הבניין המודפס הראשון באמסטרדם

הבניין המודפס הראשון קורם עור וגידים 
זו בעצם הייתה רק שאלה של זמן והנה כאן ועכשיו! הבניין הראשון שמודפס במדפסת תלת-מימד ייבנה באמסטרדם. 

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | 04/04/2014


ידענו שזה הולך לקרות, הריי מאז המצאת מדפסת התלת מימד, זו בעצם הייתה רק שאלה של זמן. והזמן עבר, ראינו בסדרה ה"אנטומיה של גריי" הדפסת אברים, שמענו על קיומם של תכשיטים, מכשירי שמיעה, ורכיבים למטוסי סילון צבאיים שכולם מודפסים מא' ועד ת'. והנה כאן ועכשיו! הבניין הראשון שמודפס במדפסת תלת-מימד ייבנה באמסטרדם. 

ללא זיהום, בעלות שינוע נמוכה ועם שימוש בחומרים ממוחזרים נראה שבניינים מודפסים הם בהחלט פתרון מהפכני לתעשיית הבנייה שנחשבת לתעשייה "לא ידידותית" לסביבה, בלשון המעטה. 

משרד האדריכלים Dus Architect בשיתוף עם חברת Ultimaker פיתחו את מדפסת KamerMaker (בונת חדרים). מדפסת 3D זו, היא גדולה מספיק כדי להדפיס חלקים של בניינים, עד לגובה של 2x2x3.5 מטר. בזכות החומרים הייחודים והרכב ה"ביו-פלסטיק", ניתן לחבר את החלקים אחד לשני ממש כמו חלקי לגו וכך ליצור בניין שניתן לתכנון בהתאם לרצונות ולצרכים של המשתמש.

הפרויקט המודפס הראשון של משרד האדריכלים Dus יהיה "בית תעלה הולנדי". עד כה הודפסה רק פינה שגובהה 3 מטר מתוך דגם של 180 ק"ג, אך למרות זאת פוטנציאל הבניין המודפס יוצר עניין גדול ואנשים רבים הגיעו לביקור באתר ההדפסה כולל הנשיא ברק אובמה. 


 
אולי תאהבו גם:


 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי