המגמות והטרנדים בתחום דלתות הפנים ל- 2020-2021

אם מתחשק לך לפעמים
לפתוח לרגע את דלת הקסמים

השיר המוכר לכולנו יעלה תמיד חיוך נוסטלגי על השפתיים. דלת יכולה לפתוח פתח לעולם חדש של אפשרויות אך היא יכולה גם ליצור אותו בעצמה. כבמטה קסם מקום מגורים הופך לבית, חלל חסר אישיות לארמון בעל סגנון אישי, מקום זר לבית חלומות שכיף לחיות בו, כל זאת אך ורק בזכות פרט אחד- הדלת! הצטרפו אלי למסע ונכיר יחד את המגמות הלוהטות ביותר בתחום דלתות הפנים השנה. דלת הקסמים

מאת: רוית ליפשיץ ציון | צילום: | 15/07/2020
  

כולנו מבינים את החשיבות של הפיכת דירה או בית למקום מגורים ייחודי ושונה: בסגנון, בדפוסי העיצוב ובתכנים שישקפו את האישיות והטעם האישי שלנו. דלתות הפנים מהוות חלק מהותי בעיצוב הבית; הן בעלות פונקציה מעשית לשמירה על הפרדת חללים ומציעות פרטיות והגנה, אך בד בבד הן יכולות לשדר עיצוב, חדשנות, אישיות והצהרה סגנונית. דלת מגניבה יכולה להפוך לגולת הכותרת, לנושא לשיחה ולנקודת הפוקוס המרכזית בעיצוב הבית. מהם אם כן, המגמות והטרנדים החמים ביותר השנה בתחום דלתות הפנים וכיצד ניתן, כבמטה קסם, להפוך חלל חסר אישיות לבית חלומות רק על ידי החלפת הדלתות. 

עולם עיצוב הפנים מתפתח ומשתנה ללא הרף, ומגמות חדשות צצות מדי כמה חודשים. לדלתות פנים השפעה חזותית מדהימה והשפעה חזקה על ערך הבית. העיצוב אינו מוגבל יותר רק לצבע, ריהוט ואביזרים. כיום ניתן לשנות את מראה החדר והחלל אך ורק על ידי התקנת דלתות פנים יפהפיות ומיטב המעצבים היום בעולם דוגלים בגישה שדלתות הפנים כבר לא צריכות להיות פונקציונליות ומשעממות - למעשה, הצרכנים היום מחפשים דלתות בולטות מהיתר, מיוחדות בפני עצמן ולעתים הן ממש יצירת אמנות.    

הצטרפו אלי למסע ונכיר יחד את המגמות הלוהטות ביותר בתחום דלתות הפנים השנה- עיצובים, גדלים, חומרים, גימורים, צבעים, סגנונות וחידושים.     

עיצובים מיוחדים ונועזים

הטרנד הבולט ביותר היום הוא אלמנט הכניסה המדהימה והמרשימה לסוויטת הורים וכן לחדרי רחצה לאורחים. דמיינו כניסה למלון חמישה כוכבים או לארמון המלכותי הפרטי שלך והשגת תחושת יוקרה ואפקט הוואו.  כיצד? בחירת דלתות צרפתיות גדולות שיש להן שתי כנפיים הנפתחות לשני הצדדים, או עיצובים מיוחדים כגון דלת שחורה- שיקית במראה 100% מבריק עם חלון צוהר עגול למראה מינימליסטי או דלת אסם, שהוא אחד העיצובים המבוקשים ביותר, עשויה קרשי עץ רחבים ומחוספסים כאילו נלקחה מהאסם של חווה, במראה כפרי מחוספס. ניתן אף לצבוע אותה במגוון צבעים חזקים וייחודיים בשילוב מסגרת מתכתית המעניקה את הגימור הנכון. כיום אנשים נועזים יותר, מנסים להשיג אפקט יצירתי וייחודי, תוך שמירה על זרימה כללית בטוב טעם בביתם. דלת אחת, יחידה ומדהימה יכולה לייצג את הפנטזיה ואת בית החלומות. 

דלת העשויה מעץ ובגוון טורקיז עם משרבייה לאחר עיבוד של CNC . דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי
דלת העשויה מעץ ובגוון טורקיז עם משרבייה לאחר עיבוד של CNC . דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי

צבעים, חומרים ומרקמים

גוונים בהירים תורמים לתחושת מרחב מרבית ולזרימה של החדר. הדלתות הסטנדרטיות הבהירות משודרגות ומעוטרות היום ברשתות או חריטות בסגנונות שונים או במסגרת עדינה ופשוטה, או בשימוש בחומרים נוספים המבוססים על עיצובים ישנים ווינטאג' כגון שלוב עם זכוכית בעלת דוגמה ומרקם. 

עם זאת, המגמה המשמעותית ביותר של 2020 ללא ספק היא השימוש בצבע ונקודת מיקוד של צבע דומיננטי. הצבעים המובילים הם חרדל, צהוב, אפור, פיסטוק, ואחרון חביב, השחור. עוצמת הצבע השחור משמשת לרוב לדלתות שירותי אורחים או חדרי האירוח כדי להפוך אותם למושכים יותר, בעוד ששאר הדלתות בבית מעניקות רקע שלוו בצבעים בהירים רגועים ועדינים.

דלת נוגה שחורה, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי
דלת נוגה שחורה, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי

קיימת עלייה משמעותית בביקוש, במיוחד מהאדריכלים והמעצבים הפרטיים, לדלתות ב"קו אפס", המיישרות קו עם הקיר, אינן בולטות לחלל החדר והן אלגנטיות ויוקרתיות.

דלת
דלת "קו אפס" מעוטרת, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי

ישנם מצבים בהם דלת יחידה מפרידה בין שני חללים שונים מאוד הן בשימוש, והן באווירה ובצבע. ל"דלתות דרור" הפתרון מושלם: עיצוב דלת על פי הזמנה מאפשר להם לייצר דלת צבועה משני הצדדים בצבעים שונים, המשתלבים עם כל אחד מהחדרים. אותה יכולת מאפשרת למלא כל דרישה ייחודית כמו גובה 2.40 מ"מ שאינו סטנדרטי, פתיחה כפולה של דלתות ודלתות "קו אפס", המיישרות קו עם הקיר.

חיוני שבחירת צבע הדלת יתכתב עם יתר האלמנטים בחלל

לדלתות בצבע שחור מומלץ לבחור בריצוף בהיר שייצור ניגוד מעניין. עם זאת, הגישה העיצובית צריכה להיות הפוכה. בבואנו לעצב את הבית, נתחיל מבחירת הסגנון וצבע הקירות ורק לאחר מכן נפנה לבחירת דלתות הפנים. השילוב ביניהם יוצר את ההשלמה ההרמונית.

זכוכית 

מעצבים נוטים לשלב היום יותר ויותר זכוכית בדלתות מודרניות - זכוכית שקופה, זכוכית אטומה, זכוכית צבעונית דקורטיבית, ויטראז', לוחות זכוכית צבעוניות או שקופות למראה מסורתי יותר וצוהר קטן מרובע או עגול. דלתות עם תוספות זכוכית גדולות מעולם לא היו פופולריות יותר עקב הסטיילינג הקלאסי שלהן והאור הנוסף שהן מעבירות. חלק מהפופולריות של זכוכית בדלתות נובע מאיכויות הבידוד המשופרות של הזכוכית. דלתות היום מתהדרות בבידוד מזוגג כפול ואיכויות בידוד מעולות בזכוכית. עבור חללים שבהם נושא הפרטיות חשוב, ניתן להשתמש בזכוכית מוסתרת כך שאור עדיין יכול לעבור.

דלתות זכוכית המשמשות להזזה וכציר מדגישות את מקוריות הבית. יתר על כן, טכנולוגיות עיבוד שונות מאפשרות לבחור כל סגנון עיצובי. חומר הזכוכית מספק חופש בלתי מוגבל והווריאציות השקופות מרחיבות את החלל.  אחד השילובים  הטרנדים ביותר השנה הוא שלוב צוהר עגול עם דלת מעץ. 

דלת צוהר צהובה, שילוב עץ וזכוכית, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי
דלת צוהר צהובה, שילוב עץ וזכוכית, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי

דלתות גדולות במיוחד

גודל הוא טרנד בולט נוסף בדלתות עכשוויות - נראה כי אדריכלים ומעצבים מרחיבים את גובה ורוחב הפתחים כדי ליצור אפקט דרמטי יותר ואת אפקט "הכניסה". לא עוד סתם דלת - מערכת דלתות באזור המגורים למשל, עשויה לכלול דלת או זוג בודד של דלתות, תאורה משני הצדדים ומשקוף או אשנב עילי מעל הדלתות ליצירת מיקוד מרשים. דלתות ענקיות ניתן למצוא בקולקציה של "דלתות דרור" או בהזמנה מיוחדת בה יתאימו אישית את  המראה הייחודי שיישקף את אופי ואישיות הלקוח והבית. 

על הצבע

הבחירה בצבע ובמרקם דלתות הפנים הוא צעד חיוני בהגדרת הסגנון הכללי של עיצוב הבית. בהיותן אלמנטים מגבילים בין החללים הדלתות בו זמנית מדגישות או מרככות את הניגודים ביניהם. 

בחירת דלת בצבע ניגודי לרצפה מצדיקה כשרוצים להתמקד מאוד בפתח שכן הוא משפיע בדרך כלל על צמצום החלל. בחירה מצוינת היא שילוב טונאלי עם צבע הרצפה. הדלת לא צריכה להתמזג עם הרצפה, אך להתאים לגוון הכללי. בחדרים מרווחים כדאי להשתמש בשילובים הפוכים או מדורגים בתוך טווח סולם הצבעים, הרצפה והדלתות צריכות להיות במקביל בפלטה הצבעים החמים או הקרים. 

בגישה המסורתית הדלתות בבית זהות. לרוב, קבוצה נוספת נבחרת לחדרי אמבטיה והשירותים המאפשרת להבדיל בין אזור זה לשאר הבית ולהבטיח עמידות של הציפויים ללחות ולמים. כלל עיצובי נוסף הוא הדמיון בין דלתות פנים הפונות לחדר אחד, למעט הכניסה. ככלל, מדובר במבואת כניסה, בסלון או באזורים משותפים אחרים שהסגנון שלהם מכתיב את בחירת הצבע והמרקם.

כהה

גוונים כהים משמשים להדגשת יתרונות התכנון ויוצרים הבלטת קונסטרוקציה. גוון ניגודי כהה, כגון חום קפוצ'ינו או אפור כהה למול קירות וריצוף בהירים יראה דרמטי, אלגנטי ויוקרתי.

 

דלתות כהות על רקע בהיר וריצוף פרקט. דלתות דרור. עיצוב- ורד בונפיליולי, צילום- עידן גור
דלתות כהות על רקע בהיר וריצוף פרקט. דלתות דרור. עיצוב- ורד בונפיליולי, צילום- עידן גור

לבן או בהיר

לבן מביע יוקרה או פשטות, הוא רב גוני ומתאים לכל. השילוב עם מסגרות ודוגמאות חריטה באותו צבע ובגימור מט הם קלאסיים ועל זמניים. צבעים בהירים מגדילים את החלל ומקנים קלילות יוצאת דופן. הם נראים טוב עם תקרות נמוכות אך במיוחד בתקרות גבוהות. 

לחדרים קטנים המעוצבים בסגנון מודרני ובעלי גוון ניטרלי של הקירות והתקרה, עדיף לבחור דלתות לבנות ויפות. הצבע הלבן לא רק ישלים את העיצוב, אלא גם יגדיל את השטח חזותית ויוסיף לחדר יותר אור ואוויר. בנוסף, דלתות בהירות יהוו רקע טוב לאלמנטים בהירים אחרים - ריהוט, גופי תאורה או אלמנטים דקורטיביים. דלתות לבנות למול קירות צבעוניים יכולות להפוך לאלמנט טרנדי ועכשווי. 

לבן על רקע כהה. עיצוב- שני מור. צילום- עמית גושר
לבן על רקע כהה. עיצוב- שני מור. צילום- עמית גושר

מה הסגנון שלך?

גווני הדלתות השנה נעים על הסקלה בין חרדל, תכלת ושחור, בחירה שאינה מקרית. גווני החרדל מתאימים לבתים המעוצבים בסגנון וינטאג' עתיק ואילו את הצבע השחור נראה בעיקר בבתים מודרניים ועל זמניים ובעיצוב נקי התורם לאלגנטיות נפלאה בחלל. צבע התכלת נפלא בעיקר בבתים המעוצבים בסגנון כפרי או עתיק.

קלַאסִי

דלתות בפרופורציות גיאומטריות מושלמות ואיכות גבוהה של החומרים קובעים את תכונות הסגנון. הדלת מורכבת בדרך כלל עם מסגרת או עם תוספות זכוכית. מתאימים ביותר גווני העץ, הלבן והשנהב. 

מראה קלאסי בשחור לבן. עיצוב רוני ברטל, צילום-  איתי בנית
מראה קלאסי בשחור לבן. עיצוב רוני ברטל, צילום- איתי בנית

טרנדי

זרימה של קווי המתאר ובניגוד לקלאסי- פאנלים ומסגרות מודגשים, צורות אבסטרקטיות, פשטות גיאומטרית וחוסר איזון ושיווי משקל מושלמים. זכוכית, פלסטיק, צבעים חזקים ושילובים מיוחדים מאפיינים את הסגנון ויוצרים נקודת מיקוד ששובה את העין. 

דלת חושן הזזה לכיס צהובה, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי
דלת חושן הזזה לכיס צהובה, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי

כפרי

דלתות "אסם" מלוחות עץ מפירוק במרקמים בולטים ובליטות גסות ומנגד המראה המולבן, המשופשף והמיושן בסגנון פרובנס הם חלק מעולם העיצוב הכפרי. עולם שלם של ריחות, טעמים, צבעים ורגשות הנושאים אותנו לגווני האדמה של טוסקנה, לעץ המולבן והפרזול של פרובנס, ללבנים השרופות ופסלוני הפורצלן בקוטג' האנגלי הצנוע ולשדות התירס האינסופיים למול החווה האמריקנית רחבת הידיים. כולם מעניקים תחושה של טבע ובית חם ואמתי. 

המראה הכפרי בדלת פרובנס שפשוף, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי
המראה הכפרי בדלת פרובנס שפשוף, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי

שילוב צוהר זכוכית צרפתי בדלת ירוקה- מראה פרובנסלי, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי
שילוב צוהר זכוכית צרפתי בדלת ירוקה- מראה פרובנסלי, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי

לופט 

דלתות עץ כבדות ומיושנות בשילוב אביזרי נחושת, גזעי עץ עם זכוכית, גודל ורוחב לא פרופורציונליים המאפיינים את הסגנון התעשייתי. דלתות במראה גס בסגנון "האסם" ודלתות "קו אפס" מינימליסטיות.  המראה ייחודי וחד פעמי. 

דלת אסם במראה כפרי מחוספס, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי
דלת אסם במראה כפרי מחוספס, דלתות דרור. צילום- דרור ורסצקי

מודרני

הסגנון המודרני בדרך כלל נקי מעודף קישוטים, מאופיין בצורות גאומטריות ובקווים נקיים וישרים. הוא מעדיף פונקציונליות על פני קישוטיות מוגזמת, דוגל באלמנטים גיאומטריים ומשלב בעיקר חומרים בצורתם הטבעית. לעיתים הוא משדר מראה קר, אך ניתן ליצור מראה מודרני המעניק תחושה חמימה וביתית על ידי שימוש בדלתות בעלות פלטת צבעים רחבה אך אחידה;  גווני מוקה, קפוצ'ינו, עץ  או שחור, בשילוב לבן, אפור, שמנת, זכוכית וצבע דומיננטי חזק. הדלתות ללא קישוטיות יתר אך בעלת אמירה ונוכחות. 

 

קו מודרני, נקי בטונים דומים ומשלימים. עיצוב- ורד בונפיליולי. צילום- עידן גור
קו מודרני, נקי בטונים דומים ומשלימים. עיצוב- ורד בונפיליולי. צילום- עידן גור

דלתות "דרור" הוא עסק משפחתי לייצור ועיצוב דלתות פנים מזה 20 שנה. מהיום שפתחו חנות קטנה ברעננה, החזון היה להוביל בתחומם ולהביא את המגמות העכשוויות ביותר, כל אלו באיכות ללא פשרות ותוך מתן השירות הטוב ביותר. כיום, לחברה 6 אולמות תצוגה מפוארים בכל רחבי הארץ המציגים את מגמות העיצוב וקולקציות המתחדשות מדי כמה חודשים. 

"דלתות דרור" מייצרת את כל הדלתות במפעל המשוכלל העומד בתקן הישראלי באיכות החומרים ושלבי הייצור על מנת להשיג רמת דיוק וגימור גבוהים. הדלתות המיוחדות מיוצרות לפי הזמנה כולל חיתוך לפי מידה, ריתוך וצביעה בתנור. הדלתות המיוחדות העמידות למים עשויות מחומרים המיובאים מאיטליה. אחריות ניתנת לשנתיים לדלתות סטנדרטיות ואחריות של עד 10 שנים לדלתות פולימר.

ב"דלתות דרור" דלתות עץ, למינטו, צבע, דלתות בעלות עמידות מוגברת למים, דלתות אקוסטיות, דלתות הזזה ועוד מגוון רחב של סגנונות עיצוב, צבעים, עיטורים וצהרים שונים, בעלות מראה קלאסי או עכשווי, עיצובים משולבים, זגוגיות שונות – ועוד. ניתן לבחור גימורים שונים,  דמוי עץ בהיר, דמוי עץ כהה, סגנון מעוצב חלק, מחוספס, מגורען – ועוד.

ליצירת קשר

סמנכ"ל שיווק ומכירות: שחר – 03-5372804/5 | 1700-70-93-93 | [email protected]
לאתר החברה


 
 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי