אודות

על הכנס

אין אתגר גדול יותר מלתכנן ולעצב פתרונות דיור לגיל השלישי.
בישראל חיים מיליון אנשים ותיקים (נשים מעל גיל 62 וגברים מעל גיל 67), ולפי תחזית של הלמ"ס, בשנת 2040 מספר בני ה-65 ומעלה צפוי לעמוד על כ-1.9 מיליון אזרחים ותיקים. משמעות הנתון היא כי בשנת 2040 יידרשו 1.2 מיליון יח' דיור לבני 65 ומעלה. מספר זה מהווה סף כניסה גבוה למגוון צורות דיור.
עלייה זו בתוחלת ובאיכות החיים הפכו את תכנון ועיצוב הדיור המוגן למבוקש ביותר וקיימת השקעה רבה בתכנון ופיתוח של פתרונות שונים ומגוונים לדיור לגיל השלישי. את התשובה לאתגר הזה יכולים לספק האדריכלים והמעצבים.


האג׳נדה של הכנס

בכנס הראשון מסוגו בישראל, שיעסוק בתחום עיצוב ותכנון דיור לגיל השלישי, באמצעות מקרי בוחן מהארץ ומהעולם; מומחים, יזמים, אדריכלים ומעצבים ישפכו אור על השינויים שחלו בתחום ועל הפוטנציאל הכלכלי העצום הטמון בו. בין המרצים מישראל יגיעו בין היתר האדריכלית הראשית של משרד השיכון ורד סלומון, האדריכלית דנית שנהב ועוד מרצים בכירים מחו"ל. 

קהל היעד: אדריכלים, מעצבים, מנהלי מוסדות דיור מוגן, בתי אבות, ונציגי רשויות וממשל. בין נושאי התצוגה: ריהוט, תאורה, חומר גמר, מוצרים סניטרים, טקסטיל, בית חכם, אביזרי הנגשה ועוד. זוהי הזדמנות נפלאה ללמוד את התחום לעומק, להיחשף למקבלי החלטות וגם להציג את הפתרונות או השירותים הקשורים לתחום זה.28/11/2022
VALLEY כפר-סבא | אולם אירועים בשרון

סדר יום

-
מנחת הכנס: יפעת רום | אדריכלית וגרונטולוגית
08:30 - 09:30
ארוחת בוקר וביקור בתערוכה
09:30 - 09:40
דברי פתיחה | איריס מושלי | מנכ"לית בית ונוי 
יריב מן | סמנכ"ל בכיר | ראש מנהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי
09:40 - 10:00
ורד סולומון ממן | אדריכלית ראשית ומתכננת ערים ,מנהלת האגף הבכיר לתכנון, משרד הבנוי והשיכון. 
נושא הרצאה: היערכות ממשלתית להזדקנות האוכלוסייה : הכרה בצורך ויוזמה לפעולה
10:00 - 10:40
ברדפורד פרקינס (Brad Perkins) | המייסד והיו"ר של פרקינס איסטמן (Perkins Eastman) חברת אדריכלים, עיצוב פנים ותכנון, ארה"ב 
נושא הרצאה: 
לקחים מ-40 שנות תכנון ועיצוב קהילות מגורים וטיפול במבוגרים בצפון אמריקה ובעולם
10:40 - 11:00
דנית שנהב | אדריכלית, שותפה ומייסדת בכנען שנהב אדריכלים, מומחית לדיור מוגן 
נושא הרצאה: חדשנות, קורונה ודיור מוגן
11:00 - 12:00
הפסקה להתרעננות וביקור בתערוכה 
12:00 - 12:40
פמקה פינסטרה (Femke Feenstra) | אדריכלית, מעצבת פנים ושותפה במשרד האדריכלים Gortemaker Algra Feenstra, ארצות השפלה
נושא ההרצאה: מעבר אחרון לבית משלך וסביבת הטיפול המתחדשת
12:40 - 12:55
דליה שילוני | מעצבת פנים, מומחית בדיור מוגן ומתחמי מרפא
נושא הרצאה: עירוב שימושים בדיור מוגן, בהשראת המודל הסקנדינבי.
12:55 - 13:30
פאנל בהנחיית יולי גת, יו"ר אב"א- ארגון בתי אבות ודיור מוגן

נושא הפאנל: יזמות ורגולציה- השפעות רגולטוריות על שוק הדיור המוגן. משתתפים:

רפי סער | ראש העיר כפר סבא

יריב מן | סמנכ"ל בכיר, ראש מנהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי

יהושע שפונדר | יזם, בעל חברה לבניה. עוסק ביזום, ליווי, תכנון בניה וניהול בתחום הדיור המוגן

רקפת שפיים | עורכת-דין | מתמחה בייעוץ משפטי לגיל השלישי

דנית שנהב | אדריכלית | שותפה מייסדת בכנען שנהב אדריכלים, מומחית לדיור מוגן
13:30 - 14:30
ארוחת צהריים וביקור בתערוכה
14:30 - 15:10
אנדרי מרטין (Andrei Martin) | אדריכל, שותף ב- PLP/ARCHITECTURE, לונדון
נושא הרצאה: 
חיים ביחד - מערכות אקולוגיות לחיים מאושרים וארוכים יותר
15:10 - 15:30

פאצ'ה קוצ'ה: הצגת עבודות של אדריכלים בנושא פתרונות לגיל השלישי:

איילה גל | אדריכלית עמיתה, אורבך הלוי אדריכלים | נושא הרצאה: עניין שווה איכות, איכות שווה אריכות.
מיכל עצמון ספיר | אדריכלית, עצמון אדריכלים | יהיה עִיצּוּב בְּתֹאַם.
ליאת איזקוב בן-שטרית | אדריכלית | עירוניות לאנשים- דיור קהילתי לזיקנה  | מה קורה בישראל?
אודי כסיף | מייסד ובעלים MKR, שותף במייזליץ כסיף רויטמן אדריכלים | בית שירין הרצליה – האיכות שבקט. 
יוסי פרחי | אדריכל, פרחי-צפריר אדריכלים | דיור מיוחד  לאוכלוסייה נזקקת. שימוש חשוב בעבר - והיום במיוחדמרצים - לחץ על המרצה לקריאת מידע נוסף

Femke Feenstra

Femke Feenstra

אדריכלית, מעצבת פנים ושותפה ב- Gortemaker Algra Feenstra | רוטרדם
Femke Feenstra היא אדריכלית, מעצבת פנים ושותפה במשרד האדריכלים Gortemaker Algra Feenstra. . המשרד יוצר גשר בין חדשנות למסורת, בין ידע שנצבר במשך שנים רבות לבין רעיונות צעירים ורעננים. בנוסף, המשרד מתמחה במחקר ופיתוח.
פינסטרה קיבלה את השכלתה באקדמיה המלכותית לאמנות בהאג ובאקדמיה לארכיטקטורה ועיצוב עירוני ברוטרדם. היא חושבת שחשוב למעצבים להסתכל מחוץ לתחומי ההתמחות שלהם. כיצד יכולים מעצבים לתרום לעתיד שירותי הבריאות וסביבת המגורים? מה הופך בית לבית? להיות חלק מחברה הוא בעל חשיבות מהותית.

Andrei Martin

Andrei Martin

שותף ב- PLP ARCHITECTURE | לונדון
אנדרי מרטין הוא שותף עם ניסיון של למעלה מ-15 שנה בפרויקטים של תכנון מסחרי, מגורים, קמעונאות ותכנון אב בבריטניה, אירופה, ארה"ב והמזרח התיכון. הוא מרצה בכיר באוניברסיטת ווסטמינסטר והיה מבקר עיצוב באיגוד האדריכלים וב-, UCL Bartlett, Columbia, Pratt, Tsinghua ובאוניברסיטה הלאומית של סיאול. אנדרי פרסם, הרצה והציג בתערוכות בינלאומיות.  כמעצב, חוקר ומחנך הוא מתעניין בפוטנציאל של טיפולוגיות אדריכליות חדשות, בשינוי החוויה העירונית ובעיצוב מחדש של התרבות העכשווית.

אנדרי הוא בעל תואר ראשון באדריכלות מאוניברסיטת קנזס ובעל תואר שני באדריכלות מבית הספר לעיצוב של אוניברסיטת הרווארד.
הניסיון של אנדרי כולל מגוון רחב של סוגי תכניות ופרויקטים. הוא הוביל את העיצוב של The Collective Old Oak , כיום הבניין המשותף הגדול בעולם, כמו גם עבור The Collective Stratford,  מגדל המגורים המשותף הגבוה ביותר בלונדון. שני הבניינים חסרי התקדים הללו יוצרים טיפולוגיות היברידיות חדשות, המגדירות מחדש את הארכיטקטורה של חיים ועבודה עכשוויים ויוצרות אסטרטגיה לעתיד של דיור עירוני - קיבוצי.

אנדרי הוביל את תכנון פרויקט ההתחדשות בהסכמה שיחליף את בית סאמפסון ובית לודגייט על נהר התמזה ויצור רובע יעד משמעותי בקרב מכוני האמנויות והתרבות המפורסמים בעולם בגדה הדרומית. לאחר שזכה בתחרות עיצוב בינלאומית מוזמנת עבור פרויקט הנמל החדש בדוחא, קטאר, אנדרי היה אחראי על התכנון הנושאי של תוכנית האב ועיצוב האדריכלות והפנים של שני מבנים ייחודיים: בניין המטה של ​​ Mwani, חברת ניהול נמל קטאר ומגדל הפיקוח.

בסין, עבודתו של אנדרי משתרעת מתוכנית המאסטר עטורת הפרסים עבור N+, ז'אנר עירוני חדש ב- Ningbo , הנותן מענה לסוג חדשני של נוכחות לתעשיית האופנה והיצירתיות במדינה, ועד לתכנית העיצוב המנצחת עבור- Yuyao International - תוכנית אב לעיר התרבות והאמנויות המשלבת עשרים וחמישה מוזיאונים ומרכזי אמנויות הבמה, באחת הערים המשמעותיות ביותר מבחינה היסטורית לתרבות העתיקה במדינה.

ב-KPF  אנדרי הוביל את העיצוב של 'Il Diamantone', מגדל במילאנו, את השיפוץ של בית יוניליוור, שזכה לשבחים רבים על שינוי מקום העבודה ושיפור המטה הרשום בלונדון של יוניליוור משנות ה-30  ;הוא הוביל את העיצוב של מגדל המשרדים  Pinnacle , שעם השלמתו יהיה הבניין הגבוה ביותר בעיר לונדון, את תוכנית האב למרכז התחבורה העמוס ביותר של לונדון בתחנת ויקטוריה ואת מתחם טרמינל מידפילד החדש בנמל התעופה הבינלאומי של אבו דאבי.

נושא הרצאה: חיים ביחד - מערכות אקולוגיות לחיים מאושרים וארוכים יותר.
הרצאתו תכסה שני פרויקטים אחרונים של PLP Architecture - בניין מגורים משותף בקנה מידה גדול בלונדון - The Collective Old Oak ותוכנית אב במילאנו - Parco Romana.

Brad Perkins

Brad Perkins

מייסד ויו"ר, Perkins Eastman | ארה"ב

ברדפורד פרקינס הוא המייסד והיו"ר של פרקינס איסטמן, חברת אדריכלים, עיצוב פנים ותכנון המונה 1100 איש. המשרד הראשי ממוקם בניו יורק ומתפרס על נפי שמונה עשר משרדים נוספים בצפון אמריקה וכן בשנגחאי, סינגפור, מומבאי, דובאי ועוד. פרקינס איסטמן היא חברת האדריכלות והתכנון הגדולה ביותר בניו יורק ואחת מ-20 הגדולות בעולם. למשרד 15 התמחויות עיקריות ועובדת בארה"ב ובקנדה וכן ב-60 מדינות מעבר לים כולל ישראל.

זהו המשרד הגדול ביותר המתמקד בתכנון ועיצוב מתקני מגורים וטיפול לגיל השלישי, והשלים למעלה מ-600 מתקני מגורים וטיפול למבוגרים ברחבי צפון אמריקה, כמו גם רבים בסין, יפן, תאילנד, הודו ובריטניה ומספר הולך וגדל במדינות זרות אחרות. בראד ניהל באופן אישי למעלה מ-100 מפרויקטים אלו כולל רוב הפרויקטים הבינלאומיים הראשונים של המשרד. הוא ומשרדו זכו בכל פרסי התכנון והעיצוב הגדולים עבור תכנון ועיצוב לגיל השלישי.

בראד מרצה בפקולטה של ​​המכללה לארכיטקטורה, אמנות ותכנון באוניברסיטת קורנל, ארה"ב, במשך 10 השנים האחרונות ומרצה בקביעות באוניברסיטאות ובכנסים רבים אחרים בארה"ב ומחוצה לה. הוא מחברם של למעלה מ-100 מאמרים מקצועיים ופרסם תשעה ספרי לימוד בנושאי תכנון ואדריכלות. שניים מהספרים הללו הם טקסטים בסיסיים על תכנון, עיצוב ופיתוח של מתקני מגורים וטיפול מבוגריםBuilding Type Basics for Senior Living  בהוצאת ג'ון ווילי ובניו. הוא מכהן במספר מועצות וועדות והיה יו"ר מועצת המנהלים של הלן קלר אינטרנשיונל ארגון פרטי המטפל במניעת עיוורון, הישרדות ותת תזונה של ילדים במדינות רבות ברחבי העולם.

לבראד פרקינס תואר BArch מ- Cornell ו- CCNY תואר ראשון בהיסטוריה של אמריקה הלטינית מ-  Cornell ותואר MBA מאוניברסיטת סטנפורד. הוא עמית במכון האמריקאי לאדריכלים, חבר במכון המלכותי לאדריכלות של קנדה, וחבר במכון האמריקאי למתכננים מוסמכים.

רפי סער

רפי סער

ראש עיריית כפר-סבא
יליד כפר סבא, בן 54, נשוי עם שלושה ילדים, גדל והתחנך בעיר כפר סבא. בעל תואר ראשון במדעי המדינה וסוציולוגיה ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן.
את דרכו בעיריית כפר סבא החל בשנת 1994. בין היתר כיהן כעוזרו האישי של ראש העיר לשעבר יצחק ולד, ובהמשך מונה לסמנכ"ל העירייה ולמנכ"ל העירייה. כיהן כראש מינהלת אזור התעשייה הוותיק ואזור התעשייה "עתיר ידע" בעיר, והיה אחראי על הבאתן וכניסתן של חברות היי-טק לכפר סבא. בנוסף, היה אמון על פרויקט "מחיר למשתכן" בשכונת הדרים, שם שווקו בהצלחה למעלה מ- 500 יחידות דיור במחיר מוזל לזוגות צעירים, תושבי כפר סבא.
בשנת 2002 מונה לתפקיד מנכ"ל עיריית כפר סבא. 
בשנת 2009 כיהן כמנכ"ל עיריית הוד השרון למשך חמש שנים.
בהמשך שימש ראש העיר כראש המטה ויועץ בכיר של מנכ”ל משרד התקשורת, כיהן כיועץ ומנהל ברשות מקרקעי ישראל, במשרד הפנים וברשויות מקומיות ברחבי הארץ.
בחודש נובמבר 2018 נבחר לראשות העיר כפר סבא, ומאז פועל במרץ לפיתוח העיר וקידום תוכניות חדשות, שיפור והנגשת השירות לתושב, ומוביל את מערכת החינוך להיות חדשנית ופורצת דרך פיזית ופדגוגית. 

דליה שילוני

דליה שילוני

מעצבת פנים, מומחית בדיור מוגן ומתחמי מרפא

בוגרת המחלקה לעיצוב ואדריכלות פנים במכללה למנהל. בוגרת תואר שני באימונולוגיה M.Sc. בפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל-אביב. עוסקת בעיצוב ואדריכלות פנים משנת 1995. משרדה מתמחה בעיצוב מתחמי דיור מוגן למבוגרים, כפרים ומגורים לאוטיסטים ומרכזים לבריאות הנפש.

שילוני הגיעה לעיצוב מעולם המדע, וב-23 השנים האחרונות, בדיאלוג מתמיד ובתהליך עיצוב קשוב, היא מחברת את המשאלות, הנתונים והאילוצים אל המעוף והיצירתיות, אגב תרגומם לחללים נעימים ומדויקים לצרכי האוכלוסיות השונות.

בחזית המענה העיצובי שלה בעבודה עם חללי דיור מוגן, נמצאת המחשבה על חללים עוטפים, חמימים ומכילים - בית מחוץ לבית, שהוא גם חלל ציבורי נעים ויוקרתי. בסיס התכנון נסמך על התמחות בנגישות והבנת הצרכים הייחודיים של הגיל השלישי.

בחמש עשר השנים האחרונות משרדה אחראי לעיצוב מתחמי הדיור המוגן של הרשתות הגדולות והמובילות בארץ כגון רשת 'בית בלב', רשת 'נוה עמית' מבית קופ"ח מאוחדת ורשת 'משען', כמו גם על עיצוב דיורים מוגנים בוטיקים כדוגמת בית יוליאנה, בית גיל פז ועוד.

נושא הרצאה: עירוב שימושים בדיור מוגן, בהשראת המודל הסקנדינבי.

דנית שנהב

דנית שנהב

אדריכלית, שותפה ומייסדת בכנען שנהב אדריכלים, מומחית לדיור מוגן
כנען שנהב אדריכלים הוקם בשנת  1992. המשרד עוסק בפרויקטים של דיור מוגן, שכונות מגורים, התחדשות עירונית ומשרדים ומסחר .
אדריכלית דנית שנהב מייסדת ושותפה בכנען שנהב, מומחית בתכנון פרויקטים לגיל השלישי, היא אחראית לתכנונם של בתי דיור מוגן,  כפרי גמלאים ומחלקות האשפוז המובילים בישראל .

פרויקטים של המשרד בתחום הדיור המוגן :

1."פרוטיאה בהר",  מושב שורש עבור שפונדר השקעות  
2."בית בלב",  פתח תקוה עבור בית בלב
3."כפר גמלאים ב"להבים" עבור קבוצת פאלאס עזריאלי  
4."פרוטיאה בכפר", מושב בני דרור עבור שפונדר השקעות 
5."אחוזת פולג", מושב תל יצחק עבור א. רובינשטיין
6."אחוזת צהלה", תל אביב עבור א. רובינשטיין
7."בית טובי העיר", ירושלים 
8."עד 120 ", בראשון לציון
9."פאלאס ראשון לציון",  שכונת רקפות עבור קבוצת פאלאס עזריאלי
10."פרוטיאה בים", ראשון לציון עבור שפונדר השקעות
11."פאלאס מלחה", ירושלים עבור קבוצת פאלאס עזריאלי 
12."פרוטיאה באלקנה", עבור שפונדר השקעות

נושא הרצאה: חדשנות, קורונה ודיור מוגן
ורד סולומון ממן

ורד סולומון ממן

אדריכלית ראשית ומתכננת ערים, מנהלת האגף הבכיר לתכנון, משרד הבינוי והשיכון
אדריכלית ומתכננת ערים בוגרת שני התארים בטכניון – מכון טכנולוגי לישראל. משמשת בחמש השנים האחרונות כמנהלת האגף הבכיר לתכנון במשרד הבנוי והשיכון ואמונה על מערך התכנון הסטטוטורי, הכנתן ואישורן של תכניות בנין עיר, תכניות מתאר ושלד ובינוי בכל הארץ. חמשת מתכנני המחוזות של המשרד כפופים לה מקצועית והיא אחראית על הניהול, הליווי והבקרה של צוותי התכנון המקדמים את התכניות במוסדות התכנון המקומיים והמחוזיים. בתפקידה היא נציגת המשרד במועצה הארצית לתכנון ובניה, כבעלת הכשרה מקצועית בענייני שיכון ובניה, וחברה בוועדות המשנה של המועצה : ות"ל, ולנת"ע, ולקחש"פ, ותמ"ל וכו'. היא מייצגת את המשרד בכנסים ובפורומים מקצועיים, הובילה את המשלחת הבין-משרדית ליפן וחברה בפורום 'תבונה' ביוזמת אשל- ג'וינט ישראל בתחום הזקנה. ורד סולומון ממן היא זוכת פרס מפעל הפיס לשנת 2004 למחקר מוניציפאלי אקדמי על עבודת המאסטר בתחום שימור מבנים.
איריס מושלי

איריס מושלי

מנכ׳׳לית בית ונוי
יולי גת

יולי גת

יו"ר ארגון א.ב.א
יולי גת, יו"ר א.ב.א איגוד בתי אבות ודיורים מוגנים בישראל, יו"ר דירקטוריון דיור מוגן גני שרונים, בעלת חברה לייעוץ וניהול מסגרות לזקנים ובתי דיור מוגן, מנהלת אקדמית בקורס ניהול בתי אבות, אוני' תל אביב, לשעבר מנכ"לית רשת "בית בכפר" ו"רשת בית בלב".
עו

עו"ד רקפת שפיים

מתמחה בייעוץ משפטי לגיל השלישי
עו"ד רקפת שפיים עוסקת בתחום של דיור מוגן לגיל השלישי. עו"ד שפיים שימשה בעבר כיועצת משפטית של אחת הרשתות הגדולות לדיור מוגן וכיום היא מלווה בעיקר דיירים המעוניינים להיכנס לדיור מוגן. כמו כן, היא מרצה בתוכניות לניהול מוסדות לגיל השלישי באוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת אריאל.
יריב מן

יריב מן

סמנכ"ל בכיר, ראש מינהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה
יריב מן, סמנכ"ל בכיר, ראש מינהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי. במסגרת זו אחראי על פיתוח מדיניות המשרד בתחום השירותים לאזרחים ותיקים מתגוררים במערכי הדיור וכן בקהילה. בעבר שימש כמנהל האגף לפיתוח כלכלי וחברתי בחברה הבדואית בנגב וכיועץ בכיר למנכל משרד הרווחה.
ליריב תואר שני במינהל ומדיניות ציבורית, תואר שני במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית. יריב בוגר תכנית "מעוז" למנהיגות וכן השתתף במחזור הראשון של תכנית "זמן עתיד" לפיתוח מנהיגות בקרב גורמי מקצוע העוסקים בעולמות הזיקנה.
יהושע שפונדר

יהושע שפונדר

יזם, בעל חברה לבנייה ומנהל בתחום הדיור המוגן
יזם, בעל חברה לבניה משנת 1980.
החל משנת 1995 עוסק ביזום, ליווי, תכנון בניה וניהול בתחום הדיור המוגן.
בשנת 1997 החל בהקמת בית דיור מוגן כפרי "פרוטיאה בכפר", שהיה הראשון בארץ בתחום המגזר הכפרי. בשנת 2004 רכש את מלון שורש ובמשך מספר שנים ליווה את שינויו לדיור מוגן. בשנת 2009 החל בבניית "פרוטיאה בהר" במושב שורש.
כיום החברה מקימה שני פרויקטים במקביל: "פרוטיאה בים", בחוף הים בראשון לציון ו"פרוטיאה באלקנה", הראשון באזור יהודה ושומרון ומיועד לאוכלוסייה הדתית לאומית. שני הבתים מתוכננים להיפתח ב- 2024.
יפעת רום

יפעת רום

אדריכלית וגרונטולוגית, מנחת הכנס
יפעת רום (מאירי), ילידת חיפה, בעלת תואר ראשון   B.Arc באדריכלות ובינוי ערים – סיום בהצטיינות בטכניון, ותואר שני  M.Arc באדריכלות בטכניון. עבודת הדוקטורט שלה בנושא גרונטולוגיה סביבתית  Environmental Gerontology, עם התמחות בנושא: הקשר בין המבנה הפיזי לאיכות החיים של קשישים.

מונתה לצוות פתוח והכנת מודלים הנדסיים למחלקות בשיטת האשכולות מטעם משרד הבריאות, חברה בוועדת היגוי של משרד השיכון בנושא התחדשות עירונית, יועצת לעיריית עפולה בנושא הפיכת העיר ל "עיר ידידותית גיל", מונתה ליועצת של משרד השיכון בתחום מגורים בזקנה, יועצת במועצה אזורית משגב בנושא הקמת כפר גמלאים,  יועצת לקיבוץ משמר העמק בנושא הקמת מוסד סיעודי אחר.

החל משנת 1992  בעלת משרד עצמאי המתמחה במגוון רב של עבודות תכנון אדריכלי, ניהול, תאום ופקוח על פרויקטים ובד בבד מתן יעוץ פרוגרמתי, עזרה בבדיקות היתכנות ואיתור מיקום מתאים בהתאם לדרישות הלקוח. המשרד מתמחה  כיום בפרויקטים מגוונים  ומסובכים  הדורשים עבודה מול יועצים שונים והיכרות מעמיקה במערכות השונות (מחלקות מונשמים בבתי חולים הוא אחת הדוגמאות המורכבות ביותר). כמו כן המשרד התמחה בתכנון בנקים הדורשים עבודה מול יועצי בטחון ומערכות בקרה.

איילה גל

איילה גל

אדריכלית עמיתה, אורבך הלוי אדריכלים
איילה בעלת ניסיון של מעל 25 שנה בדיור מוגן לגיל השלישי, מבני בריאות הכוללים מחלקות סיעודיות וחדרי ניתוח ופרויקטים מורכבים.
נושא הרצאה: עניין שווה איכות, איכות שווה אריכות
מיכל עצמון ספיר

מיכל עצמון ספיר

אדריכלית, עצמון אדריכלים
עצמון אדריכלים הוקם בשנת 1995 ומתמחה במגוון של נושאים: מגורים, דיור מוגן, מבני ציבור, מבני ספורט ונופש ותוכניות בניין עיר. 
מיכל עצמון ספיר, אדריכלית ומנהלת המשרד בעלת תעודה "מלווה בנייה ירוקה" מתמחה בדיור מוגן ועוסקת באדריכלות עיצוב פנים בהתייחסות לסביבה ועד לפרטים הקטנים. 
בתחום הדיור המוגן מיכל תכננה את פאלאס להבים, פאלאס רעננה ופאלאס ראשונים של קבוצת עזריאלי, עד 120 ראשל"צ, עד 120 הוד השרון, עד 120 רמה"ח, עד 120 נס ציונה, דיור מוגן אפרידר באשקלון.  
מיכל מאמינה בחשיבה הוליסטית ובחשיבות התכנון המתאים בהתייחס למקום ולמשתמש ושמה דגם על תכנון הרמוני.
נושא הרצאה: יהיה עִיצּוּב בְּתֹאַם.

ליאת איזקוב בן-שיטרית

ליאת איזקוב בן-שיטרית

אדריכלית
עירוניות לאנשים- דיור קהילתי לזיקנה  | מה קורה בישראל?

ליאת היא אדריכלית המתמחה בתכנון אסטרטגי של תהליכי ציפוף והתחדשות עירוניים. הייחוד בעבודתה הוא במיקוד בצפיפות העירונית– וביכולת לבחון את הבעיות בצורה רוחבית ואינטגרטיבית ,לזהות אתגרים אסטרטגיים, ולתכלל ולקשור ידע מדיסציפלינות שונות על מנת לפתח מענים שמותאמים לאתגרים הספציפיים של חיים בצפיפות.  מזה כעשור עוסקת בגיוון פתרונות הדיור לזיקנה, ומקדמת פרויקט חלץ של דיור קהילתי לזיקנה עבור מרכז מילקן לחדשנות ומשרד השיכון. ליאת היא חברת ועד מנהל בעמותת מרחב, ומרכזת אקדמית ומקצועית מטעם העמותה של הקורס "תכנון עירוני מחוץ לקופסה", שפותח ביוזמת פורום ה 15. 
אודי כסיף

אודי כסיף

מייסד ובעלים MKR, שותף במייזליץ כסיף רויטמן אדריכלים
אודי כסיף, בעל תואר שני בפילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב, בוגר ה-AA בלונדון, בהמשך ללימודיו בבצלאל בירושלים ולימודי אמנות בוינה.
ייסד לאחר שש שנות לימודים ועבודה בלונדון, בשנת 1994 יחד עם שותפתו גנית מייזליץ כסיף, את משרד ” מייזליץ כסיף אדריכלים" בתל אביב, כיום מייזליץ כסיף רויטמן אדריכלים.
מאז הקמתו הוביל את משרד ”מייזליץ כסיף רויטמן" לשורה של זכיות בתחרויות אדריכלות משמעותיות, בקשת רחבה של פרקטיקות עיצוב, הכוללות מבני ציבור, תכנון אורבני, תכנון נוף ומגורים.
בעבודת המשרד אודי מפתח מתודות מולטי דיספלינריות חדשות לתכניות התחדשות עירונית ופיתוח של רצועות החוף מהמשמעותיות בישראל, יחד עם תכנון מבנים בקנה מידה גדול במיקומים אסטרטגים. בד בבד עם הפרקטיקה המקצועית, אודי משלב פעילות באקדמיה בהנחיית סטודנטים במוסדות רבים, בטכניון בחיפה, מילאנו, מלגה ומקומות
נוספים בעולם.
את ספרו ”ספר המסוימות" העוסק בפילוסופיה של האדריכלות הוציא לאור בשנת 2021 לאחר מחקר ארוך שנים על האדריכלות כדרך מחשבה המקבילה לפילוסופיה.

נושא ההרצאה: בית שירין הרצליה – האיכות שבקט. 
"בית שירין״, דיור ציבורי בניהול חברת עמיגור בהרצליה פיתוח.

יוסי פרחי

יוסי פרחי

אדריכל | פרחי-צפריר אדריכלים
מוסמך לארכיטקטורה ובינוי ערים. בוגר הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים  -  הטכניון בחיפה.

ניסיון מקצועי כאדריכל פרטי:
1970 – 1975   אדריכל ומתכנן שכיר, ראש צוות במשרדי תכנון שונים.
1975 – 1996אדריכל עצמאי – בעלים של משרד  " פרחי אדריכלים בע"מ ".
2020 – 2019 אדריכל עצמאי ושותף במשרד פרחי – צפריר אדריכלים בע"מ.

ניסיון מקצועי כאדריכל ברשות ציבורית:
1996 - 2001מתכנן מחוז תל אביב, מנהל התכנון.
פרסים:
פרס ראשוןהתחרות פומבית לתכנון מדרחוב  רח' סוקולוב בחולון.
פרס ראשוןהתחרות למוזמנים לתכנון שיקום שכ' ויצמן – קרית ביאליק.
פרס ראשוןהתחרות פומבית דו-שלבית לתכנון רובע מערב הכניסה לעיר ירושלים
פרס ראשוןהתחרות פומבית לתכנון רובע צפון (שדה התעופה המתפנה) – הרצליה
פרס ראשוןהתחרות פומבית לתכנון מתחם זיו (מתחם ציבורי חינוכי) בית וגן - ירושלים

פעילות ציבורית מקצועית:
יו"ר לשעבר של אגודת האדריכלים ומתכנני ערים בישראל (במשך כ – 5 שנים) .
יו"ר לשעבר של ועדת התחרויות בנושאי אדריכלות ובנוי ערים של התאחדות  האדריכלים. 

נושא הרצאה: 
דיור מיוחד  לאוכלוסייה נזקקת. שימוש חשוב בעבר - והיום במיוחד

בשיתוף

חסויות

משרד הבינוי והשיכון
משרד הרווחה

מציגים

שמרת
בלורן
מקור הפורמייקה
לביא
אורבונד
תעשיות בית אל BE
אלקטרה תעמל
אסא אבלוי
ריפבליק
בירמן
קומפורטק
יעד פרזול
ניגי
עמינח
לבידי לביא
חמת
דורטק
AGT
אגר
אתר הגיל השלישי

רוצים לקבל עדכונים על כנסים, סדנאות ומפגשי העשרה?

מלאו את הפרטים

דרכי הגעה

VALLEY - אולם אירועים בשרון

כתובת: זאב בלפר 27, כפר-סבא

נסיעה עם Waze אל זאב בלפר 27, כפר סבא: https://waze.com/ul/hsv8z57sn7


אריחים Ecommerce Website Development