משחקי אור באלומיניום

מתקרות אלומיניום מוארות במשרד או בבית ועד פרגולות אלומיניום שהופכות עם רדת הלילה לחיזיון אור ססגוני. כמעט כל חלום יודעים להגשים ב- BELLCO. מפעל ייחודי בחולון.

מאת: | צילום: | התמונות והמידע באדיבות Global Lc 19/06/2015

לפני שנים הסתפקנו בנורות פשוטות לתאורה. בעשור האחרון התפתח עד מאד התחום ופתרונות תאורה רבים ומגוונים הוכנסו לעיצוב החלל. בשנים האחרונות פתרון חדשני בדמות תאורה המוטמעת בתוך אלומיניום הביאה חידוש עיצובי לכל בית ומשרד בישראל ובעולם. שילוב האלומיניום עם לד הינו הכרחי שכן האלומיניום משמש כגוף קירור לנורות הלד המוטמעות בתוכו ואחראי להארכת חיי נורות הלד.

בניגוד לעבר, כיום ניתן לעצב כל חלל ולשלב בין צרכי תאורה מרכזית לנראות ועיצוב החלל ע"י גופי תאורת אלומניום היכולים להיות שקועים, צפים, או צמודי תיקרה. חברת GLOBAL ICS הינה חברת האם של חברת BELLCO. חברת BELLCO מובילה בתחום פתרונות התאורה בשילוב אלומיניום ולד. 

גופים שקועים- בקו עיצובי נקי המוביל לנראות פשוטה ויפה. האור משרה אווירה חמה או קרה על פי דרישת הלקוח ומעניק עיצוב חלל שונה המחמיא לשאר פרטי העיצוב האחרים שבחדר.

אור נסתר- ישנם פתרונות בגופי תאורת אלומניום נסתרים, השקועים אל תוך קירות החלל כאשר לא רואים את האור ישירות, לא מזהים את מקור האור. הדבר מעניק לאור אווירת מסתורין המחמיאה לסביבה המעוצבת. (הדבר דומה לאור הטבעי החודר מהחלון) אור נסתר המדגיש חללים ומוסיף לעיצוב הפנימי של כל פריט בחדר.

גופי תאורת אלמיניום מרחפים- אלה גופים המרחפים בחלל, מעניקים תאורה אחידה. גופים אלה ניתנים לעיצוב כך שהתאורה יכולה להאיר כלפי התיקרה וכלפי הרצפה גם יחד. מצב זה מעניק תאורה אופטימאלית לכלל החלל. למשל גוף מרחף מעל אי במטבח. התאורה עיצובית וגם פונקציונאלית למשטח העבודה.

גופי תאורה צמודי קיר בתלת מימד או בדו מימד- גופים אלה מעניקים פתרונות להנדסת אנוש. למשל במקלחת. חייבים להתאים תאורה גם לעומד מול המראה וגם לחלל האמבט. גוף זה יכול להאיר גם מטה כלפי האדם, גם מעלה
 כלפי התיקרה וגם ישירות כלפי החדר כולו.גופי אלומיניום לתאורת התמצאות- גופים אלה מעניקים פתרונות בטיחותיים ועיצוביים גם יחד מה שהופך אותם מתאימים לגרמי מדרגות, לחניה, לכניסות לבתים, כסימני דרך, למסדרונות, לחדרי שירותים, ילדים ועוד. מלבד היתרון העיצובי גופים אלה בתאורת לד מאפשרים תאורה למשך כל הלילה, ולעיתים אף כל היום, ללא בזבוז חשמל וללא תשלום עודף על צריכה. אחד המקומות האפקטיביים והאסתטיים שיוצר שילוב גופי התאורה הללו, הוא גרם המדרגות בבית. המדרגות הופכות להיות מדרגות מוארות, שהן למעשה מדרגות המשלבות פסי לד, המאירים בחושך ומהווים חלופה אפופת סגנון למנורות הלילה, במיוחד בבתים עם ילדים קטנים או במבני ציבור בהם מבקשים לסמן את המדרגות באופן מעט אסתטי יותר.

משחק הצבעים באור- משחק הצבעים של האור יכול להוות כלי עיצובי גם כן. תאורה ירקרקה, סגולה, כחולה או לבנה. שילוב תאורה בגוף אלומיניום אחד עשוי להעניק תחושה עיצובית המתאימה לצבע הקירות השונים, מצבע העץ בבית או לצבע המטבח השונה מצבע משטחי העבודה. שני אלו מצליחים לייצר חידושים שמעניקים לאדריכלים ערכים מוספים חשובים בעת תכנון פרויקט. בחדר של נער מתבגר למשל, ניתן לשלב גוף תאורת לד RGB מתחלף, מצויד בשלט, כך שהנער יכול לשנות את גוון התאורה בהתאם למי שנמצא אצלו בחדר באותה העת. מערכת השליטה מרחוק יכולה כמובן להשתלב במקומות נוספים כמו חדר המגורים או המטבח.

עיטוף בניינים- את הפתרונות משולבי הלד והאלומיניום של BELLCO ניתן למצוא בנוסף, על לא מעט מבני ציבור, שבחרו לעטוף את הבניין מבחוץ באמצעות מערכת תאורה צבעונית. מעטפת השירות והליווי המקצועי של החברה, מקלה מאוד על התהליך. אדריכלים שמגיעים לאולם התצוגה בחולון, נחשפים לקיר תצוגה עליו מוצגים כל הפרופילים, שם ניתן בנוסף, להזמין דוגמא, כך שאדריכל יכול לקחת איתו את דוגמת המוצר, לבדוק את ההתאמה שלה בשטח, מה
שיסייע לו לקבל החלטה אופטימאלית, ללא הפתעות.צבעי האלומיניום- האלומיניום יכול להגיע בכל צבע בו יבחר הלקוח. צבע טבעי מתכתי, או כל צבעי ה- RAL. כך שעיצובית ניתן להתאים גם את צבע האלומיניום לעיצוב הכולל. 
 
הכל תוצרת הארץ עם תו תקן של מכון התקנים הישראלי.

פרגולות- פרגולות אלה מותאמות למרפסות בדירות מגורים, לבתים פרטיים ופרגולות לחניית הרכב. היתרונות משמעותיים שלהן הם עיצוב וצבע, עמידות, משקל קל ביותר, התקנה פשוטה ונוחה ותאורת לד המשתלבת כחלק בלתי נפרד מהפרגולה. פרגולת אלומיניום עם פסי לד מובנים, שעם רדת החשכה הופכת להיות חיזיון אור ססגוני ומזמין.

לדברי ליאת קופלנד, מבעלי החברה, מסבירה שרוב הגופים נוצרו מתוך דרישות אדריכלים ומעצבים לפתרונות שנדרשו בשטח. 


GLOBAL ICS מקפידה על טהרת הכחול לבן, המייצרת את גופי תאורת BELLCO על פי דרישה. ליאת קופלנד, מסבירה שהגמישות הייצורית שלהם מאפשרת להיות קשובים לרחשי השוק ולייצר מוצרים בהתאם, ומעבר לכך, קיימת פרסונליזציה ברמה גבוהה ביותר. אדריכל יכול לבקש גוף תאורה במידות מסוימות, גוון ועיצוב ובמפעל ייצרו לו בדיוק את הגוף שביקש, כך שתתבצע התאמה מושלמת לפרויקט.

היובל 4, חולון | www.global-lcs.com

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי