ספרייה ירוקה- חומרים ירוקים- בנייה ירוקה

בשנים האחרונות אנחנו רואים ורואות שבתפיסת המושג "בנייה ירוקה" התחולל שינוי גדול. כבר אין התמקדות רק בבית הפרטי, במגדל המגורים או במשרדים עצמם. אלא יש הסתכלות הוליסטית מקיפה ומעמיקה שמתחילה בתאורה ובאיכות האוויר בכל חלל פנימי, ממשיכה לשיפור בריאות הדיירים וה-Well Being של העובדים, ומגיעה עד הדרכים שמוליכות אל המרכז המסחרי או אל התחבורה הציבורית. 

גם מבחינת החומרים הירוקים שמשמשים לבנייה, ההסתכלות היא רחבת יריעה. בנוסף לתועלת של החומר בבידוד, איטום, בחיסכון באנרגיה ועוד, אנחנו מחפשים מענה גם לשאלות עקיפות יותר – כמו למשל, האם במהלך הייצור של החומרים יש פליטה רבה של גזי חממה? האם השינוע של החומרים נעשה בתחבורה מזהמת? האם במהלך התקנת החומרים יש צורך בכוח אדם רב או בלוגיסטיקה מורכבת? והאם בתום השימוש בחומרים, אפשר למחזר אותם או לכל הפחות להטמינם בקרקע בלי להזיק לה?

מטרת הספרייה הירוקה של בית ונוי היא להציג את דרך החשיבה של החברות, הספקים ואנשי המקצוע בנוגע להפיכת התעשייה לאקולוגית יותר, גם באמצעות חומרים ידידותיים לסביבה וגם באמצעות טכנולוגיות ושיטות בנייה פורצות דרך. 

אנחנו מקווים שהספרייה הירוקה תעזור לכם - היזמים והיזמיות, האדריכלים והאדריכליות, המתכננים והמתכננות, הקבלנים והקבלניות ושאר היועצים והיועצות - למצוא את הספקים, השיטות והחומרים שיאפשרו לכם לא רק לבנות ירוק יותר, אלא גם לעמוד בכל התקנים המחייבים וההנחיות החדשות בנוגע לתחום הבנייה הירוקה וכן - גם לצבור נקודות על פי תקן 5281. 

החזון שלנו בבית ונוי הוא שהספרייה הירוקה, תמשיך לגדול, להתעדכן ולהתרחב – עד שהיא תהיה מעין וויקיפדיה עדכנית ביותר לעולם הבנייה הירוקה. 

אריחים Ecommerce Website Development