מה יוצא מכביסה וכיסא? כביסא!

 

 

זה ועוד עיצובים מדליקים מהעולם

מאת: | צילום: | - 27/11/2014

תופרים כיסא

"הפרויקטים שלי מבוססים לעתים קרובות על תרבויות עתיקות וטכניקות קראפט מסורתיות" אומר מורטן הוסום, מעצב מדנמרק, אשר קרא לכיסא שלו "כיסא הטקסטיל החדש". הכיסא העשוי מעץ מחובר בעזרת חבלים בסדרת תפרים גסים המאגדים את כל חלקיו יחד. במהלך העבודה על הפרויקט חקר הוסום את השיטות בהם משתמשים האסקימוסים לקשור את הכלבים למזחלות ויישם אותן בעיצוב הכיסא. על ידי חידוש הטכניקות הללו בעיצוב המודרני הוא יוצר, לדבריו, עיצוב מקורי אשר בה בעת נושא עמו ערך מוכר מהעבר.


סופר במבי

בסטודיו Scoope מניו יורק עיצבו כיסא מיוחד היכול לשמש גם כשולחן ואפילו כסולם קטן, כאשר השימוש המשתנה תלוי בדרך שבה שני חלקיו מתחברים זה אל זה. מדובר בשני חלקים עשויים מעץ המשתלבים זה בזה במספר דרכים.

 

גב הכיסא עשוי מעץ בצבע כתום, בעל שתי בליטות היכולות לשמש כמתלים לבגדים בעת הצורך, ואילו החלק הלבן יכול באמצעות חיבור נוסף להפוך לשולחן כתיבה לילדים - פתרון טוב לחללים קטנים.


כביסא

המעצב ברנסון ושינגטון החליט לבצע פרויקט בזק שבו תוך 24 שעות יתכנן ויצור אובייקט מושלם. "אני משתמש בשיטה הזו לעתים כאשר אני נתקל במחסום יצירתי" הוא מספר. במסגרת זו הוא עיצב כיסא השואב השראה מעבודותיו של המעצב מרטינו גמפר, עשוי מסל כביסה עם משענת אחורית של כיסא. הכיסא המשולב הופך לשימושי כאשר מצטברת כביסה מלוכלכת בסל הכביסה ומשמשת כמושב מרופד. "הפרויקט בוחן את השפעת ההומור על אובייקטים של יומיומיים", אומר המעצב. "והסכנה היחידה היא שהוא יעודד אנשים לדחות את הכביסה...".


הומאז' לקופסת התפירה

כמה נוסטלגיה מקופלת בכל אחת מהמגירות של השידה המיוחדת הזו! כמחווה לקופסת התפירה הישנה והמוכרת בכל בית, עיצבה קיקי ואן אייק, מעצבת הולנדית, שידה הפועלת בהשראת המכניזם של אותה קופסת תפירה. כך, בתנועה של חלקי הפרזול המתכתיים והקונסטרוקציה העשויה מעץ, באים לידי ביטוי זיכרונות של רקמה, תפירה, מלאכות יד של פעם ועבודה עם טקסטיל כערכים מוספים.


ציפורי אוכל

כאשר ציפור המחמד של מעצבת המזון Anna Keville Joyce’s מתה, היא החליטה להנציח את זכרה בצורה מיוחדת ומרגשת, תוך שהיא משתמשת בכישוריה היצירתיים. ג'ויס, מאיירת וסטייליסטית מזון אמריקנית המתגוררת ועובדת בבואנוס איירס, ארגנטינה, החליטה ליצור דמויות של ציפורים ססגוניות בעזרת אוכל בלבד. מדובר בסדרה של צלחות עליהן מצוירות ציפורים שונות רק בעזרת אוכל וחומרי מזון. כך, לדוגמה, היא השתמשה בדגני בוקר מרוסקים כדי לעטר גוף של פלמינגו, או ברצועות דקות של גזר המשמשות כנוצות אצל ציפור אחרת. סביב לכל צלחת נמצאים כל סוגי המזון בהם נעשה שימוש במהלך הפקת העבודות.


www.akjfoodstyling.com


 

 


יצירת קשר - מה יוצא מכביסה וכיסא? כביסא!