עיצוב גינה אורבאנית כבר אינו חלום

מאת: | צילום: | 03/04/2013

עיצוב גינה אורבאנית

בעבר נהגו לקשור את המילה גינה לבית צמוד קרקע בכפר או במושב, אך כיום ניתן למצוא אותה אף בבית פרטי באזור עירוני.
עקב עליית מחירי הקרקעות ומאידך ירידת גודל המגרשים כמו כן, בשל מצוקת המים ההולכת וגוברת נולד מושג חדש 'גינה אורבאנית' אשר הינה גינה באזור עירוני , מרביתה מרוצפת, חסכונית במים ועם זאת מוריקה, פורחת ומעוצבת.
ניקח לדוגמה גינה אורבאנית של זוג מרמת השרון. בני הזוג ובעיקר האישה הביעו רצונם לגינה יפה ומעוצבת, אך בפחות עמל ומאמץ אשר מושקע סביבה.

 
במקום דשא 

בתהליך עיצוב גינה אורבאנית שבנדון, ראשית במקום מדשאה הושם ריצוף עשוי מעץ בין היתר בכדי לחסוך במים. המשטח אשר רוצף היה גדול יחסית ואחיד וזאת על מנת לתת את התחושה של מרחב גדול יותר מכפי שהינו באמת, ואף בכדי לחלקו לאזורים שונים.
בשולי המרחב הוצבה מערכת אדניות מאבן אשר התחלקה לקטע מעוגל בצורת קשת, קטע אחר בו נראים מים נשפכים מתוך הקיר וקטע נוסף, המיועד לצמחייה. במרכז המערכת נקבע מקור מים אשר מהווה מאין אטרקציה בגן. אל המים הוספו מי כלור המבטיחים את צלילות המים ואף מונעים הצטברות יתושים.

אלמנט המים הבנוי מאבן פסיפס הגורמת להשתקפות של המים בכל שעות היום ומעצימה את תחושת המים בגן.
 
עיצוב גינות מוארות

כמובן שלא ניתן לשכוח בכל הקשור לנושא עיצוב גינות את חלקה הבלתי נפרד של התאורה. בגינת בני הזוג שולבו אמצעי תאורה במתח נמוך בכל מערכת האדניות ואף בתוך המים. התאורה במקרה זה חשובה ואפקטיבית לא רק כשנמצאים פיזית בתוך הגינה מה שכן שצופים בה מבחוץ.
הנה עינינו הרואות, כי חלום העבר הפך למציאות וכיום אף תחום עיצוב גינות הגיע לעיר והוא כאן לא לשווא, אלא כדי להישאר. 

 -----

 

התוכן נשען על המאמר: עיצוב גינה אורבאנית
 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי