Autex - בידוד אקוסטי כאלמנט פונקציונלי עיצובי

קבוצת הכט & אפרים החלה באחרונה בייבוא בלעדי של מוצרי הבידוד האקוסטי של חברת Autex. לאיכות יוצאת הדופן ולידידותיות לסביבה נלווה גם ערך מוסף בדמות עיצובים חדשניים, אותם ניתן להתאים לכל חלל בכל סגנון

מאת: תמי וינצברג | צילום: באדיבות הכט & אפרים | 28/11/2019

 

כניסתו של שחקן חדש בתחום האקוסטיקה מבשרת טובות לענף הבנייה הישראלי, במיוחד כשמדובר באחת החברות המובילות בעולם, כמו  Autex Acoustics LTD הניו זילנדית, המייצאת לאירופה, אמריקה ואסיה. באחרונה החלה קבוצת הכט & אפרים בייבוא בלעדי של מוצרי הבידוד החדשניים של Autex לישראל, ובכך היא מציגה לא רק סטנדרטים גבוהים בתחום הייצור ואיכות הסביבה, אלא גם פריצת דרך בתחום העיצוב הפונקציונלי והאקוסטיקה האדריכלית.

 


החברה, שהוקמה בשנת 1967 כחברה לייצור אריגים, מתמחה כבר כעשר שנים בתכנון ובייצור של בידוד פוליאסטר ומוצרים אקוסטיים באמצעות טכנולוגיית סיבים מתקדמת. המוצרים החדשניים של Autex משמשים לחיפוי תקרות וקירות וכן כסנפירים הנתלים מהתקרה במרכז החלל, ומיועדים לבקרת קול ולספיגת קול יעילה בבתי מגורים, במבני חינוך ומסחר ועוד. הם מהווים אלטרנטיבה ידידותית למשתמש ולסביבה, מאופיינים באיכות חסרת תקדים ובעיצובים מעוררי השראה, קלים להתקנה ומתאימים הן כחלק מתכנון הבידוד במבנים חדשים והן כתוספת למבנה קיים.


ייחודם של המוצרים האקוסטיים של Autex הוא בהנדסת ייצור הנמצאת בחזית הטכנולוגיה ומקנה להם קיים ארוך. הם מותקנים באמצעות מתלים ומקבעים, המאפשרים לתלות אותם מתקרת הרקע במרחב החלל, ואף ניתנים לפירוק, בהתאם לצורך. המשמעות היא לא רק בידוד טוב יותר, אלא ניצול מיטבי של החלל ושדרוג שלו באמצעי שהוא פונקציונלי ועיצובי כאחד.

 


GreenStuf: עולם ירוק וטוב יותר

מוצרי הבידוד של Autex מבוססים על  GreenStuf ("החומר הירוק") - חומר בידוד עשוי 100% פוליאסטר ממוחזר, שפותח על ידי החברה ומהווה פתרון בטוח וידידותי לבידוד איכותי וארוך טווח. בניגוד לרבים מחומרי הבידוד המוכרים בארץ, המדליחים את האוויר, פולטים חומרים מזהמים ומפיצים ריחות לא נעימים, Autex מטפלת בבליעת הקול בחלל ללא תופעות לוואי אלה ומאפשרת איכות אוויר גבוהה יותר. המוצרים מגיעים כערכות, הכוללות את המוצר המבודד ומתלים ייעודיים, בהתאם לדגם שנבחר, ובולטים בהם שישה דגמים ייחודיים:

 


Cascade - מסך תלייה אקוסטי, המוצע במגוון עיצובים ייחודיים, שנתלה מהתקרה באמצעות מערכת מתלים סמויים. זהו פתרון חדשני ומעוצב לחללי עבודה פתוחים, היוצר תחושה של פרטיות, משפר את האקוסטיקה ובה בעת מאפשר מעבר אור ואוויר. הוא מגדיר איזורים אישיים תוך שימור של תחושת המרחב המאפיינת חללי עבודה פתוחים. 
Horizon - החידוש האחרון בפתרונות אקוסטיים תלויים. מדובר ביריעות מעוצבות של חומר בידוד, הנראות כאילו הן צפות באוויר, תוך הגדלת הביצועים האקוסטיים. עם מגוון של חמש צורות גיאומטריות וצורות לפי דרישה, גימור חלק ומתלים סמויים, Horizon מאפשר להעניק לכל חלל אקוסטיקה מיטבית בעיצוב מרהיב.
Frontier - סנפירים תלויים במאונך, במרווחים הניתנים לבחירה ובמידות וצורות חתך שונות.
Rafts  - אלמנטים במקצבים קבועים, בעלי כושר בליעת רעש גבוה, הכוללים מערכת תלייה הנדסית ייעודית וצורות חתך חדשניות.
Lattice - אלמנטים בעלי צורות אורגניות וחיתוכים גאומטריים תלת ממדיים תלויים. 
Cube  - לוחות בעלי כושר בליעת רעש גבוה, המיועדים להדבקה ישירה על תקרות או קירות. הלוחות נעימים למגע, מעניקים תחושת בד ומוצעים במגוון רחב של צבעים.
 

 
ב-Autex מחויבים ליישום תהליכים בני קיימא בכל היבט ושלב, מהייצור ועד לפינוי המוצר בסוף חייו, ולשם כך מקפידים בחברה על שיפור וייעול ההתנהלות הסביבתית באמצעות שימוש בתהליכים בעלי יעילות אנרגטית גבוהה, מחזור, הימנעות מוחלטת משימוש בשרפים כימיים במהלך הפיתוח והייצור ועוד. מוצרי החברה עומדים בכל תקני הבטיחות ותקני איכות הסביבה הבינלאומיים, ובהם ISO 9001 ו-ISO 14001. 

היתרונות הגדולים שמביאה הכט & אפרים ללקוחותיה עם המוצרים של חברת Autex הם איכות אקוסטית, עיצובים מוקפדים הנמצאים בחזית הטכנולוגיה במחיר תחרותי והנחתות רעש גבוהות עד αw1, בהתאם לנתונים משתנים כמו עובי המוצר המוזמן, צפיפותו, צורת ההתקנה שלו וכדומה. מוצרי Autex עומדים, כמובן, בכל דרישות התקן הישראלי, וכמו כל מוצר שמייבאת קבוצת הכט & אפרים נהנים מתמיכה, הדרכה וייעוץ באולם התצוגה של החברה, כמו גם באתר הלקוח. 


הכט & אפרים - להיות בחברה טובה

חברת Autex מצטרפת לנבחרת של חברות ישראליות ובינלאומיות שמייבאת ומייצגת קבוצת הכט & אפרים, המתמחה בפיתוח, בייצור ובאספקת מוצרים איכותיים בתחומי הבנייה, הגמר והשיפוץ. אלה כוללים תקרות אקוסטיות, דלתות חוץ, מחיצות גבס, ציפויי חוץ, בידודים, ופתרונות שימושיים לבנייה ולשיפוץ הבית, בכל מידה וסוג ובהתאמה אישית.

 


הקבוצה מאגדת בתוכה את הפעילות הבאה:

ייצור - בבעלות החברה שלושה מפעלי תעשייה - מפעל לייצור תקרות אקוסטיות ממתכת, מפעל לייצור קונסטרוקציות גבס ומפעל לעיבוד חומרים לחיפוי מבנים. כל המפעלים ממוקמים בארץ - בנשר, בבית שמש ובחולון - והם מהמתקדמים ומהגדולים בתחומם בעולם.  

שיווק - הקבוצה מייצגת מותגים מובילים מהארץ ומהעולם ומייבאת חומרים מרוכבים לחיפוי חזיתות מבנים.

שירות - לקבוצה שלושה סניפים - בחיפה, בחולון ובאשדוד - בהם ניתנים ייעוץ אישי והדרכה מקצועית. עם לקוחות החברה נמנים משרדי אדריכלים, מעצבי פנים, מהנדסי אקוסטיקה, חברות בנייה, קבלני בניין, קבלני שיפוץ ואחרים.

איכות המוצרים הגבוהה והעמידה הקפדנית בתקני בנייה מחמירים לצד שירות מסור ומקצועי ומערכת ייעוץ והדרכה ללקוחות מקצועיים ופרטיים, מציבים את הכט & אפרים בשורה הראשונה בתחום התמחותה, כפי שניתן להתרשם מהפרויקטים הגדולים והמורכבים להם היא שותפה. 

לקבלת פרטים נוספים:
שמואל צורף הרטף - מנהל חדשנות, טל' 03-5560112, [email protected]

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי