נגיעה קטנה של עיצוב, שינוי עצמתי בחלל

עונת האביב בפתח, שמש מלטפת, ריחות בשמים, צבעים מרהיבים של פריחה, זוהי כמובן עונת ההתחדשות כשמה כן היא. כמו בטבע גם אני, תמיד כשמגיע האביב אני מרגישה דגדוג בקצות האצבעות שלי לייצר שינוי. בא לי לשנות את הבית!

מאת: מירב גולן, מעצבת פנים | צילום: | 03/04/2013
לעיתים השינוי הוא דראסטי- קניית רהיטים, צביעה מחדש, שינוי החדרים בבית, ולעיתים השינוי הוא מינורי, מבחינת זמן העבודה וההשקעה אך נותן אימפקט מרהיב גם לעין וגם ללב. 

 

השינוי המינורי עליו אני מדברת יכול להיעשות באמצעות הכנסת אלמנט עיצובי אחד לחלל- טפטים. כן טפטים – לכל מרימיי הגבות שהגיעו לשורה זו!
איך שאומרים בארץ טפטים אנשים מרימים גבה ועיתים אף מעקמים את האף, מיד המחשבה לוקחת אותם לשנות ה-70 בבית סבתא,  עם בית רווי טפטים מפלסטיק המכיל שורות או צורה עקבית כלשהיא.

 

 

 

אז לא!! תנו לי לחדש לכם, הטפטים עליהם אני מדברת הם טפטים של המאה ה- 21 בכל מובן המילה, העולם הדיגיטלי נתן לעולם הטפטים משמעות חדשה. כיום ההיצע בשוק בתחום הטפטים עצום ובעל מנעד רחב של מחירים. הטפטים עליהם אני מדברת הם חדשניים, מרהיבים, מלאי טקסטורות גוונים צורות וצבעים עד בלי די.


טפט פרחוני, להשיג ברשת "כרמל שטיחים ופרקט"
 

בעבר הרחוק , הטפטים לרוב נפרשו על כל קירות הבית, כל הטפטים הכילו את אותה טקסטורה. לא עוד! כיום הגישה לטפטים השתנתה לחלוטין. כיום הטפט הופך להיות אלמנט מודגש בחלל ולא הרקע בחלל.  את הטפטים משלבים על קיר אחד או שניים ואפילו על חצאי קירות , והטקסטורות יכולות ורצוי שתהיינה שונות מקיר אחד למשנהו.

 

בדרך כלל אני לא מעצבת בחלל אחד, יותר מקיר אחד או שניים, ואף לעיתים אני משתמשת בחצאי קירות להדבקת הטפטים. כל זאת מתוך מטרה שהקיר עם הטפט יהיה הפואנטה של החלל  ואנשים יתנו לו את תשומת הלב . בעת בחירת הטפט המיוחל יש לזכור כי הטפט בסופו של דבר צריך להשתלב בגוונים של החלל הקיים או העתידי. 


טפט לחדר שינה, להשיג ברשת "כרמל שטיחים ופרקט"
 

טפט בטקסטורה של צורות בתנועה, להשיג ברשת "כרמל שטיחים ופרקט"
 

הביטו על הסלון שלכם או על חדר השינה, תדמיינו מה היה קורה אילו הורדתם את כל התמונות בחלל, ובקיר מאחורי הספה המרכזית או מאחורי ראש המיטה, הייתם מדביקים טפט מרהיב ודומיננטי. עבודה קטנה שיוצרת שינוי גדול בחלל ושינוי בתחושות שלנו את החלל. 

 

אפשר לבחור טפטים בעלי טקסטורות מהטבע ,כגון עלים ופרחים ,המעניקות לחלל סוג של שלווה ורוגע. אפשר לבחור טפטים דמויי עור המעניקות לחלל מראה דרמטי, אפשר לבחור בטקסטורות של צורות בתנועה המעניקות לחלל מראה מודרני.  
 

האפשרויות הם רבות ומגוונות היכולות לשרת כל סגנון עיצובי שנחליט לאמץ לבתנו. 

ואם ניתן  את הדעת גם לבני הבית הקטנים שלנו, בחדרי תינוקות או חדרי פעוטות הכנסת הטפט יוצרת את האווירה השלווה שאנחנו מחפשים.  לרוב משתמשים בגוונים פסטלים או גוונים מעט חזקים על רקע שמנת. 

 

אפשר להדביק על קיר שלם או לחילופין על שליש קיר תחתון ומעליו ראנר. ראנר זוהי רצועת טפט של כ- 20 ס"מ ועליה ציורים מעולם הבנות או הבנים אם זה פיות חיפושיות ספינות מפרש ועוד...

 

בסופו של דבר, הטפט שנבחר צריך להיות בטעמינו האישי וכמובן מתאים לגווני החלל שלנו, כך שהרווחנו באמצעות שינוי לא גדול במיוחד חלל חדש במלא מובן המילה. 

מירב גולן, מעצבת פנים 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי