התפרקות - "קראפט" ב'ענן הדיגיטלי'

מייצג את מקום המפגש העכשווי, ברשתות החברתיות ובמקומות המשמשים להפריה רעיונית, שיתוף, יזמות ובה בעת את הניתוק מהחומר, ואילו "הקראפט" מחזק את השאלות על מקומו של המעצב כיוצר המונע על-ידי מיומנות אישית, והמשלב טכניקות עתיקות עם טכנולוגיות חדשות.

HIT, מכון טכנולוגי חולון 
מאת: | צילום: | - 06/01/2016

זיכרונות ארוגים | אילה כהן | מנחה: אדריכל גל גאון

הפרויקט החל מחוויה אישית של זיכרון שווא, כאשר באמצעות טכניקת אריגה והוספה של אלמנטים בהשראת ארץ המוצא של אמה של כהן- תימן, נוסף לזיכרון השווא השטוח נפח -פיזי ומטפורי: צדו האחד של האריג שנוצר סדור, 'מציאותי' ומזמין; והשני - זה שלעתים איננו נראה לעין, אוצר בתוכו את הדמיון והפנטזיה. הטכניקה בה נעשה שימוש היא אריגה של חבלים בשתי וערב,בשילוב אלמנטים בעבודת יד, דוגמת ליפופי צמר וצביעה של חוטים באבקת חינה בגוונים שונים. 


הבחירה בכיסא נועדה להוציא את האריג ממקומו המוכר ולהפוך אותו למוחשי יותר- ניתן להרגיש ולחוות אותו משני צדדיו, כאשר בנוסף  הוא מתפקד כנול אריגה. כל כיסא מלווה בסיפור-זיכרון, מילולי וויזואלי (קולאז'ים), המורכב מזיכרונות שקרו ומחלקי סיפור מומצאים, ומגלם פרשנות אישית למאפיינים של התרבות התימנית- טקסים, צבעוניות, טקסטורות, חומרים ועבודת יד מסורתית. 
 מארג אורבאני | אורי דוניץ |  מנחה: אדר' ניסן ורשבסקי

להבדיל ובניגוד למרכזים מסחריים מודרניים הנעדרים את ניחוח הרחוב וההתרחשויות שבו, הפרויקט מציע יצירת מיקרוקוסמוס בשוק העלייה הישן בדרום העיר- תופר אותו עם האזורים הסובבים אותו, שוזר לתוכו פנימה את תמצית הווייתם, ומקצין את המפגשים שקיימים ומתקיימים ברחובות העיר.

אנה גוסובסקי | מנחה: אדריכל יונתן מונג'ק 

הפרויקט, שנטווה כתוצר של מחקר בנושא סקיצה אדריכלית, מציג דיאלוג בין רחוב וחלל פנים בניין תוך יצירת חיבור ורצף ביניהם, ואף מקיף בכך דיאלוג בין חללים ודיון במשמעותו וערכו של המושג ״מערך״. הרעיון העומד בבסיסו הוא ספרייה כמקום מפגש: ספרייה שממוקמת בפינת הרחובות אלפסי ומאור משה, מול מתחם קסטיאל, בסמוך לגלריות וסדנאות אמנות- אזור תעשייה בעיקרו, כאשר המטרה הייתה להפכו ל"דאון טאון".  בתוך כך, הספרייה במקרה זה אינה מקום של שקט, אלא של דיונים, וחיבורה לרחוב באופן שהוא נכנס פנימה והיא "יוצאת" אליו, נועד למשוך מבקרים שונים שיצטרפו לשיח התרבותי המתקיים בה. הספרייה מכילה אוסף של חומרי סקיצה וחומרי גמר לשימוש של אדריכלים ומעצבים, והגבולות שהיא מייצרת בין הפנים לחוץ מיטשטשים ומתחברים כמו רישום פיסי ואנושי.


יצירת קשר - התפרקות - "קראפט" ב'ענן הדיגיטלי'