עיצוב בתים פרטיים בסגנון אירופאי

קלאסיקה מודרנית - עיצוב ותכנון בית פרטי

מאת: גילי כהן-לב | צילום: יניב שוורץ | אדר' גבי טטרו, עיצוב פנים: מיכל גינזבורג, אורלי ברנח - 03/04/2013
עיצוב בתים פרטיים כולל בתוכו במרבית הפעמים את הנגיעה האישית של מעצבי הפנים והאדריכלים ובמקרה של האדריכל גבי טטרו ומעצבות הפנים מיכל גינזבורג ואורלי ברנח, מדובר בהתוויית סגנון אירופאי קלאסי. כך למשל, בתכנון עיצוב הבית ברמת פולג, הם שילבו עם הנגיעות הקלאסיות גם מגע מודרני וכך- עיצבו את מרחב המגורים באופן מוקפד ומסוגנן. כמובן שאין מדובר בסגנונם הפרטי של האדריכל ומעצבות הפנים בלבד ומלאכת עיצוב הבית נעשתה אף בהתאם לסטנדרטים של דיירי הבית, שהינם שוחרי תרבות אירופאית.  

 

קלאסי ומאופק
כבר בחזיתו הקדמית של הבית ניתן להבחין בקלאסיקה מעודנת מהולה בקורטוב טוסקאני. הבית הינו דו קומתי, במתאר נקי ואולי אפילו "קובייתי" למראה, הוא מקורה בגג רעפים ומשלב מערך סימטרי של פתחים מאורכים מעץ אלומיניום. אכן, חלק נכבד מעבודת עיצוב בתים פרטיים מתרכז גם במראה החיצוני ובכניסה לבית. במקרה הזה, מבואת הכניסה בעלת נוכחות דרמטית ומרשימה, בו קבועה דלת גבוהה מעץ אלון. עיצוב הבית אינו רק מרשים אלא גם מקרין איפוק  באמצעות חומריות נקייה ומינימליסטית- קירות צבועים בלבן, אריחי אבן גדולים עבור הריצוף, מערכות חשמל, תאורה, אודיו ומיזוג אוויר המוצנעות ביחידות נגרות אינטגראליות ועוד.   

 

 

 

כי אלגנטיות זו לא מילה גסה
עיצוב בתים פרטיים באופן אלגנטי נעשה בעיקר באמצעות הצבעוניות הבהירה של הבית והמינימליזם שאף משמר תחושת מרחב ואווריריות. כך למשל במהלך עיצוב הבית, הסתפקו בסלון בפינת ישיבה המורכבת משתי ספות, שתי כורסאות ושולחן קפה. הקומה השנייה רוצפה בפרקט נעים וקומת המרתף האלגנטית אף נהנית מאור יום החודר אליה דרך הפטיו. העיצוב המוקפד ניכר בכל פרט ללא יוצא מן הכלל וכך גם עיצוב הגינה. מעבר לכך, חוויית המגורים מתבטאת באסתטיות כמו גם פונקציונאליות, כיוון שעם אלגנטיות, במהלך עיצוב בתים פרטיים חשוב לא פחות לדאוג למענה פונקציונאלי ומפנק בו זמנית.

תקרת עץ משופעת צבועה בלבן, ריצוף פרקט, ועיצוב צעיר ומודרני המשלב, למשל, מיטה עגולה.

 

-----
התוכן נשען על המאמר: קלאסיקה מודרנית - עיצוב ותכנון בית פרטי
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,252,720.aspx

יצירת קשר - עיצוב בתים פרטיים בסגנון אירופאי