Maison & Objet 2009 - טעימות מפריז

עיצובים עם מסר אקולוגי, אפריקה כמקור השראה, גראפיק שיק והומור - לקט ראשון מתוך תערוכת Maison&Objet שהתקיימה בינואר 09, בפריז

מאת: מיה אור | צילום: יח"צ | חברות שונות

 

כל ביקור בתערוכה, ובכל תחום שהוא מעורר ציפיות, ובתחום העיצוב הוא מלווה בסקרנות לגבי מה "הכינו" המעצבים והחברות היצרניות הפעם, ומהם החידושים שיש לאמץ כדי להיות מעודכנים כיאות. למען האמת, מאז הצטלבו דרכיהם של ההשראה היפנית ועידן ההי טק והביאו לעולם את בשורת "הסגנון הנקי" על מגוון האינטרפרטציות שלו, קשה לשים את האצבע על איזו בשורה מרטיטה שהחליפה אותה. מילות המפתח של השנים האחרונות הן חומר וטכנולוגיה, מודולאריות שנועדה להסב נוחות לציבור שלמד לדרוש אותה, ואף השפעתה של המגמה הירוקה בהחלט ניכרת על עולם העיצוב- אם בשימושי חומרים ואם בצורניות השואבת את השראתה מהטבע. בתוך כך, גם בתערוכת Maison&Objet הרושם הכללי היה שמגמות קיימות אלה ממשיכות להתקיים, ו"בגדול" הכול הולך ואין הרבה חדש תחת השמש הזורחת על תחום העיצוב. ובכל זאת, גם אם אי אפשר לדבר על איזו אמירה חדשנית מרתקת, לא מעט חברות הציגו קולקציות חדשות או מחודשות/מורחבות, ובתוך נפח תצוגות דוגמת זה שהציעה התערוכה תמיד יש מקום למצוא עיצובים מלבבים. טעימות

 

 

 

זיכרונות מאפריקה

אפריקה, מסורות המזרח הרחוק, מוטיבים שבטיים ואיקונוגרפיה עשירה- השיק האתני הוא אחד מארסנל הסגנונות שקיומו תמיד נמצא ברקע כמקור השראה.

ספה בעיצובה של Paola Navone, מתוך קולקציה בהשראת אפריקה: מוטיבים שבטיים על ריפוד עור שמטופל בתהליכים המקנים לו איכויות של טקסטיל. "Baxter"

מתוך הקולקציה החדשה של המעצבת הספרדיה נני מרקינה: "בית אפריקני", שטיח שההשראה לעיצובו שאובה מבתי הבוץ של שבט בסוטו בדרום אפריקה, שאת קירותיהם נוהגות הנשים לעטר.


 

עקרון קוביות הלגו מהווה בסיס לקולקציה רחבה של פריטי ריהוט, והאפשרויות הן כיד הדמיון הטובה במגוון חומרים וצבעים LunaticConstruction
 

כוחו של הומור ומשחקים כהשראה
הומור הוא אחד מכלי העיצוב שלעולם אינו מכזיב, מעורר תקשורת חיובית ומעלה חיוך - ומה צריך יותר?

Him&Her, צמד כורסאות בקונפיגורציה המזכירה את כיסא פנטון האייקוני, וגבן מעוצב כאחוריים, שלו ושלה... Fabio November לחברת "Casamania"

לשבת על שפן או על פלמינגו: tato tatoo – המעצב Maurizio Galante הלביש את הפופים דמויי הביצה בבדים אלסטיים עם תדפיסי חיות, תוך הפיכת הבד השטוח לאובייקט תלת ממדי, ואת החלל בו הם ממוקמים לסוג של ביבר. "Cerruti Baleri"

עקרון קוביות הלגו מהווה בסיס לקולקציה רחבה של פריטי ריהוט, שסוד הרכבתן זהה לזה של המשחק, והאפשרויות הן כיד הדמיון הטובה במגוון חומרים וצבעים. "LunaticConstruction"  
 

 

בדי ריפוד בדיגום טיפוגראפי מקורי של מעצב העל Gio Ponti

 

ספה בעיצובה של Paola Navone, מהקולקציה בהשראת אפריקה: מוטיבים שבטיים על ריפוד עור שמטופל בתהליכים המקנים לו איכויות של טקסטיל. Baxter
 

חיים  בירוק
החור באוזון, ההתחממות הגלובאלית או דלדול משאבים טבעיים - עובדות לא סימפטיות מתורגמות לעיצובים עם מסר אקולוגי

"התחממות גלובלית", מבית היוצר של Nani Marquina בעיצוב של Nel colectivo. דוב פולו לבן בודד בתוך הריק. 

עצים סחופים וחלוקי נחל משמשים בעיצובם של גופי תאורה.  "Bleu Nature"


"גרפיק - טיפוגרפיק" שיק
מוטיבים גראפיים משתלבים בעולם העיצוב ומעשירים אותו בממד נוסף

טפטים ובדים בדיגום מעודן שנגזר מהדפסי סקיצות. עיצוב: Erica Wakerly

בדי ריפוד בדיגום טיפוגראפי מקורי של מעצב העל.  Gio Ponti

יצירת קשר - Maison & Objet 2009 - טעימות מפריז