Hotel Design Blog - הרומן האנגלי שלי חלק 1

עיצוב בתי מלון הוא תחום שיש בו גם מן הפרטי, וגם מן הציבורי. יש בו פנים מהעולם המסחרי, הביתי והאישי. העיסוק בעיצוב בתי מלון מאפשר יצירת סיפור מיוחד. האורחים, המארחים ושרשרת האנשים העוסקים במלאכה יוצרים יחדיו סיפור אישי, חוויית אירוח כוללת ושלמה. 


מאת: רות ארד אדריכלית ומעצבת פנים המתמחה בעיצוב בתי מלון | צילום: | 09/08/2016
                                                                                                                  
זוהי רשימה חמישית בסדרה אשר נכתבת תוך מסעותי בעולם בעקבות בתי מלון אשר מצטיינים בעיצוב יוצא דופן. עיצוב בתי מלון ואירוח הינו תחום המחקר והעיסוק שלי מזה כעשור. אני מזמינה אתכם להצטרף אל מחוזות רחוקים ומופלאים. בכל רשימה נצא יחד לטיול קטן אל עבר חוויות יוצאות דופן אשר ייחרטו בזכרונכם. כל ביקור כזה ילווה בהסברים מקצועיים שינטעו משמעות נוספת בחווית האירוח.

את הרומן שלי עם אנגליה התחלתי בגיל צעיר יחסית, בלימודי תולדות האמנות ההכרות עם האמן וויליאם טרנר שינתה את חיי. טרנר שהיה צייר נופים אנגלי בתקופת הרומנטיציזם , היה ידוע באופן המיוחד שבו תפס את האור והטבע, מה שהפך אותו לאחד ממבשרי האימפרסיוניזם באמנות.

המסורת של האמנות האנגלית עוררה את סקרנותי גם על רקע ציורי הטירות המרשימות שהופיעו בציוריו של טרנר, וסיפורי רובין הוד כמו גם ההיסטוריה של הממלכה. בסיום לימודי האמנות נסעתי לאנגליה לגלות את טירותיה של וויילס, אשר נבנו במיקומים אסטרטגיים על צלע הר, בראש גבעה, למרגלות מקור מים, מיקומים המקשים על פולשים ומקנים יתרון הגנתי מבוצר.

בהמשך דרכי פניתי ללמוד אדריכלות וקיבלתי זוית נוספת בהבנת הקסם וסיפור הטירות, האדריכלות והתכנון מאפשרים יצירת עולם חוויתי של פליאה בהסתובבות בחללים מרשימים שיש ביכולתם להעביר אותנו למימד זמן אחר, להתנתקות מהחוץ לעבר חוויה פנימית חדשה.

מאז ימי לימודי האמנות והאדריכלות עברו שנים רבות בהם התמחיתי בעיצוב בתי מלון ואף עבדתי בלונדון במשרד אשר מתמחה בתחום זה, העולם המלונאי נגלה בפני גיליתי מרחב ציבורי בו ישנו עולם ומלואו, התכנון מתפרס על חללים שונים ומגוונים והכל במעטפת אחת. חדרי אירוח, מסעדות, לובי,ספא, חנויות ואזורים נוספים. עיצוב חלל מלונאי מושתת על קונספט אשר מתורגם לכל חלל, תרגום מיטבי יגרום לאורח לחווית אירוח ייחודית.

כעת, כאשר אנו עומדים לקראת החום הגדול של חודשי יולי אוגוסט וכולם רק מתכננים איך להימלט מהחום, ישנה אופציה לחופשה באזור הקריר של אירופה והוא האי האנגלי. מבחינה מלונאית התגמול של אירוח במלונות הידועים בעיצוב ייחודי מייצר חוויות בלתי נשכחות ואף מנתק אותנו מהמציאות ממנה הגענו, ממש כמו להכנס לרגע מהעבר ולהרגיש חלק מההיסטוריה.

בסדרת הכתבות הבאה אסקור עבורכם כמה מלונות ששווים ביקור בממלכה, ממלונות המושתתים על מבנים מהעבר ועד למלונות בני ימינו.


COWLEY MANOR  COTSWOLDS
 
Credit: Cowley Manor
Credit: Cowley Manor

המלון הוא פנינה אמיתית שדרוש אליה ניווט מיוחד, תוכנת ניווט לא בהכרח תעזור לכם להגיע אל היעד. מדובר בבניין  מורשת הרשום כבניין לשימור מהמאה ה-16 וממוקם בלבו של פארק טבע יפיפייה הנושק לאגם ונהר Churn שמהווה את אחד מהערוצים העיקריים של נהר התמזה בלונדון.
הבניין שהחליף בעלים רבים לאור שנות קיומו הוסב למלון רק במאה ה-19 וזכה בפרסי עיצוב.
אדריכלות הבניין קלאסית אך עיצוב הפנים שלו מפתיע ברעננות ובעיצוב מודרני צבעוני.

 
Credit: Cowley Manor
Credit: Cowley Manor

החלל הפנימי עוצב עם שטיחים בצבעוניות רבה ודוגמאות גאומטריות, הריהוט הנבחר הינו מודרני, שימוש בצבעוניות חוזרת בין גווני השטיח לגווני הספות והכריות עם ביטוי נוסף באמנות המודרנית על הקיר שמעל הקמין בגרפיטי "BOO", מובייל של קריסטלים עובר בחלל המדרגות ומפזר קרני אור, המדרגות מעץ גושני עם פיתוחים שייכות למבנה המקורי ושומרו בצורה יוצאת דופן, קרניזים של נגרות עוטפים את הפתח ויוצרים סיומת אסתטית של מפגש בין חומרים.

#fids434- 3#                                       

עיצוב הלובי מציג את המשך הטון העיצובי בשימוש בשטיח אזורי גדול במיוחד על גבי רצפת עץ, גווני השטיח חוזרים על עצמם בריהוט ובכריות והשימוש בפרטי ריהוט ואמנות מודרנית יוצרים רעננות בין ישן לחדש ועכשווי.

 #fids434- 4#                                      

הנוף הנשקף מהלובי יפיפייה ומחבר את חווית האירוח עם הטבע המרהיב שבחוץ. הפתחים המקושתים והווילונות הכבדים מהווים תזכורת למורשת והנוף הירוק המשתקף מייצר תמונה פסטורלית לכשעצמה.

 #fids434- 5#                                         

המקום החשוב ביותר למקומיים הוא הבר, כל מלון צריך שיהיה בו אלכוהול משובח. עיצוב הבר מלא הומור, חיפויי קירות מיושמים על הקירות אך חפים מדקורציה ומהווים ביטוי מודרני מוחלט, ראשי הפוחלצים הינם מסכות שכשלעצמן מעוררות חיוך וגיחוך גם יחד, התחושה היא מנוחה של ציידים, אך בקונטרסט גמור למראה ההיסטורי של חלל מסוג זה שהיה מעוצב בכבדות על פי מיטב המסורת הבריטית.
באזורים בהם שמרו על פתחי החלונות יצרו ספסלים זוגיים לאירוח, השטיח המקומי מתכתב בצבעוניותי עם הכורסאות העור בגוון בורדו. בתקרה מובייל של אלכסנדר קאלדר האמן הידוע. הפקתי משהייתי במלון ובבר בפרט הנאה צרופה והערכה גדולה לבחירות האמנותיות המכובדות שנעשו.

 #fids434- 6#                                     

#fids434- 7#                                        

המסעדה שמרה על צביון יותר מסורתי, הקירות הינם קירות עץ מגולפים אך יחד עם זאת בגמר לכה כך שאינם מעמיסים בכבדות. בחירת שולחנות הסועדים מודרנית, כמו גם שילוב כסאות שלהם מושב בגוונים משתנים. גופי התאורה של חברת Moooi  נפלאים ומרעננים ונוכל לראותם במלונות נוספים כשנתקרב לבירה לונדון. הווילונות בחלל זהים לשפה של השטיחים שראינו בחללים הקודמים ומהווים תזכורת עיצובית לקונספט השלם. 

החדרים ממשיכים בנאמנות לקונספט בעיצוב מודרני ופשוט תוך שימוש בצבעוניות גדולה. הקמין והקרניזים מהווים תזכורת מאופקת לאדריכלות המקורית.
 
#fids434- 8#       

חווית הטבע מחוץ למלון מקבל ביטוי בריהוט חוץ מרנין שגם בו ניכרות השפעותיו של המעצב בבחירה הצבעונית.

 #fids434- 9#     


BARNSLEY HOUSE COTSWOLDS

Credit: Barnsely House
Credit: Barnsely House

מלון Barnsly House  ממוקם באזור ה- Cotswold's שבאנגליה צפונית מערבית ללונדון, נבנה במאה ה-17 באבן ומוקף גינון אנגלי ממיטב המסורת. הגנים תוכננו ועוצבו על ידי Rosmary Verey שהיתה ידועה בעיצוב גנים והורטיקולטודה מדעי הגינון, גם בפני בית המלוכה. בשנת 1962 הבית נקנה על ידי בעלה David Verey שהיה הסטוריון.

Credit: Ruth Arad
Credit: Ruth Arad

הבית היום משמש כמלון בוטיק ולו שתי קומות, כל חדר בנוי באופן שונה ומציע חוויה מלכותית של פינוק עם ספא, גינה מפוארת וחדרים מפנקים.
המפתח לחדר כבר מבשר על החוויה שאנו עומדים לחוות, "הרגליים מורמות" הכיתוב קורא לנו להתחיל במנוחה.
יש בכניסה למלון המון מגפיים שמהווים ממש מיצג אמנותי אבל שיחה על מגפיים שווה רשימה חדשה.
המגפיים במלון מזמינים אותנו לטיול באזור כיוון שיש המון מה לראות לאוהבי הטבע.

 
Credit: Ruth Arad
Credit: Ruth Arad

החדרים הם האטרקצייה הכי גדולה כיוון שתמיד הכי מסקרן היכן אבלה את את רוב זמן שהייתי, לשמחתי התאפשר לי לעשות סיבוב בכמה חדרים רגע לפני שהאורחים מגיעים.

בחדר בעליית הגג, העיצוב נקי ומאפשר לארכיטקטורה לדבר בעד עצמה, קורות העץ של התקרה המשופעת, חלונות הקוקייה, הריהוט שנבחר כשידה בזכוכית שקופה כולם משדרים שקט ונועם להנאה מהמבנה כפי שתוכנן.

 
Credit: Barnsley House
Credit: Barnsley House

חדרי הרחצה שבו את ליבי באופן מיוחד.
הדרך שבה שילבו את האמבטיה והכיור תוך התמודדות עם אתגרי המבנה, החלון הממוקם מול הכיור עם מראות אישיות מצידיו, האמבטיה במרכז החלל אשר מקבלת הזנת מים מקיר אשר משמש גם את המקלחת. קיר הזכוכית במקלחת מאפשר למתרחץ להרגיש חלק מהחלל הארכיטקטוני בזמן היותו באזור האינטימי ביותר, כך שחוויית העיצוב ממשיכה.

חדר הרחצה שאהבתי במיוחד מאפשר לשני בני הזוג אמבטיה משלהם ויחד עם זאת חוויה משותפת סמוכה זו לצד זו, מול החלון לגינה וגם מסך צפייה להנאה.
 
Credit: Barnsley House
Credit: Barnsley House

 
Credit: Barnsley House
Credit: Barnsley House

ישנן עוד הפתעות רבות לגלות, ביניהן מסעדת המלון, שמספקת חוויה טעימה ותרבותית.
מומלץ להזמין מקום מראש כיוון שהמטיילים מהאזור באים למסעדה באופן קבוע ולכן הביקוש הרב מאלץ לעתים לסרב בנימוס כאשר המסעדה מלאה. כמובן שחשוב לזכור שבאירופה שעות הארוחות מוגדרות והמטבח אינו פתוח לאורך כל היום כמו בארצנו הקטנטונת והחמה.

 
Credit: Barnsley House
Credit: Barnsley House

לכם רק נשאר להגיע... ואין כמו הזמן הנוכחי כשבארץ טמפרטורות שיא ובאנגליה הקרירות מובטחת.

כתבות נוספות בסדרה האנגלית בקרוב. ובינתיים מוזמנים להיזכר בכתבות הקודמות:


ניתן ליצור קשר בכתובת מייל: info@rutharad.com  או דרך אתר אינטרנט:  www.rutharad.com


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי