולהפריד ביניהם בקלות, כשהילדים יגדלו.

כדי להוסיף שטחי אחסון שולבו בדירה ארונות בהזמנה מיוחדת, ובהם, למשל, ארון לנעליים ולמעילים שהוצב במבואה,  התקן מיוחד לזריקת כביסה בחדר הרחצה של הילדים, מקום אחסון לשואב האבק ועוד.

 

#fids434- 3#  


גם במטבח, שעוצב מחדש, הותקנו ארונות בהזמנה מיוחדת. אלה מנצלים כמעט את כל שטח הקירות לאחסון, וניכרת בהם הגישה המעשית - הם עשויים בקווים פשוטים, בגוון ירקרק בהיר, ולמעט מדף פתוח אחד, כולם מצוידים בדלתות, המעניקות למטבח מראה נקי ומסודר. אותה גישה גם הביאה להחלטה להעדיף שולחן מוגבה ואוורירי על פני אי אופנתי. שולחן אוכל עגול, הנפתח לממדים מרשימים, הוצב בחלל שבין המטבח לחדר האורחים, ומאפשר לארח בנוחות ובנינוחות.

 

 

עיצוב ואדריכלות: ליאת בני-פלד | צילום: שי אפשטיין

 

 

עיצוב ואדריכלות: ליאת בני-פלד | צילום: שי אפשטיין


לסלון תכננה ליאת כוננית המשלבת שטחי אחסון סגורים לצד מדפים פתוחים, עליהם מונחים פריטי נוי וספרים. במדפים הנמוכים תוכנן מקום לצעצועים, כך שאלה נמצאים בהישג ידם של הילדים,  וכאשר אינם בשימוש קל לאחסן אותם ואין צורך לנייד אותם לחדר הילדים וממנו.

 

עיצוב ואדריכלות: ליאת בני-פלד | צילום: שי אפשטיין

 

בעיצוב הפנים הושם דגש על קו עכשווי וצבעוניות מאירת עיניים ומזמינה. אלמנטים מעץ במינון מדויק, אריחים דמויי פרקט שמציעים יופי ונוחות כאחד, ושילוב של שטיחים ובדי ריפוד רכים מעניקים לבית אווירה חמימה ונינוחה. בהתאם לבקשת הלקוחות, הבית עשיר בצמחייה, ובמיוחד בולט בסלון ספסל ייחודי שתכננה ליאת, ושבו, לצד משטח ישיבה וחלל אחסון רחב ידיים, שולבה אדנית מובנית בעלת נוכחות דרמטית ויוצאת דופן.

את המראה הירוק משלימות התמונות הפזורות ברחבי הבית. אלה נבחרו גם הן כדי להדגיש את יופיה של הצמחייה ואת האווירה הרעננה שהיא מביאה עמה. "הקדשנו יום שלם רק לעניין התמונות", אומרת ליאת. "בחרנו אותן בקפידה, אפילו ביקשנו מהאמן שיעשה שינויים קלים כדי שההתאמה תהיה מוחלטת, ולבסוף הקדשנו מחשבה רבה למיקום של כל תמונה ותמונה בחלל הבית".

 

 

עיצוב ואדריכלות: ליאת בני-פלד | צילום: שי אפשטיין

 

 

עיצוב ואדריכלות: ליאת בני-פלד | צילום: שי אפשטיין

 

ההקפדה הרבה על כל פרט והאיזון העדין שיצרה ליאת בחדרים השונים, בולטים גם בחדרי הרחצה. בשניים מהם שולבו ארונות צבעוניים תוך שמירה על רקע מונוכרומטי רגוע, בעוד שבחדר השירותים המיועד לאורחים ניצב ארון לבן על רקע אריחים צבעוניים בגווני אדמה ושמיים וקיר בגימור טיח בגוון תכלת.

 

 

עיצוב ואדריכלות: ליאת בני-פלד | צילום: שי אפשטיין

 

 

עיצוב ואדריכלות: ליאת בני-פלד | צילום: שי אפשטיין

 

הדירה, הנהנית משלושה כיווני אוויר, שטופה בשעות היום בתאורה טבעית, ועם רדת החשיכה ניתן להבחין בגופי תאורה בקו עגול ונקי המשובצים בה. "אחד הטיפים הכי חשובים שיש לי ללקוחות שלי - ולכל מי שעומד בפני עיצוב מחדש של הבית או אפילו של חדר אחד - הוא שתאורה אפשר למצוא בכל תקציב. צריך רק לוודא שגוף התאורה מספק את כמות האור וגון האור המתאימים לחלל ושהוא בעל תו תקן ישראלי", אומרת ליאת.

בזכות שילוב בין תכנון ועיצוב מוקפדים לחשיבה מעשית, יצרה ליאת דירה שהיא בית: יפה ונוחה, מוקפדת וחמימה, בדיוק כמו שהלקוחות ביקשו.

 

.

עיצוב ואדריכלות: ליאת בני-פלד | צילום: שי אפשטיין

 

לפרטים נוספים: ליאת בני פלד, טל' 0550-4439999, https://liat-arch.co.il

 

#fids434- 12#  

 

 

עיצוב ואדריכלות: ליאת בני-פלד | צילום: שי אפשטיין


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי