פתרונות התאורה שאתם חייבים להכיר לפני תקופת החגים הקרובה

עונת החגים בפתח וזה הזמן שלכם להשקיע בגינה הפרטית שבביתכם. הגינה משמשת עבור אירוח איכותי ונעים ומכיוון שעונת החגים היא עונה שמלאה בחברים, משפחה ומכרים שבוודאי יגיעו לביתכם, הרי שאין ספק שעליכם לדאוג כי הגינה שלכם תהיה נוחה, נעימה ומוארת. כמובן שבין חגי תשרי יש גם את חג הסוכות. בחג הסוכות בונים סוכה בחוץ ויש צורך להאיר אותה על מנת שתוכלו לשבת יחד עם המשפחה והחברים בה ולקיים את מצוות החג. אם אתם מחפשים פתרון יעיל לתאורה בגינה שלכם בכלל ובפרט בסוכה שתבנו, כדאי שתכירו את כל היתרונות של תאורה סולארית. תאורה לסוכה או תאורה לגינה אשר מתבססת על אנרגיית השמש היא תאורה יעילה יותר, איכותית יותר וחסכונית יותר.

מאת: | צילום: קרדיט: freepik | 06/09/2023
‏‏
‏‏

למה חשוב לדאוג לתאורה איכותית לגינה דווקא בעונת החגים?

כאמור, העונה של חגי תשרי היא עונה אינטנסיבית מאוד אשר מלאה בבני משפחה, חברים והרבה שיחות, אוכל טוב והנאה. אין אדם שלא אוהב את עונת החגים ואין כמעט אדם שלא מארח או מתארח. כולנו יודעים כי אם יש גינה בבית פרטי, הכי נוח לארח בה. בין אם מדובר על חג סוכות שבו בונים סוכה בחצר ויש צורך לשבת בה כמיטב המסורת ולסעוד את סעודת החג ובין אם מדובר על אירוח בחגים באופן כללי. מזג האוויר נעים בעונה הזאת ואין דבר טוב יותר מלשבת בחצר יחד עם האורחים שלכם בין אם אחרי הארוחה ובין אם לסעוד את הארוחה עצמה בחצר. על כן, מעבר לעובדה שחשוב שהגינה שלכם תכיל ריהוט איכותי ונוח עבור אירוח ומעבר לעובדה שכדאי מאוד לסדר את הצמחייה בגינה במידה ויש לכם כזאת, זה הזמן שלכם לדאוג לתאורה איכותית שתאפשר לכם לשבת בגינה או בסוכה בעונת חגי תשרי, בצורה נעימה. אם אתם רוצים לבחור בתאורה ידידותית לסביבה, נעימה לעין וחסכונית, תאורה סולארית לגינה או לסוכה שלכם מהווה את הבחירה הטובה ביותר.

מנורות סולאריות לגינה- במה מדובר?

מנורות סולאריות לגינה הן מנורות שיש להן סוללות פנימיות. אותן סוללות ייטענו במהלך היום באמצעות פאנלים סולאריים. הפאנלים הסולאריים מוצבים באזורים שטופי שמש בגינה, כך שהם יוכלו לספוג את אור השמש בצורה מקסימלית במהלך היום. ככל שתהיה יותר שמש בחוץ, כך הסוללה תצבור יותר כוח ותאיר בלילות לפרק זמן מממושך יותר. האור יופק על ידי נורית לד אחת או יותר מנורית לד אחת וזאת בהתאם לסוג המנורה. התאורה תידלק באופן אוטומטי בשעות החשוכות יותר ותיכבה באופן אוטומטי כאשר השמש תזרח.

המנורות הסולאריות יכולות לשמש הן כקישוט ולצורך יצירת אווירה מיוחדת בגינה והן לצורך תאורה פונקציונאלית. ניתן למצוא כיום מגוון רחב של סוגי תאורה סולארית עבור גינות לרבות: זרקורים, שרשרת אורות ועוד, כך שכל אדם יכול לבחור עבור הגינה שלו את התאורה המתאימה לה ביותר אשר מצד אחד תחסוך לו לא מעט כסף ומצד שני תהיה ידידותית לסביבה, תסייע בעיצוב הגינה שלו ותאיר אותה בצורה הטובה ביותר.

כמה זמן יכולה להאיר מנורה סולארית בסוכה או בגינה?

אם בחרתם במנורות סולאריות עבור הסוכה שבניתם או עבור הגינה שלכם, אתם בוודאי תוהים כמה שעות אותן מנורות יכולות להאיר. חשוב לדעת כי בעונת חגי תשרי, לרוב מזג האוויר ביום עדיין שמשי ונאה ועל כן, המנורות יכולות להיטען במהלך היום באופן מקסימלי. טעינה מקסימלית של אותן מנורות תאפשר להן לעבוד בין 12 ל15 שעות. רוב המנורות הסולאריות ידרשו לפחות 8 שעות של שמש במהלך היום בכדי להיטען באופן מקסימלי. חשוב לדעת כי כאשר מדובר על ימים חורפיים, טעינת המנורות לא תהיה מספיק טובה ובהתאם לכך, המנורות לא יצליחו להאיר כל הלילה. אולם, במקרה שבו אתם מעוניינים להאיר את הגינה שלכם בחגי תשרי, אין ספק כי מדובר על עונה שמשית למדי, אשר ניתן להטעין בה באופן יעיל ביותר נורות סולאריות.

כיצד מתקינים מנורות סולאריות בגינה?

אם החלטתם ללכת על התקנת מנורות סולאריות בגינה שלכם או בסוכה שלכם, אתם בוודאי תוהים האם תהיה לכם אפשרות להתקין אותן באופן עצמאי. ובכן, חשוב מאוד לדעת כי התכנון של תאורה סולארית איננו דבר מורכב מדי וכן ניתן להתקין את הנורות הללו בצורה קלה למדי שכן, הן לא דורשות חיבור לחשמל כפי שדורשות נורות רגילות. ניתן לנעוץ באדמה את המנורות או לתלות אותן בכל מקום שאתם מעוניינים להאיר אותו, אך יש לקחת בחשבון כי המיקום שבו נועצים את המנורות חייב להיות חשוף לשמש ישיקה במהלך היום. אין להציב את המנורות באזורים מוצלים בגינה שכן, הם פשוט לא יטענו בצורה מספקת. ניתן להתקין מנורות סולאריות באופן עצמאי, אך כדאי להתייעץ לגבי מיקום מדויק שלהן על מנת שהן יאירו את הגינה שלכם בלילה לאורך זמן.

כיצד תבחרו מנורות סולאריות?

אחת השאלות שלא מעט אנשים שואלים את עצמם טרם הם בוחרים מנורה סולארית לסוכה שהם בונים או מנורות סולאריות לגינה שלהם היא: כיצד לבחור את המנורות? ובכן, מדובר ללא ספק על שאלה חשובה ביותר. יש לבחור את המנורות בהתאם לפרמטרים שונים לרבות: גודל המנורה הנדרש לכם בהתאם לכמות האור שאתם צריכים שהמנורה תפיק. אם אתם מעוניינים לרכוש שרשרת תאורה המבוססת על נורות סולאריות, בדקו כי האורך שלה מתאים לגינה שלכם.

כמו כן, חשוב מאוד שתבדקו כמה אור המנורה אמרה להפיק כאשר המדד לרמת הבהירות של המנורה היא לומן. ישנן מנורות פרקטיות יותר להארה וישנן מנורות שיותר רלוונטיות עבור יצירת אווירה. יש לבדוק האם למנורה יש מצבי תאורה שונים שכן, מדובר על דבר שיכול להשפיע על האווירה וכן להאריך את חיי המנורה, כאשר בוחרים להאיר בדיוק בעוצמה הנדרשת. כמו כן, חשוב שתבדקו האם למנורה יש מתג הרלוונטי לצורך כיבוי והדלקה, חיישני תנועה ועוד. מכיוון שהמנורה מוצבת בחוץ, יש לוודא כי היא עמידה בפני מים ותנאי מזג האוויר השונים.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development