עיצוב גינות על פי עונות השנה

עיצוב גינה לקראת הקיץ

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 03/04/2013
אם חשבתם שלעצב בית כולל עבודה רק בפנים הבית אתם טועים ובגדול. עיצוב בתים כולל אמנם עיצוב החללים הפנימיים של הבית, אך חלק מהותי הכרוך בעיצובו של הבית נוגע גם לסביבה של הבית ולתכנון כמו גם עיצוב גינות – המשחקים תפקיד משמעותי בבית, בעיקר כשהקיץ מגיע וכולנו רוצים לחזור לבלות בגינה הפרטית שלנו. אז כעת, אחרי שהזנחתם את הגינה במשך כל החורף, הקיץ מתקרב והגיע הזמן להתחיל להשקיע. הדבר החשוב ביותר הוא כמובן ההצללה בגינה – דבר שניתן לדאוג לו באמצעות בחירת צמחים שונים שיעשו את העבודה או לחילופין באמצעות בניית פרגולה.  

 

 

פרגולה מעץ
 

 

 

ריהוט: כי גם לגינה מגיע

לריהוט תפקיד חשוב בזמן עיצוב בתים שונים ומשונים וכמו בפנים הבית, הריהוט אף משחק תפקיד אלמנטרי בגינה. כך למשל, ניתן לתכנן גינה במראה הייטקיסטי באמצעות פינות ישיבה רכות, כריות תפוחות ושולחן נלווה. כמובן שבמהלך עיצוב גינות ובטרם רוכשים פריטי ריהוט חשוב לקחת בחשבון את מידת האירוח שלכם, כך תדעו אילו ממדים של שולחן מתאימים עבור הגינה שלכם. מומלץ אף לבחור רהיטים איכותיים העשויים חומרי גלם בעלי עמידות גבוהה לגשם ולשמש, כמו למשל פיברגלס המאופיין בעמידות גבוהה במיוחד.

 

אביזרים ואקססוריז להשלמת המראה הכללי
בין אם מדובר בכד ענק בתוכו צמח מרשים ובין אם מדובר בנר בעירה, חשוב לזכור לצייד את הגינה באביזרים שונים שמעניקים טאץ' סופי. זכרו! עיצוב גינות איננו דומה לעיצוב פנים הבית, שכן במקרה של אביזרי גינה יש להכניס שיקולים נוספים כמו חומרי גלם המותאמים לשהייה ממושכת בחוץ- כך למשל, אם רכשתם פריט העשוי ממתכת וודאו כי מתכת זו מוגנת מפני חלודה. בנוסף, בשונה מהתאורה שבוחרים במהלך עיצוב בתים, התאורה בגינה יוצרת אווירה, בין אם בחרתם בעששיות ובין אם בחרתם דווקא בלפידים ארוכים. בחרו בחכמה את האביזרים ואת מקומות הצבתם, שלבו בין יופי לפרקטיות ובסופו של יום תוכלו גם אתם ליהנות מעוד יום קייצי ושטוף שמש בגינה. 

 

מזרקת גינה מעוצבת

 

-----
התוכן נשען על המאמר: עיצוב גינה לקראת הקיץ
קישור למאמר המקורי:  https://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,92,297.aspx

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי