ביתני תצוגה ישראליים במילאנו 2008

יוצרים ויצרנים מקומיים שנמנים בין המציגים בתערוכה בינלאומית נחשבת בתחומה כמו תערוכת הרהיטים במילאנו, הם תמיד מקור לגאווה, וכשזה קורה בסמיכות זמנים ליום הולדתה השישים של ישראל הקטנה מקבלים הדברים משנה תוקף וממד נוסף. וכך, לראשונה בתולדות התערוכה, נמנה מציג ישראלי על כל אחת מקטגוריות התצוגה השונות

מאת: מיה אור | צילום: |
עמינח
ותיקת המשתתפים, שמזה חמש שנים נמנית על החברות המסחריות שנוטלות, ובהצלחה , חלק בתערוכה, היא חברת "עמינח", שהופיעה  תחת המותג "SAPAPA", והפתיעה עם תצוגת חדרי שינה, תחום חדש אליו נכנסה לאחרונה. בביתן החברה הוצגו דגמים של מיטות ופריטי ריהוט תואמים שעוצבו ע"י מעצבי הבית של "עמינח" בשיתוף עם האקדמיה לעיצוב "דומוס", איטליה, וייצגו שילוב של איכות המזרנים שהחברה מייצרת, עיצוב עכשווי- מסוגנן, וממד פונקציונאלי חשוב, דוגמת ארגזי מצעים מרווחים, מנגנוני כוונון, אפשרות לשלב משטחים מתכווננים ועוד.


 

אריק בן שמחון

בחלל תצוגה מושקע בויה טורטונה הציג המעצב אריק בן שמחון קולקציה מרשימה של ספות, כורסאות וגופי תאורה. עבור בן שמחון זו הייתה הופעה ראשונה בזירה הבינלאומית, ולמעשה, הופעה ראשונה של מעצב ישראלי "פרטי" באירוע מסוג זה, ולהיכנס לביתן שלו ולראות את התפעלות המבקרים "שלא מכוחותינו" היה בהחלט חוויה מרגשת, בפרט שמדובר בויה טורטונה כש"השכנים" הם מעצבים נחשבים כמרסל וונדרס או טום דיקסון. מעכשיו, כך נראה, יצטרף אליהם גם בן שמחון.

בסלון הלוויין בתערוכה נזקפו לטובת ישראל שלושה ביתנים: של קבוצת העיצוב d-vision, של חברת העיצוב "אומילי דיזיין" ושל סטודיו של המעצב שמואל שלום.

d-vision
קבוצת העיצוב d-vision הוקמה במסגרת תכנית ייחודית שיזם מר סמי סגול, בעליה של חברת "כתר", במטרה לקדם מעצבים תעשייתיים מצטיינים, ובביתן בסלון הלוויין היא הציגה את "ouTable" , קולקציה של פריטים שנועדו לעריכת פיקניק או ארוחה בגן הבית או בחיק הטבע. האתגר היה לצקת ייחוד, הומור ופואטיות לתוך פריטים יומיומיים המיוצרים בייצור המוני, ועיצובם, שנועד לאפשר את ייצורם מפלסטיק עמיד לאורך זמן, אף העניק להם ערך ירוק - אפשרות למחזר את החומר.


 

d-vision
 

"אומילי דיזיין"
"אומילי דיזיין", חברת עיצוב ותכנון, הציגה בסלון הלוויין סדרת מוצרים שפותחה לאחרונה משאריות ייצור לפני מחזור, כאשר תהליך ייצורה מתבצע כמעט ללא פחת, חסכוני באנרגיה ואינו מזהם. המוצרים מאופיינים במראה ייחודי דמוי שלג וקרח, כאשר כל מוצר הינו בבחינת One off, בעל טקסטורה וצורה ייחודיים לו, ואיכות חומר הגלם מעניקה להם חוזק ועמידות בחום.
(גבע כץ - מעצב תעשייתי ומנכ"ל, רביע בתריס - מעצב תעשייתי)

OCD סטודיו לעיצוב

OCD, סטודיו לעיצוב בבעלותו של המעצב התעשייתי שמוליק בן שלום, הציג בביתן שלו בסלון לווין גופי תאורה עשויים פורניר, וכן את ,שלוש בחזקת שלוש" - מערכת ישיבה מודולית שמורכבת מקוביות מרופדות ומאופיינת בצורניות פשוטה וג'נרית. בתוך הקוביות משולב מנגנון דיסקיות מסתובב, בדומה לברקס, שמאפשר ליצור אינסוף תצורות ישיבה / שכיבה וליהנות מחווית שימוש רחבה ומגוונת. 

 

 

OCD סטודיו לעיצוב

יצירת קשר - ביתני תצוגה ישראליים במילאנו 2008