עיצוב מערכות ריהוט, תאורה ועוד- כל מה שניתן לעשות עם שעם

עיצוב בשעם

מאת: אביטל מאור | צילום: | 03/04/2013
מקובל לעשות שימושים שונים עם שעם, חומר טבעי עתיר תכונות, וכיום השימוש בו בתחום העיצוב הינו מועט יחסית אך ייתכן שעם התגברות המודעות הירוקה, יזכה השעם להכרה הראויה, שכן ניתן לעשות בו שימושים שונים עבור ייצור פרקטים, אריחים, לוחות נעיצה כמו גם עבור עיצוב מערכות ריהוט, עיצוב תאורה ועוד. לא הרבה אדריכלים ומעצבי פנים נוהגים לנצל את תוכנותיו השימושיות של השעם, אך מדובר במגמה שעלולה להשתנות בקרוב.
 

גם שימושי וגם ידידותי לסביבה 

השעם מופק מעץ האלון ומקובל על הארגונים הירוקים כיוון שתהליך הייצור הייחודי שלו נעשה מבלי לפגוע בעצים אחרים, מעבר לעובדה זו, חשוב לציין אף כי השעם גם תורם לצמצום זיהום האוויר. האפשרות לעשות שימושים עיצוביים שונים באמצעות השעם, בין היתר כמו עיצוב תאורה או עיצוב מערכות ריהוט, נובעת מהעובדה שבעקבות תהליך הייצור המיוחד של השעם הוא שומר על כל תכונותיו הטבעיות וקיים במגוון גדלים וצבעים שונים המאפשרים שילובים מעניינים בתוצרים שונים המתאימים בתחום עיצוב הפנים. מדובר בחומר בעל כושר בידוד גבוה במיוחד, תרמי ואקוסטי, מה שאף תורם רבות עבור עיצוב חללים הדורשים בידוד (כמו חדרי ילדים ומשרדים), השעם הינו אלסטי, אנטי סטטי, אנטי בקטריאלי, דוחה עובש, בעל עמידות גבוהה, בעל משקל סגולי נמוך, אנטי אלרגני ואף בעל יכולת איטום טובה. 
 

 

 

לא רק לוח נעיצה 

התכונות הרבות של השעם הופכות אותו לחומר אידיאלי לשימושים שונים. עיצוב תאורה באמצעות שעם, כמו גם עיצוב מערכות ריהוט שונות, יניב לא רק תוצר שימושי ומיוחד בגוונים הייחודיים של השעם אלא אף יהיה ידידותי לסביבה ועמיד. אמנם לא רבים הם מעצבי הפנים שעושים שימוש בשעם עבור מטרות אלו, אך אין ספק שמדובר בחומר בעל מכלול תכונות חיוביות וידידותיות לסביבה. בשונה מענף העיצוב, ענפים שונים עושים שימוש בחומר ייחודי זה, החל מענף הבנייה, התעשייה הכבדה, ענף המכונות, הרכב, המנועים וכלה בתעשיית הפרקטים, אריחים, תעשיית היין (פקקים), מצופי דיג, קערות הגשה ועוד.   

מזנון. Iannone Design LTD

 

 

-----
התוכן נשען על המאמר: עיצוב בשעם
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,83,568.aspxרוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי