ליהנות מהסתיו באמצעות עיצוב גינה מושכל

גינה בסתיו

מאת: שי דוד | צילום: יח"צ | 03/04/2013
אם גם אתם מתכננים ליהנות מהסתיו ומצבעי השלכת המרהיבים, גם בבית הפרטי שלכם- דעו כי אין מקום טוב יותר מלחוש את ההתחדשות וההתנקות של הסתיו אצלכם בגינה. לכן, במהלך עיצוב הבית, אל תזניחו גם את סביבתו וזכרו כי עיצוב גינה באופן מושכל יעזור לכם להרגיש את הסתיו ממש בתוך הבית הפרטי שלכם, שיוכל לחבור לנוף ולסביבה ואף ליהנות מהשפעותיה, הן הוויזואליות והן הפונקציונאליות. לפיכך, עוד בשלבי התכנון הראשוניים של הבית מומלץ להגדיר את מיקומם של השתילים והעצים כמו גם את המינים הרצויים וכך גם אתם תוכלו להרגיש את עונות השנה המתחלפות, שיבואו לידי ביטוי בגינה ובבית.
 

 

 

צבעי השלכת ורשרוש העלים 

על אף שרבים נוטים לשבח ולהלל את יפי השלכת של מקומות רחוקים כמו צפון ארצות הברית, כדאי לדעת שגם בארצנו הקטנטונת ניתן ליהנות מצבעי שלכת מרהיבים באמצעות עצי נוי שונים כמו אגס קליריאנה, אוג הדונג, אלון ארוך קוצים, אפרסמון ועוד. מעבר לצבעים, לא מעט אנשים אוהבים גם להתענג על הרעשים של השלכת ורשרוש העלים. כדי ליהנות מהקולות הללו במהלך השלכת, שימו לב במהלך עיצוב הבית לסוג העצים שאתם שותלים בגינתכם. יש לתכנן עיצוב גינה בצורה מושכלת ולבחור עצים בעלי עלים צרים ורכים כמו ערבה בוכייה, אדר סורי ועץ הצפצפה, כך תיהנו מרשרוש העלים ולא רק מצבעי השלכת הקסומים.
 

לא רק יפה- גם פונקציונאלי!

עם כל היופי הכרוך בתקופת הסתיו והשלכת, חשוב לזכור כי עיצוב הבית לא כולל יופי חיצוני בלבד ויש לשים דגש אף על הפונקציונאליות של העצים בגינה והשפעתם על הבית. אם תכננתם לחסוך באנרגיה יקרה, דעו כי תכנון נכון של עיצוב גינה והצומח בה יכול לאפשר תנועת אוויר חופשית בחללי הבית שפעמים רבות אף תחסוך מכם את הצורך במזגן. בנוסף, עצים יכולים לעתים להחדיר דרכם את קרני השמש ולעתים לחסום אותם – כך למעשה תוכלו לזכות בחימום או קירור טבעי- תופעה המקטינה משמעותית את צריכת האנרגיה ומסייעת בחסכון בעלויות המיזוג הן בקיץ והן בחורף. כך- גם תוכלו להרגיש את הטבע ועונות השנה המתחלפות בבית וגם תוכלו ליהנות ולהפיק את המרב מהשינויים במזג האוויר ובטבע.

כך תיראה הגינה שלכם בעונת השלכת
 
 

 

-----
התוכן נשען על המאמר: גינה בסתיו
קישור למאמר המקורי:  http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,92,243.aspx

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי