חזית וילה באפקה - אדריכל מיקלה סימאונה

חזית הבית הקדמית פונה מזרחה והאחורית מערבה ובשתיהן ניכרת התייחסות מדוקדקת לכל פרט ברמה שמאפשרת לסביבת החוץ להשתלב עם הפנים. אדריכלות המבנה מודרנית, מורכבת וייחודית המבקשת לפרק את האובייקט לגורמיו. 

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: עודד סמדר | 25/09/2019
מיקלה סימאונה

 

 

הבית, ששייך לאיש עסקים מצליח, ממוקם על מגרש של כ-600 מ"ר במרחב פסטורלי בליבה של שכונת אפקה בתל-אביב. חזיתו הקדמית פונה מזרחה והאחורית מערבה ובשתיהן ניכרת התייחסות מדוקדקת לכל פרט ברמה שמאפשרת לסביבת החוץ להשתלב עם הפנים. אדריכלות המבנה מודרנית, מורכבת וייחודית המבקשת לפרק את האובייקט לגורמיו. הקורה האופקית המונומנטלית יוצרת מתיחת פנים לגיאומטריית המבנה ועל כן נראה הבית ארוך ומרשים במיוחד. היא חובקת את איזור הכניסה והבריכה ומהווה עוגן ארכיטקטוני שקשה להתעלם ממנו.

 

 


 

 


הגוש המרכזי בחזית הקדמית חופה באריחים מדוקקים גדולים במיוחד (3.2/1.6 מ') בגוון אפור חלודה שיחד עם האריחים הלבנים ומסת ויטרינות הזכוכית במרכזו מצליח ליצור מראה אלגנטי מעודן ובד בבד מדגיש את משחק הנפחים והממדים ואת הקונטרסט בין אלמנטים מעוגנים לאוורירים. זהו גוש המתאר את לב הבית בו ממוקם המטבח שצופה לעבר הגינה ומעליו חדר הרחצה של בני הזוג המשקיף גם הוא לעבר הגינה ובפרט לעץ הזית הבוגר הניצב במקביל אליו.

 

 


 

שער הכניסה, מאיזור החניה ועד שער פישפש, יוצר מפלחי ברזל- רצועות ורטיקליות שאינן סימטריות ויוצרות מקצבים שונים. בכך הן נותנות תחושה דינמית של תנועה. דלת הכניסה מרשימה במיוחד. דלת פיבוט במישור החזית בגובה של כ-4  מטרים. היא מלווה קיר מסך ומחופה סטריפים המוסיפים גם הם למורכבות גיאומטרית המבנה. פרגולות המתכת גבוהות במיוחד. גובהן כגובה המבנה והן מוצבות בקו אפס עימו שיאו. הן סטטיות אך תוכננו בזווית שמקנה להם זווית בדומה לשלבים מתקפלים ומאפשרת משחק מרשים של אור וצל על גבי המבנה.יחידות הריצוף גדולות במיוחד (1.2/1.2 מ') הן הותקנו בהתקנה צפה, ללא רובה או פוגות, במפלס ישר ללא שיפועים, מה שמקנה לרצפה תחושה המשכית מרשימה, מוקפדת ומהודקת, ממש כמו כל פרט בבית זה.

 

 

 


 

הארכיטקטורה בחללי החוץ מתכתבת עם זאת הפנימית. כך למשל הבריכה, צרה וארוכה ומהווה חלק אינטגרלי מהארכיטקטורה הגיאומטרית-המהוקצעת של הבית. החיפוי הכהה משתלב היטב בקונספט האלגנטי. בשוליה הצרים משולבים גופי תאורה בריתמוס קבוע שמאירים את המבנה. עמדת הברביקיו, גם היא מתוכננת בקפידה, וכוללת אלמנט טאסון בצורת קונוס המשולבת בתוכה.

 

 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי