מאלגנטיות שקופה ועד לחיפוי עתידני

בתוך ליין העיצוב הזה שהקימה חברת בלורן, מתיישבים רעיונות חדשים לטיפול בקירות העירומים - בבית ומחוצה לו.

מאת: טל פאר | צילום: בלורן | 06/05/2021

חיפוי זכוכית - הדפסה בטקסטורה גבוהה. צילום: בלורן
חיפוי זכוכית - הדפסה בטקסטורה גבוהה. צילום: בלורן
   

כבר לא רק שקופה

הראשונה בקולקציית החומרים מצננת את החלל הישראלי ומוסיפה לו 'טוויסט' חדש. הזכוכית המודפסת מבית PORTA-LINE, מתייחדת בזכות שיטה חדשנית: מצד אחד, המראה השיקי של הזכוכית נשמר ואיתו גם הגלוס הטבעי. מצד שני, הטקסטורה העמוקה שנחרטת בשכבות על חלקה הקדמי של הזכוכית, מגבירה את התבליטיות שמרגישה כמעט כמו החומר האמיתי. החיפוי, שמיוצר בהזמנה אישית, פותח בפני מעצבים ספריית מרקמים בלתי מוגבלת בכל צורה ופיגמנט: מפיתוחים בסגנון אר- נובו לקירות מבואה בבית מלון יוקרתי, ועד לחיפוי קיר בדיוקן אמן במימדים ענקיים בבית מגורים עם קריצה ארטיסטית.

צבעוניות מתפרצת- חיפוי MDF צבעוני עם חריטות CNC. צילום: בלורן
צבעוניות מתפרצת- חיפוי MDF צבעוני עם חריטות CNC. צילום: בלורן
   

צבעוניות משוחררת

סדרת חיפויים אחרת, מנצלת את הפוטנציאל שבקירות העירומים בדרך שונה לחלוטין. חיפוי ה- MDF הצבעוני, בנוי בשכבתיות מעניינת של לוחות MDF צבעוניים, שבשילוב חריטת CNC חורצת במראה באפקט תלת מימדי ומשחררת מתוכו צבעוניות מתפרצת ומלאה בעומק. גם כאן אפשר להתערב בחומריות, לשלב בין צבע אחד ליותר ולשלוט על צורת החריטה. התוצאה - טקסטורה מקורית וחד פעמית שתתאים לחללים מסוגים שונים: מלוגו החברה שחרוט כעטיפה לעמדת הקבלה במשרד, ועד לחיפוי קיר שלם בבית חולים בתמונת נוף אקזוטית, מורכבת כולה מלוחות MDF מסותתים.

חיפוי MDF צבעוני עם חריטות CNC . צילום: בלורן
חיפוי MDF צבעוני עם חריטות CNC . צילום: בלורן
   

מאה שנים מעכשיו

מאה שנים קדימה מעכשיו, והנה פנים חלל המגורים - מחדר העבודה ועד למטבח - מחופה בשכבה אחידה למראה, שלרגע לא מעמיסה על העין. את המראה המינימליסטי-עתידני הזה אפשר ליצור בזכות סדרה נוספת של חומרים מבית LINE PORTA ובפרזול משלים שיתמוך ברעיון. 

סדרת HPL ,מציעה חיפויים המדמים מרקמים שונים כמו טקסטיל, בטון, מתכת ועצים שונים, שמתאימים לסגנון היוקרתי והלא-מתאמץ; בשילוב המימדים הגדולים של החיפויים, 2800*1300 מ"מ - מתקבל מראה אחיד, שמדגיש אפילו יותר את הסגנון הנקי. פרזול משלים של המותג blum מאפשר לשלב חיפויים בעובי דק גם כחיפוי לחזיתות הרהיטים: כך לדוגמא במטבח, יחופו הקירות בחיפוי HPL בסגנון מתכתי, שיגלוש לעבר ארונות הקיר ושטחי האחסון, ויצפה לבסוף את חזיתות הארונות במראה שלם.

נראה כמו הדבר האמיתי: חיפוי HPL
נראה כמו הדבר האמיתי: חיפוי HPL "אורבן בטון". צילום: בלורן
   

כדי להעצים את הקונספט המינימליסטי, נוותר על ידיות ונשלב במגירות או בקלפות מערכות פתיחה חשמליות או מכאניות (במגע או בלחיצה) של חברת blum ,או לחילופין, מערכות הזזה שקטות עבור דלתות הארונות; כך תתאפשר זרימה נקייה והמשכית של החיפויים, ללא הפרעות בדרך. המערכות כולן מיובאות על ידי בלורן, נמכרות תחת אותה קורת גג ומאפשרות להדק את המראה הסופי ללא הצורך לפנות לספק נוסף. 

לסיום, מניפת החומרים הזו מגוונת מספיק כדי להתאים לכל חלל את החיפוי שיחמיא לו - אבל באותה הנשימה, מאפשרת לחיפוי עצמו להוביל את החזון העיצובי הבא.

לפרטים ויצירת קשר - בלורן:

טלפון: 1599-531060
מייל: [email protected]bluran.co.il
 

הכתבה מתוך גיליון 162 בנושא חיפויים <<להורדת המגזין לחץ כאן>>
רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי