אודות

על הכנס

אין אתגר גדול יותר מלתכנן ולעצב פתרונות דיור לגיל השלישי.
בישראל חיים מיליון אנשים ותיקים (נשים מעל גיל 62 וגברים מעל גיל 67), ולפי תחזית של הלמ"ס בשנת 2040 מספר בני ה-65 ומעלה צפוי לעמוד על כ-1.9 מיליון אזרחים ותיקים. משמעות הנתון היא כי  בשנת 2040 יידרשו 1.2 מיליון יח' דיור לבני 65 ומעלה. מספר זה מהווה סף כניסה גבוה למגוון צורות דיור.
עלייה זו בתוחלת ובאיכות החיים הפכו את תכנון ועיצוב הדיור המוגן למבוקש ביותר, כשבמקביל עובדים על תכנון ופיתוח של פתרונות שונים ומגוונים לדיור לגיל השלישי. את התשובה לאתגר הזה יכולים לספק האדריכלים והמעצבים.


האג׳נדה של הכנס

בכנס הראשון מסוגו בישראל, שיעסוק בתחום עיצוב ותכנון דיור לגיל השלישי - באמצעות מקרי בוחן מהארץ ומהעולם - מומחים, יזמים אדריכלים ומעצבים ישפכו אור על השינויים שחלו בתחום ועל הפוטנציאל הכלכלי העצום הטמון בו. בין המרצים מישראל יגיעו בין היתר האדריכלית הראשית של משרד השיכון ורד סלומון, אדריכלית דנית שנהב ועוד מרצים בכירים מחו"ל. פרטים בקרוב. 

קהל היעד: אדריכלים, מעצבים, מנהלי מוסדות דיור מוגן בתי אבות, ונציגי רשויות וממשל. בין נושאי התצוגה: ריהוט, תאורה, חומר גמר, מוצרים סניטרים, טקסטיל, בית חכם, אביזרי הנגשה ועוד. זוהי הזדמנות נפלאה ללמוד את התחום לעומק, להיחשף למקבלי החלטות וגם להציג  את הפתרונות או השירותים הקשורים לתחום זה.28/11/2022
VALLEY כפר-סבא | אולם אירועים בשרון

סדר יום

08:30 - 09:30
ארוחת בוקר וביקור בתערוכה
09:30 - 09:40
דברי פתיחה | איריס מושלי | מנכ"לית בית ונוי 
09:40 - 10:00
הרצאה: דנית שנהב, אדריכלית , פרטים בקרוב...
10:00 - 10:20
הרצאה: ורד סלומון, אדריכלית ראשית במשרד השיכון, פרטים בקרוב
10:20 - 11:00
הרצאה: ברדפורד פרקינס ((Brad Perkins, המייסד והיו"ר של פרקינס איסטמן (Perkins Eastman) חברת אדריכלים, עיצוב פנים ותכנון, ארה"ב. 
11:00 - 12:00
הפסקה להתרעננות וביקור בתערוכה 
12:00 - 12:20
הרצאה: דליה שילוני, עיצוב ואדריכלות פנים, פרטים בקרוב
12:20 - 12:50
פאנל בהנחיית יולי גת, יו"ר אב"א- ארגון בתי אבות ודיור מוגן
12:50 - 13:30
הרצאה: פמקה פינסטרה (Femke Feenstra ), אדריכלית, מעצבת פנים ושותפה במשרד האדריכלים Gortemaker Algra Feenstra, ארצות השפלה. נושא ההרצאה: מעבר אחרון לבית משלך וסביבת הטיפול המתחדשת
13:30 - 14:30
ארוחת צהריים וביקור בתערוכה
14:30 - 15:10
הרצאה: אנדרי מרטין (Andrei Martin), אדריכל, שותף ב- PLP/ARCHITECTURE, לונדון.
15:10 - 15:30
פאצ'ה קוצ'ה

מרצים - לחץ על המרצה לקריאת מידע נוסף

Femke Feenstra

Femke Feenstra

אדריכלית, מעצבת פנים ושותפה ב- Gortemaker Algra Feenstra | רוטרדם
Femke Feenstra היא אדריכלית, מעצבת פנים ושותפה במשרד האדריכלים Gortemaker Algra Feenstra. . המשרד יוצר גשר בין חדשנות למסורת, בין ידע שנצבר במשך שנים רבות לבין רעיונות צעירים ורעננים. בנוסף, המשרד מתמחה במחקר ופיתוח.
פינסטרה קיבלה את השכלתה באקדמיה המלכותית לאמנות בהאג ובאקדמיה לארכיטקטורה ועיצוב עירוני ברוטרדם. היא חושבת שחשוב למעצבים להסתכל מחוץ לתחומי ההתמחות שלהם. כיצד יכולים מעצבים לתרום לעתיד שירותי הבריאות וסביבת המגורים? מה הופך בית לבית? להיות חלק מחברה הוא בעל חשיבות מהותית.

Andrei Martin

Andrei Martin

שותף ב- PLP ARCHITECTURE | לונדון
אנדרי מרטין הוא שותף עם ניסיון של למעלה מ-15 שנה בפרויקטים של תכנון מסחרי, מגורים, קמעונאות ותכנון אב בבריטניה, אירופה, ארה"ב והמזרח התיכון. הוא מרצה בכיר באוניברסיטת ווסטמינסטר והיה מבקר עיצוב באיגוד האדריכלים וב-, UCL Bartlett, Columbia, Pratt, Tsinghua ובאוניברסיטה הלאומית של סיאול. אנדרי פרסם, הרצה והציג בתערוכות בינלאומיות.  כמעצב, חוקר ומחנך הוא מתעניין בפוטנציאל של טיפולוגיות אדריכליות חדשות, בשינוי החוויה העירונית ובעיצוב מחדש של התרבות העכשווית.
אנדרי הוא בעל תואר ראשון באדריכלות מאוניברסיטת קנזס ובעל תואר שני באדריכלות מבית הספר לעיצוב של אוניברסיטת הרווארד.
הניסיון של אנדרי כולל מגוון רחב של סוגי תכניות ופרויקטים. הוא הוביל את העיצוב של The Collective Old Oak , כיום הבניין המשותף הגדול בעולם, כמו גם עבור The Collective Stratford,  מגדל המגורים המשותף הגבוה ביותר בלונדון. שני הבניינים חסרי התקדים הללו יוצרים טיפולוגיות היברידיות חדשות, המגדירות מחדש את הארכיטקטורה של חיים ועבודה עכשוויים ויוצרות אסטרטגיה לעתיד של דיור עירוני - קיבוצי.
אנדרי הוביל את תכנון פרויקט ההתחדשות בהסכמה שיחליף את בית סאמפסון ובית לודגייט על נהר התמזה ויצור רובע יעד משמעותי בקרב מכוני האמנויות והתרבות המפורסמים בעולם בגדה הדרומית. לאחר שזכה בתחרות עיצוב בינלאומית מוזמנת עבור פרויקט הנמל החדש בדוחא, קטאר, אנדרי היה אחראי על התכנון הנושאי של תוכנית האב ועיצוב האדריכלות והפנים של שני מבנים ייחודיים: בניין המטה של ​​ Mwani, חברת ניהול נמל קטאר ומגדל הפיקוח. בסין, עבודתו של אנדרי משתרעת מתוכנית המאסטר עטורת הפרסים עבור N+, ז'אנר עירוני חדש ב- Ningbo , הנותן מענה לסוג חדשני של נוכחות לתעשיית האופנה והיצירתיות במדינה, ועד לתכנית העיצוב המנצחת עבור- Yuyao International - תוכנית אב לעיר התרבות והאמנויות המשלבת עשרים וחמישה מוזיאונים ומרכזי אמנויות הבמה, באחת הערים המשמעותיות ביותר מבחינה היסטורית לתרבות העתיקה במדינה.
ב-KPF  אנדרי הוביל את העיצוב של 'Il Diamantone', מגדל במילאנו, את השיפוץ של בית יוניליוור, שזכה לשבחים רבים על שינוי מקום העבודה ושיפור המטה הרשום בלונדון של יוניליוור משנות ה-30  ;הוא הוביל את העיצוב של מגדל המשרדים  Pinnacle , שעם השלמתו יהיה הבניין הגבוה ביותר בעיר לונדון, את תוכנית האב למרכז התחבורה העמוס ביותר של לונדון בתחנת ויקטוריה ואת מתחם טרמינל מידפילד החדש בנמל התעופה הבינלאומי של אבו דאבי.

Brad Perkins

Brad Perkins

מייסד ויו"ר, Perkins Eastman | ארה"ב

ברדפורד פרקינס הוא המייסד והיו"ר של פרקינס איסטמן, חברת אדריכלים, עיצוב פנים ותכנון המונה 1100 איש. המשרד הראשי ממוקם בניו יורק ומתפרס על נפי שמונה עשר משרדים נוספים בצפון אמריקה וכן בשנגחאי, סינגפור, מומבאי, דובאי ועוד. פרקינס איסטמן היא חברת האדריכלות והתכנון הגדולה ביותר בניו יורק ואחת מ-20 הגדולות בעולם. למשרד 15 התמחויות עיקריות ועובדת בארה"ב ובקנדה וכן ב-60 מדינות מעבר לים כולל ישראל.

זהו המשרד הגדול ביותר המתמקד בתכנון ועיצוב מתקני מגורים וטיפול לגיל השלישי, והשלים למעלה מ-600 מתקני מגורים וטיפול למבוגרים ברחבי צפון אמריקה, כמו גם רבים בסין, יפן, תאילנד, הודו ובריטניה ומספר הולך וגדל במדינות זרות אחרות. בראד ניהל באופן אישי למעלה מ-100 מפרויקטים אלו כולל רוב הפרויקטים הבינלאומיים הראשונים של המשרד. הוא ומשרדו זכו בכל פרסי התכנון והעיצוב הגדולים עבור תכנון ועיצוב לגיל השלישי.

בראד מרצה בפקולטה של ​​המכללה לארכיטקטורה, אמנות ותכנון באוניברסיטת קורנל, ארה"ב, במשך 10 השנים האחרונות ומרצה בקביעות באוניברסיטאות ובכנסים רבים אחרים בארה"ב ומחוצה לה. הוא מחברם של למעלה מ-100 מאמרים מקצועיים ופרסם תשעה ספרי לימוד בנושאי תכנון ואדריכלות. שניים מהספרים הללו הם טקסטים בסיסיים על תכנון, עיצוב ופיתוח של מתקני מגורים וטיפול מבוגריםBuilding Type Basics for Senior Living  בהוצאת ג'ון ווילי ובניו. הוא מכהן במספר מועצות וועדות והיה יו"ר מועצת המנהלים של הלן קלר אינטרנשיונל ארגון פרטי המטפל במניעת עיוורון, הישרדות ותת תזונה של ילדים במדינות רבות ברחבי העולם.

לבראד פרקינס תואר BArch מ- Cornell ו- CCNY תואר ראשון בהיסטוריה של אמריקה הלטינית מ-  Cornell ותואר MBA מאוניברסיטת סטנפורד. הוא עמית במכון האמריקאי לאדריכלים, חבר במכון המלכותי לאדריכלות של קנדה, וחבר במכון האמריקאי למתכננים מוסמכים.

דליה שילוני

דליה שילוני

מעצבת ואדריכלית פנים, מתמחה במתחמי דיור מוגן

בוגרת המחלקה לעיצוב ואדריכלות פנים במכללה למנהל. בוגרת תואר שני באימונולוגיה M.Sc. בפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל-אביב. עוסקת בעיצוב ואדריכלות פנים משנת 1995. משרדה מתמחה בעיצוב מתחמי דיור מוגן למבוגרים, כפרים ומגורים לאוטיסטים ומרכזים לבריאות הנפש.

שילוני הגיעה לעיצוב מעולם המדע, וב-23 השנים האחרונות, בדיאלוג מתמיד ובתהליך עיצוב קשוב, היא מחברת את המשאלות, הנתונים והאילוצים אל המעוף והיצירתיות, אגב תרגומם לחללים נעימים ומדויקים לצרכי האוכלוסיות השונות.

בחזית המענה העיצובי שלה בעבודה עם חללי דיור מוגן, נמצאת המחשבה על חללים עוטפים, חמימים ומכילים - בית מחוץ לבית, שהוא גם חלל ציבורי נעים ויוקרתי. בסיס התכנון נסמך על התמחות בנגישות והבנת הצרכים הייחודיים של הגיל השלישי.

בחמש עשר השנים האחרונות משרדה אחראי לעיצוב מתחמי הדיור המוגן של הרשתות הגדולות והמובילות בארץ כגון רשת 'בית בלב', רשת 'נוה עמית' מבית קופ"ח מאוחדת ורשת 'משען', כמו גם על עיצוב דיורים מוגנים בוטיקים כדוגמת בית יוליאנה, בית גיל פז ועוד.

איריס מושלי

איריס מושלי

מנכ׳׳לית בית ונוי

בשיתוף

חסויות

מציגים

רוצים לקבל עדכונים על כנסים, סדנאות ומפגשי העשרה?

מלאו את הפרטים

דרכי הגעה

VALLEY - אולם אירועים בשרון

כתובת: זאב בלפר 27, כפ"ס