הפסיכולוגיה של הצבעים

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | 09/02/2014


אם גם אתם אוהבים את הסדרה "האישה הטובה" בוודאי שמתם לב שהכוח זורם מאילישיה פלורק כאשר היא לובשת חליפה בצבע אדום עז...


הצבעים שאנחנו בוחרים ללבוש, למתג את העסק ואפילו לעצב בהם את הסלון - אומרים המון על האופי שלנו. ונכון שגם אם אנחנו מרגישים חזקים יותר מסופרמן, לא נצבע את קירות הבית באדום ואולי חליפה אדומה לא תראה טוב עלינו כמו על אלישיה, אבל לפעמים נגיעה קלה של צבע יכולה בהחלט להכניס את האופי הייחודי שלנו לתוך הבית. 
 

אז בואו נראה מה צבעים יכולים לעשות:
 

אדום – הצבע האדום נחשב לצבע אנרגטי שמסמל את החיים. הצבע משדר כוח, עוצמה ויוצר אפקט ויזואלי חזק מאוד. שימוש מוגזם בצבע האדום יכול לשדר אגרסיביות, לכן לפעמים, בכול הנוגע לצבע האדום, עדיפה רק נגיעה קטנה. 
 
 
בית אחד, שתי נשמות - מגזין בית ונוי 130 
 
 
 
 בית אחד, שתי נשמות - מגזין בית ונוי 130
 
 
צהוב – הצבע הצהוב מאז ולעולם יהיה קשור לשמש. הצבע משדר חום של קיץ, אופטימיות וצחוק של ילדים שמשחקים תופסת. הצבע ידוע גם כמעורר יצירתיות, ולכן נהוג להשתמש בו בחדרי עבודה או במשרדים. גוון נכון של צהוב יכול להפוך אנשים לידידותיים יותר, אך גוון שגוי יכול לגרום לאנשים לתחושה של חוסר נוחות כתוצאה מבהירות יתר. 
 
 
עניין של צבע - מגזין בית ונוי 122 
 
 
 עניין של צבע - מגזין בית ונוי 122 

 
כתום – בדומה לצהוב גם הצבע הכתום קשור לשמחת חיים. אך במקרה של הכתום מדובר יותר על "לעשות חיים", הצבע הכתום טומן בחובו המון אנרגיה. לכן אם אתם זקוקים למרגוע, בחדר שינה לדוגמה, כדאי לוותר עליו. אך בחדר המשחקים הכתום יכול פשוט להיות תוספת נהדרת. 
 
 
 חוויה של אור וחלל - מגזין בית ונוי 122
 

סגול – הצבע הסגול הוא צבע אצילי שמשדר ממלכתיות, עושר, חוכמה ותחכום. בנוסף לתכונות הללו, נהוג להשתמש בצבע הסגול למדיטציות ולחיזוק המודעות הרוחנית. גם כאן חשוב לנהוג בצבע הסגול בזהירות רבה, על מנת שהחדר לא יהפוך לחדר טיפוסי של נערות מתבגרות. 
 
 
 עיצוב חדרי ארונות - מגזין בית ונוי 
 
 
  עיצוב חדרי ארונות - מגזין בית ונוי 
 

ירוק – ירוק הוא הצבע של הטבע. מדובר בצבע מרגיע מאוד שאצל אנשים רבים מעלה אסוציאציות של שלווה ונדיבות. הצבע הירוק יכול להחזיר את האיזון והשלווה כמעט לכול חדר. 
 
 
 סגנונות וחומרים, מגזין בית ונוי 
 

כחול – הצבע הכחול נחשב לצבע מרגיע, אך חשוב מאוד להיזהר בבחירת הגוון משום שגוונים מסוימים של כחול משדרים קרירות. הצבע הכחול מעלה אסוציאציות של אינטליגנציה גבוהה, אמון, יעילות וכנות ולכן הוא מתאים גם למשרד וגם לבית. 
 
 
 טפטים, עיצוב פנים - מגזין בית ונוי 
 

ורוד – הצבע הורוד הוא הצבע היעיל ביותר לאנשים אגרסיביים. הצבע נחשב לצבע חם, מרגיע ואוהב. הצבע הורוד נתפס לרוב כצבע נשי, למרות שגברים רבים מתחילים להרגיש בנוח בסביבתו. 
 
 
אווירת פנטזיה בעיצוב - מגזין בית ונוי  
 
 
 
 אווירת פנטזיה בעיצוב - מגזין בית ונוי  


נגיעה קלה של צבע יכולה לשנות את המראה של החדר כולו, ואתם לא חייבים לצבוע קיר שלם בחדר, לפעמים רהיט בצבע המתאים יכול לעשות את העבודה בשבילכם.

 
 
 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי