כשלא הכל שחור או לבן

 

בית בסגנון ארט דקו תוכנן למשפחה, זוג הורים וארבעת בנותיהם. הבית ממוקם במרכז הארץ והצבעוניות הבולטת בגווני שחור-לבן בשילוב פלטת צבעים רכה ועדינה, הוסיף לפרוייקט תחושה משפחתית ואווריריות נפלאה.

מאת: מערכת בית ונוי | עיצוב פנים: קרן ניב טולדנו | צילום: איתי בנית | - 24/04/2019
מעצבת הפנים קרן ניב טולדנו

 

 

"המשפחה חזרה משליחות באנגליה והחליטה לשפץ את ביתם המיושן מן היסוד, מה שלווה בהרבה אתגרים.   השיפוץ ארך 5 חודשים בלבד בגלל  לוחות זמנים צפופים, מאחר וזה חלון הזמן שהיה לי מרגע ההחלטה לשפץ את הבית ועד חזרת המשפחה משליחות ", מסבירה המעצבת קרן ניב טולדנו. עוד מוסיפה "הפרוייקט  התנהל ביעילות רבה. בעלת הבית הבינה את לוחות הזמנים הצפופים ונרתמה לטובת הפרוייקט עם קבלת החלטות משותפת זריזה ומקצועית".

 

 

 

 

הבית מתפרש על פני שלוש קומות , 180 מ"ר גודל וחצר שגובלת עם שתי פאות הבית. במקור, מסבירה ניב טולדנו, הבית היה חשוך, התקרות נמוכות, עם תחושה של חוסר אווריריות וזרימה. כך שההתמודדות לא היתה רק עיצובית, אלא גם פונקציונאלית. השארתי את המעטפת החיצונית של הבית ותכננתי מחדש את הפנים. בקומת הכניסה ממוקמים החללים המשותפים, בקומה העליונה חדרי השינה ובקומת הגלריה החדש של הבת הבכורה בת ה 12.

 

 

 

 

 

 

לחומרים ובעיקר לסקלת הצבעים יש תפקיד חשוב בסגנון של הבית. בזכות השחור לבן הדגשתי אלמנטים שיוצרים אשליה של גובה עם אמירה מאוד חזקה. עשיתי שימוש בחומרים טבעיים בהם עץ אלון טבעי, בריקים, פרקט עץ, ברזל שחור ונגיעות פליז באלמנטים שונים, זאת לצד טקסטיל רך ונעים. כל החומרים וכמובן הגוונים, ובראשם שחור, לבן ואקווה, חוזרים על עצמם בחללי הבית השונים. את האלמנטים והעיצובים עיצבה טולדנו לטובת הפרוייקט ואלו יוצרו CUSTOM MADE עבורה.

 

 

 

 

 

 

 אחד מחדרי השינה מיועד לתאומות, עבורן חולק החדר עם מחיצת וילון שמיועד לחלק את החלל לחדר משחקים וחדר שינה, כך שניתן בהינף יד לשנות את עיצובו. גם כאן, בחדרי השינה והרחצה של הבנות וההורים, חוזר מוטיב השחור לבן. סוויטת ההורים רחבת ידיים וכוללת מגוון פונקציות- בין היתר חדר ארונות, חדר רחצה וגם חדר כביסה קומפקטי. קומת הגלריה, כאמור מהווה את חדר השינה של הבכורה בת ה 12, זוהי עליית גג שהפכה לסוויטה מתוקה ונעימה.

 

 

 

 

 

 

 

 

יצירת קשר - כשלא הכל שחור או לבן