לשבור את תקרת האבן

ראיון עם רונה לוין, ממשרד לוין פקר אדריכלים, אשר תכננה עם שותפתה רות פקר את אולם התצוגה של חברת פרביטל בעמק חפר.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: עמית גירון | 30/07/2018

"רצינו ליצור מקום שמעורר את הדמיון, מקום שבו המבקרים יוכלו לראות בעיניי רוחם כיצד תראה הכניסה לדירה שלהם, פינת ההמתנה בבית המלון או המשרד... רצינו לייצר מקום שמראה את האפשרויות העצומות שיש לאבן להציע".

לשבור את תקרת האבן
חלל רחצה מתוך גלריית האבן החדשה של שיש פרביטל בעמק חפר

אף על פי שללוין יש ותק רב בתחום האדריכלות, כשהיא מדברת על עבודתה, ההתלהבות ושמחת החיים מורגשות היטב בקולה. וכשלוין משתמשת במילה "תשוקה" לתיאור העשייה שלה, אפשר להרגיש בקולה גם את התשוקה הזו. "המשרד שלנו עוסק במגוון רחב של פרויקטים, החל ממבני ציבור דרך תכנון בתי מלון, בנייני מגורים ופרויקטים מסחריים ועד לתכנון בתים פרטיים ודירות. אף על פי ששותפתי ואני נמצאות בתחום שנים רבות - התשוקה למקצוע עדיין בוערת בנו. זו הסיבה שאנחנו נהנות לעבוד גם על פרויקטים בקנה מידה גדול וגם על פרויקטים בקנה מידה קטן מאוד. אנחנו מאמינות שמתוך הגיוון נולדת היצירתיות".

מה הייתה המטרה הראשית שלכן בעיצוב אולם התצוגה של פרביטל?

"המטרה שלנו הייתה לגרום למבקרים להתאהב באבן ושבסופו של דבר המבקרים יהפכו ללקוחות. בפרויקטים קמעונאיים הנושא השיווקי מרתק אותי, מדובר באגוז קשה שבכל פעם מחדש אני נהנית לפצח. זה לא פשוט ליצור קונספט שמדבר לקהל יעד רחב, ובמקרה של אולם התצוגה רצינו שגם אדריכלים, גם מעצבים, גם יזמים וגם לקוחות פרטיים יגיעו לכאן וימצאו בדיוק את מבוקשם".

לשבור את תקרת האבן
קיר אבן כהה מחוספס נפגש בקיר בהיר בגימור חלק

מה מבחינתך היה האתגר הגדול ביותר?

"מצד אחד רצינו להציג את השפע הרב של האבנים ומהצד האחר היה חשוב לנו שאולם התצוגה לא יהפוך למוזיאון מנוכר. האבן היא חומר עוצמתי ובמינונים מסוימים היא יכולה להיות מאיימת. זו אחת מהסיבות שבחרנו להציג את האבן בשילוב עם חומרים נוספים כמו למשל עץ, זכוכית, מתכת, טקסטיל וכדומה. השילובים השונים הופכים את החלל לעשיר ומגוון יותר.

"רצינו להלהיב את המבקרים, לאתגר אותם ולהראות את היישומים השונים שאפשר לעשות באבן ואני חושבת שהשגנו את המטרה הזו בזכות: קומפוזיציה מדויקת, עבודה נכונה עם תאורה, שילובים של טקסטורות ושל מרקמים, משחק עם השכבתיות של החלל, שמירה על חלוקה פנימית מובהקת בלי לפגוע בתחושת הזרימה.

"כדי לשמור על שפה אחידה בחרנו להשתמש בפליז כחומר חזרתי כמו למשל במדפים, בברזים, בגופי התאורה ואפילו במחיצות שמפרידות בין החללים השונים. משחקי התאורה השונים אפשרו לנו להעצים את התכונות של האבן, בלי ליצור עומס ויזואלי".  

 

לשבור את תקרת האבן
מערכת אמבט וכיורים בנויים בחלל הרחצה אבן לבנה עם כתמים חזקים של אפור

לוין מציינת את הקשר המיוחד שנרקם בינה לבין הלקוח, כמפתח העיקרי להצלחת אולם התצוגה שאף זכה בפרס אות העיצוב לשנת 2018. "אני חושבת שההנאה ושהסיפוק שלנו מהפרויקט הם תוצאה ישירה של הקשר שנוצר. כשיש אמון מלא וכשיש שפה משותפת והבנה הדדית בינינו לבין הלקוחות נוצר תהליך עבודה פורה. עם משפחת אביטל היה חיבור מדהים, קבלנו אמון מלא מצד המשפחה והאמון הזה אפשר לנו ליצור את החללים המיוחדים האלו.

  

לשבור את תקרת האבן
אולם התצוגה של שיש פרביטל בעמק חפר תכנון לוין פקר אדריכלים פיקוח יאיר דוד צילום עמית גרון

"פרביטל הם גם יצרני אבן ולא רק ספקים, ולכן אפשר היה לבצע עם האבן אלמנטים מיוחדים ולרדת לרזולוציות הקטנות ביותר. בצענו חיתוכים ועיבודים המותאמים לפרויקט ספציפי ב-TAILOR MADE . בזכות הטכנולוגיות המתקדמות של פרביטל, הצלחנו להראות שאבן יכולה לחפות קירות בסלון אך יכולה גם להיות רהיט או כל אלמנט עיצובי אחר. מכיוון שאני באופן אישי אוהבת מאוד לעבוד עם אבן היה לי חשוב להראות שאפשר לעשות דברים רבים עם החומר הנפלא הזה.

   

לשבור את תקרת האבן

"היום לאחר כשנה, אני יכולה להגיד בשמחה שאולם התצוגה הצליח הרבה מעל למצופה. הרבה מאוד מבקרים מגיעים לכאן, הם נרגשים בכל ביקור ומבינים שאפשרויות היישום הן אינסופיות. נותר רק לחלום ולדמיין, משום שהיישום אפשרי".

לשבור את תקרת האבן

   

לשבור את תקרת האבן
קיר אבן מחוספס נפגש בריצוף בגימור חלק


תמונות: אולם תצוגה פרביטל

צלם: עמית גירון

פיקוח : יאיר דוד

שיש פרביטל: מפעל ותצוגת אבן, בית הראשונים 13, פארק תעשיות עמק חפר | 072-3926622 | www.fervital1.co.il
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי