תחרות red dot - זוכים ישראליים

אל הרשימה המכובדת של זוכי תחרות העיצוב היוקרתית RED DOT הצטרפו בשנת 2011  שני מוצרים "ילידי הארץ" - "RealBARROW", מריצה רב שימושית מבית "כתר פלסטיק", ו"Breeze-S", רכב חשמלי ממונע שעוצב ע"י חברת "תמוז" עבור חברת אפיקים-רכב חשמלי.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: יח"צ | חברות שונות 03/04/2013
תחרות RED DOT, שמוסדה לפני 56 שנה בגרמניה, הינה תחרות בינלאומית נחשבת, אשר מאז היווסדה מושכת אליה אלפי חברות יצרניות ומעצבים מכל רחבי העולם. הפרס מוענק בשלוש קטגוריות- עיצוב תקשורתי/גראפי, עיצוב מוצר ועיצוב קונספט, וחבר שופטים בינלאומי, המונה מעצבים ומומחים בתחום, בוחן את ההצעות המוגשות בקריטריונים של חדשנות, שימושיות ועיצוב.


 

 

המריצה RealBARROW, פותחה בשיתוף פעולה עם מעצבי קבוצת d-vision, חממת העיצוב הפועלת במסגרת חברת "כתר פלסטיק". מדובר במריצה, אשר מעבר להיותה "מריצה כמו מריצה", מאפשרת לעשות בה שימוש גם כעגלת נשיאה להרמת סחורות וקופסאות, וכן, באמצעות גימור מתכת מיוחד, אף להעמידה לשמש כסוג של את לגריפת עלים ופסולת מהגינה. בנימוקי בחירתה ציין חבר השופטים את החדשנות העיצובית שמציגה המריצה, את הפתרונות הפונקציונאליים המקופלים כמקצה שיפורים למוצר קיים, וכן את הפוטנציאל שלה להצליח בשוק. בחירתה, אגב, מזכה את כתר פלסטיק ב"רצף של כבוד", אחרי שבשנה שעברה קטפה פרס עבור קומפוסטר.

Breeze-S, הרכב החשמלי הממונע מבית חברת "אפיקים - רכב חשמלי", עוצב ע"י המעצב התעשייתי עמית אביגדור והמהנדס איל שמואלי, בעלי חברת "תמוז", המתמחה בעיצוב ופיתוח מוצרי צריכה חדשניים. הקלנועית זוכת הפרס מציגה מפרט מרשים: שלדה מחוזקת הכוללת מערכת "פגושים סופגי אנרגיה" להגנה על הכלי והנהג במקרה של תאונה, מערכת בולמי זעזועים המעניקה שיכוך מלא לנסיעה נוחה, בקר אלקטרוני ממוחשב הניתן להתאמה מלאה לצרכי המשתמש (שליטה על מהירות, האצה, בלימה...),מסך LCD המעניק מידע מקיף בזמן אמת על הנסיעה ( מהירות, מצב מצברים, טווח נסיעה, תקלות, שעון זמן), מערכת פנסי LED המעניקים תאורה אופטימאלית, תאי אחסון בקדמת הכלי וארגז אחורי הניתן לנעילה, וגגון אינטגראלי חדשני המעניק הגנה בכל עונות השנה. בנימוקיו ציין חבר השופטים אף את קווי עיצובה המעוגלים ואת גונה הכסוף השוברים, לשיטתו, את קטגוריית עגלות הגולף לקשישים והופכים את חזותו לחזות של רכב חשמלי מתקדם. 

 

מתוך מגזין בית ונוי 119: "קלנועית, מריצה וכבוד"

 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי