כל ההוצאות שאתם צריכים לקחת בחשבון כשאתם מעצבים מחדש את הבית

כאשר אתם מעצבים את הבית מחדש עומד לנגד עיניכם החזון – רצפות חדשות ומבריקות, צבע טרי וריהוט מהוקצע. אך, חשוב לזכור כי מתיחת הפנים של הבית אמנם משנה את התחושה והאווירה בו אך עשויה לעלות הרבה יותר ממה שחשבתם. לפני שאתם לוקחים הלוואה לשיפוץ או עומדים לפתוח תוכנית חיסכון קחו בחשבון את ההוצאות הצפויות

מאת: מערכת בית ונוי | תמונות: אתר pexels י | צילום: | 07/11/2019

 

 
מרצפים מחדש? תכננו את התקציב כראוי

חלק חשוב בתוך השינוי שאתם עושים בבית עשוי להיות הריצוף. לעיתים אנו רוצים שינוי מהותי הכולל את החלפת האריחים של הרצפה בבית או הקירות של המטבח או חדר האמבטיה. חשוב לדעת כי אחרי שבעל המקצוע הסיר את האריחים הישנים מהרצפה או הקירות לא ניתן לחזור אחורה. במרבית המקרים האריחים ישברו. לכן, אם אתם מתכננים שיפוץ גדול כדאי לבקש הצעת מחיר לכל השיפוץ מתחילתו ועד סופו על מנת שלא תמצאו את עצמכם בחצי הדרך, עם מרצפות שבורות – ללא התקציב לסיים את השיפוץ.
 
איך עושים זאת? בקשו מבעל המקצוע הצעת מפורטת ככל האפשר. הן של החומרים והן של העבודה. לאחר מכן עברו חדר חדר. סיימו את האמבט לפני שהתחלתם את המטבח. אם גיליתם חריגה משמעותית בתקציב תוכלו לוותר על שיפוץ של אחד החדרים או יותר.

האם אתם נעזרים במעצב פנים?
מגזיני העיצוב משאירים רבים מאתנו עם פה פעור וחלומות גדולים. החלונות המרשימים שמחליפים את התריסים הרעועים והעציץ המשתלב נפלא בנישת הגבס נראים נהדר בתמונות. אך בפועל, כאשר מיישמים את אותם הכללים בדירת שלושה חדרים זעירה ברמת גן המראה עשוי להיות שונה לחלוטין. יתכן ותשקיעו הון עתק ותגלו כי פתאום החדרים נראים קטנים יותר, הבית נראה קריר והעיצוב של המטבח לא ממש "מדבר" עם העיצוב של הסלון.
 
אם אין לכם את הטאץ' העיצובי הנכון מומלץ לשלם לבעלי מקצוע בתחום. עיצוב פנים בסיסי מתחיל ממחירים של 300 שקלים לשעה לסטיילינג בסיסי ובממוצע בין  3,000-5,000 שקלים לסטיילינג לכל הבית. אם אתם מתחילים שיפוץ כללי עיצוב הפנים יכול לעלות בין 10,000 ועד ל-30,000 שקלים לעיצוב בסיסי כפרי ועד ל-50,000 שקלים לעיצוב יוקרתי. 
 
ביטוח משכנתא: עושים שיפוץ מקיף? חייבים ליידע את חברת הביטוח
בשיפוץ מקיף בדרך כלל תגלו כי ערך הבית שלכם עולה מעט. אך, לעתים, אתם עשויים לגלות שנגרם נזק למבנה כמו: נזקי צנרת או נזק לקירות. 

לכן, לפני שאתם מעצבים את הבית, במיוחד אם אתם נכנסים אליו לראשונה ומבצעים התאמות לאחר שלקחתם משכנתא, יש להוסיף את הכיסויים המתאימים כמו ביטוח משכנתא וביטוח תכולה. ביצוע העבודות עצמן עשוי לגרום לנזק למבנה, אם לא ידעתם את חברת ביטוח והוספתם גם פוליסות של אחריות חוקית כלפי צד שלישי וביטוח כנגד נזק בעת ביצוע העבודות – חברת הביטוח עשויה שלא לשלם לכם את הפיצויים. כדאי גם לזכור כי אם יש כיום רכוש שלכם בדירה ויש לכם ביטוח תכולה חשוב לבטח אותה בעת ההעברה מחוץ לדירה ואליה בחזרה.

תכנון חלוקת החדרים בבית
פעמים רבות כאשר מעצבים את החללים השונים בבית יש פיתוי להוסיף חדר או לחבר שני חדרים לחלל אחד. כיום, חיבור של המטבח עם הסלון מאד נפוץ על מנת ליצור מרחב פתוח. חשוב לזכור כי בישראל שינויים כאלה עשויים לדרוש אישור של מהנדס וכן אישור של העיריה לשינוי בחלל. במידה ובצעתם את השיפוץ ללא האישורים הדרושים הדבר עשוי לגרור קנסות כבדים ואף הריסה של הקירות החדשים והחזרת הבית לחלוקה הפנימית לפני השיפוץ. 

בבתים פרטיים קיימת אפשרות להוסיף שינויים לבית כמו: בריכה, חניון או חדרים נוספים המגדילים את השטח. גם במקרה זה צריך כמובן לקבל את האישורים הדרושים לפני התחלת העבודה ולשלם למהנדס על מנת לתכנן את המבנה המחודש. התכוננו להוסיף עלויות אלה לתקציב השיפוץ. חשוב לדעת כי במידה ולא התקבלו האישורים הנדרשים תמיד ניתן לחזור אחורה לשולחן השרטוטים ולעצב גרסה חלופית שאולי תזכה לאישור המיוחל. 

לסיכום, כאשר מעצבים מחדש את הבית ועושים שינויים קטנים כגדולים כדאי לקחת בחשבון את העלויות הנלוות. לאחר תכנון מדוקדק של התקציב שלכם, קבלת האישורים הדרושים, תכנון הפרויקט והעסקת אנשי המקצוע – תוכלו להתחיל. בעוד זמן קצר תוכלו להיכנס לנכס המעוצב שלכם ולהתחיל לחיות באיכות חיים חדשה שעוד לא הכרתם. תכננו היטב את העיצוב. 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי