25hours hotels - vienna

עיצוב בתי מלון מהווה שילוב של חללים בעלי אופי מסחרי אישי ודומסטי, פרטי וציבורי כאחד המאפשר יצירת סיפור אישי ומיוחד לחווית אירוח כוללת וככזה מעניין כל אחד בין אם אורח או מארח ושרשרת אנשים שעסקו במלאכה כדי שהשהייה תהיה שלמה. 

מאת: רות ארד | אדריכלית ומעצבת פנים המתמחה בעיצוב בתי מלון | צילום: | 23/12/2015

זוהי רשימה ראשונה מתוך סדרה אשר נכתבת תוך מסעותי בעולם בעקבות בתי מלון אשר מצטיינים בעיצוב יוצא דופן. עיצוב בתי מלון ואירוח הינו תחום המחקר והעיסוק שלי מזה כעשור ואני מזמינה אתכם להצטרף אל מחוזות רחוקים ומופלאים. בכל רשימה נצא יחד לטיול קטן אל עבר חוויות יוצאות דופן אשר ייחרטו בזכרונותיכם, כל ביקור כזה ילווה בהסברים מקצועיים שינטעו משמעות נוספת בחווית האירוח.  

צילום: רות ארד

 


"We Are all mad here!"                     "Come as you are"      

 
 
 
Credit: stephanlemke.com for 25hours Hotels

"25hours hotels" מקבל את פנינו גם בלילה, גם ביום תוך הצהרה, "בואו כמו שאתםבכותרת עליונה מזמין אותנו להרגיש בנוח. הצהרה נוספת מעטרת את הכניסה באמירה "כולנו משוגעים כאן", ובכך כבר מכניסה אותנו לאווירה שמחה, עדכנית ובועטת. המלון הוא מעבדה חברתית, כל אחד יוצא ממנו עם סיפור אישי וייחודי.

הבחירה שלי במלון מעבר למיקומו המצוין הייתה בראש ובראשונה מתוך בחינה מעמיקה של חדרי המלון. חדרים מהווים את עיקר שטחו של המלון והמפגש האינטימי ביותר של האורח עם המלון נעשה בחדר בו הוא מתארח, בהזדמנות שכזו היה חשוב לי להיות במקום שחושב על חווית האירוח עד סופה.
 
Credit: stephanlemke.com for 25hours Hotels

העיצוב מתכתב עם עולם הקרקס תוך שימוש באלמנטים שבחלקם תעשייתיים וחושפים מערכות שבאופן מסורתי האדריכלות נוהגת להסתיר כמו צנרת חשמל ומערכות טכניות שונות, ובחלקם פריטים אקלקטים עמוסי שילובים וצבעים שנועדו לעורר סקרנות והרפתקנות.
ראויה לציון החשיבה התכנונית עד לפרטים הקטנים והתייחסות לאופן שבו נשתמש בחדר, מה נצטרך כשנצא החוצה החל מתיק מעוצב המושאל לאורח ביציאתו לטייל בעיר ועד הכרית עליה נניח את ראשנו בלילה.

Credit: stephanlemke.com for 25hours Hotels

עיצוב החדר קסם לי, אני אוהבת להרגיש חלק מסיפור ופנטזיה, אני אוהבת את האופן שבו עיצוב מאפשר לי לפסוע לתוך עולם אחר, חוויה המתעצמת בעיקר במסעותיי בעולם. פלטת הצבעים בה השתמשו בעיצוב המלון הולמת את עולם הפנטזיה, השילוב בין הגוונים הצהובים והאפורים יחד עם הטפט המרנין השתלבו בצורה הרמונית לחגיגה שלמה. הרצפה המחוממת איפשרה לי ללכת יחפה ולהרגיש בבית, חלון גדול לחזית מהווה תזכורת לוינה שבחוץ בין הבניינים הקלאסיים שמדברים על העולם האמיתי שבחוץ, עתיר ההיסטוריה והפער הגדול למול הממלכה הקסומה שבפנים.

Credit: stephanlemke.com for 25hours Hotels

למי שאוהב צבעוניות דרמטית יותר, גם היא קיימת. כל חדר מקבל טפט זהה אך עם משחק צבעים שונה המאפשר בכל ביקור ליהנות מחדר קצת שונה. בעלי החיים הצטרפו למשחק- כרית האריה שרועה על ההדום ובובת פיל מציצה בין כריות המיטה כאילו היינו ילדים, ערימת מזוודות ממנה יוצאת הטלוויזיה הגוונים האדומים העזים, כולם מראים שפה הכול אפשרי.

המיתוג נחרט בזיכרוני, מחשבות שיכולות לעלות בראשנו תורגמו למשפטים שנרקמו על כריות "בוא נבלה את הלילה יחדיו" המוטו הזה מופיע גם במסך שנמצא במעלית ומקרין את האמירה הפתיינית בצורה שמלווה אותנו מפתח המלון ועד לבין הסדינים. שם נמצא כרית שמבשרת "כמעט בבית".

צילום: רות ארד

השלט הקבוע על ידית הדלת "Please do not disturb"  הוחלף למחברת כרוכה המאפשרת את בחירת התקשורת המילולית עם המנקה, הטקסטים מלאי הומור "ניסיתי לעצב בעצמי, יצא ממש גרוע" – האומר בבקשה נקו את חדרי, לעומת המשפט "עדיין חולמים על פיג'י" שמרמז כמובן הניחו לי לישון את שנתי.

לקינוח, הכינו לנו הפתעה מיוחדת. מסתבר שלמלון יש שירות סודי, מי שיודע - יודע, מי שלא – הפסיד! המלון מעמיד לרשות אורחיו שתי מכוניות מסוג מיני קופר, על בסיס כל הקודם זוכה! וללא עלות. מי שמשכים קום, יכול לגשת לבקש את הרכב עמו ניתן לצאת מהעיר כל עוד חוזרים באותו הערב. הרכב כיאה למלון ממותג כולו, הנסיעה בו ממלאת את האורח בתחושת גאווה ורצון להפוך לשגריר של כבוד להפצת השמחה.

צילום: רות ארד

Credit: stephanlemke.com for 25hours Hotels

ולסיום, מול דלפק הקבלה תוכלו למצוא ביתן תמונות כמו של פעם, אל תשכחו להצטלם  למזכרת.
 


ניתן ליצור קשר בכתובת מייל: [email protected]  או דרך אתר אינטרנט:  www.rutharad.com 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי