יש מקום! פתרונות אחסון יצירתיים שחייבים להכיר

בינינו, מי לא היה רוצה עוד כמה מטרים של שטח אחסון בדירה שלו? בישראל של העשורים האחרונים, שטחי אחסנה הופכים למבוקשים יותר משנה לשנה והמחיר שלהם גם כולה בהתאם. החדשות הטובות הן שגם אם אין לכם מחסן בדירה, תוכלו להיעזר במעט דמיון ויצירתיות כדי למצוא מקומות אחסון שנמצאים ממש מתחת לאף אבל אף פעם לא חשבתם לנצל אותם באופן הנכון. הכירו את הכללים שיעזרו לכם לשמור על בית מסודר גם אם אין לכם מחסן.

מאת: | צילום: קרדיט תמונה: freepik | 19/02/2023

‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

לא חייבים מחסן בבית

אין ספק שמחסן בדירה הוא דבר מאוד חיובי שיכול לעשות הרבה סדר אבל חייבים להבין שגם מחסן גדול לא יספיק למי שאינו מסודר מלכתחילה ומצד שני, דווקא מי שמסודר, יכול להסתפק בפחות שטחי אחסון ועדיין לסדר את החפצים באופן מופתי. קוראים לזה יעילות וככל שתהיו יעילים ובעלי מעוף, כך תוכלו לנצל מקומות נסתרים בבית שלכם באופן הרבה יותר טוב.

יחד עם זאת אנו מבינים שלעתים נולד הצורך במחסן לזמן ארוך או קצר. שיפוץ של הדירה והרצון לפנות רהיטים למקום בטוח עד לסיום השיפוץ, רהיטים שרוצים לאחסן עד למכירה שלהם ואפילו מעבר למגורים משותפים עם בן או בת זוג, יכולים להערים קשיים ולאתגר אתכם. במצבים כאלה ניתן להשכיר מחסן בגודל מתאים לטווח קצר או ארוך. כך או כך, במרבית מהמקרים ולמעט מצבי קיצון זמניים, ניתן לפתור את מרבית בעיות האחסנה באמצעות סדר וארגון.

 

‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

 

הימנעו מאגירת חפצים

אין ספק שמחסן יכול לפתור בעיות רבות אך מה שמפתיע הוא שבעלי מחסנים רבים מעידים על עצמם שהם לא באמת צריכים את מרבית החפצים שהם עצמם מאחסנים! משמע שאם לא היה להם מחסן, כנראה שהם היו מוצאים דרך להיפטר מהחפצים האלה, אז נשאלת השאלה האם הם באמת צריכים את המחסן?

אנו לא טוענים שמחסן לא יכול לסייע אלא רוצים להצביע על תופעה רווחת בקרב ישראלים רבים שמעדיפים לאגור חפצים במקום להיפטר מהם וזאת הנקודה הראשונה שבה צריך לטפל על מנת ליהנות מדירה מסודרת. בסופו של דבר לא משנה כמה מקומות אחסנה יהיו לכם אם אתם לא תזרקו/תתרמו/תמכרו (אתם תחליטו) את הפריטים שאין לכם באמת צורך בהם.

 

‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

 

מדפים עם קופסאות אחסון

מדפים מהווים את אחד מפתרונות האחסון הנפוצים ואפשר להבין גם מדוע שכן ניתן להתקין מדפים במקומות רבים בבית והמקום שהם תופסים הוא מינימלי.

יחד עם זאת קשה מאוד לנצל את המדפים לאחסון יעיל מפני שהחפצים שמניחים עליהם חשופים ונראים לכל ומפני שלא ניתן לערום חפצים סתם כך על גבי המדפים, מה שמוביל לחוסר ניצול של מקום אחסנה.

הפתרון הוא שילוב של קופסאות אסתטיות שנניח על המדפים ובתוכן נאחסן כל מה שנרצה. באופן הזה נוכל לאחסן הרבה יותר חפצים בשטח נתון מבלי לחשוש לנראות או ליכולת שלנו למצוא דבר מה.

 

‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

 

שימוש בסלי אחסון

סלי אחסון הם עוד אביזר שיכול לשדרג את אופן האחסנה שלכם בבית וכמו קופסאות אחסון שמשמשים לסידור החפצים במדפים, גם סלי אחסנה מתאפיינים ביעילות גבוהה ובמחירים מאוד זולים.

סלי אחסון יכולים להפוך אזורים לא מנוצלים לכאלה שמשמשים לאחסנה יעילה ונוחה. חשבו על כל אותם מקומות שנמצאים מתחת לחפצים שונים כמו שולחנות, מיטות או אזורי עבודה ותבינו שמדובר בשטחים רבים שאינם מנוצלים. סלי אחסון כמו אלה שמופיעים בתמונה יכולים להוות פתרון מעולה ולסייע לכם לאחסן חפצים שונים במקומות שאפילו לא חשבתם עליהם.

 

‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

 

ספה שהיא גם מגירה וגם מדפים

אם כבר רוכשים רהיטים למה לא לרכוש כאלה שמאפשרים לכם לאחסן חפצים באופן חכם? בעולם הרהיטים יש אינספור דוגמאות לפריטים שמשלבים בין נראות לבין פרקטיקה באופן כזה שמאפשר לכם גם להשיג את המטרה שלשמה רכשתם את הרהיט וגם להיעזר בו על הדרך כדי לאחסן דברים.

ניתן לראות בתמונה שילוב מהמם בין ספה שיש בה מדפים ומגירות. חשבו כמה חפצים ניתן לאחסן בספה כזאת מבלי להרגיש ומבלי לפגוע בשיק העיצובי.

 

‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

 

הסדר מגיע לאמבטיה עם ארון מגבות

מה עושים עם החלל שמתחת לכיור? אפשר להתקין ארון משולב ואפשר גם מדפים שיסייעו לכם לסדר את המגבות. זהו פתרון פרקטי ונוח במיוחד שגם יחסוך לכם כמה מדפים בארון בגדים ואפילו יראה מעולה בחדר האמבטיה שלכם.

מעבר לכך חלל האמבטיה הוא אחד מהאזורים שנהנים מפתרונות אחסון מעניינים במיוחד. זה יכול להיות מראות שנפתחות לכדי ארונות או ארונות מעוצבים באופן אחר. כשמתכננים את חדר האמבטיה כדאי לקחת בחשבון את אפשרויות האחסון הרבות שעומדות לרשותכם.

‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

הסדר מגיע גם למטבח

המטבח הוא עוד אחד מהמקומות שנהנים מפיתוחים מרחיקים לכת שהופכים אותו להרבה יותר יעיל וגם כזה שמותאם לאחסנה חכמה ונוחה של חפצים. יחד עם זאת לא משנה כמה יקר המטבח שלכם יהיה, אם לא תשמרו על סדר ותאחסנו את הפריטים באופן חכם אתם עלולים להפסיד הרבה מקום אחסנה.

נמאס לכם לחפש את המכסה של הקופסא האדומה? סדרו את הקופסאות באופן שיסייע לכם למצוא את מה שאתם צריכים בלי לבזבז זמן ובלי לרוקן חצי ארון...

עוד נקודת תורפה באחסון במטבחים הן המגירות וגם כאן חשוב לשמור על סדר וארגון הגיוניים תוך ניצול מקסימלי של החלל על ידי התאמת החפצים למגירות בגודל המתאים. מי שרוצה לקחת את העניין ברצינות, יכול להתאים מחיצות שיחלקו את המגירה לתאי אחסנה נוחים במיוחד.

‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

מילות סיכום

מגוון הפתרונות לאחסון מאוד רחב וניתן להגיע לתוצאות מדהימות גם בלי להשקיע סכומי כסף גבוהים. בעזרת מחשבה, שימוש בעזרים המתאימים ובעיקר ארגון נכון של החפצים, תוכלו להפוך גם בית קטן וצפוף לנעים, מרווח ונוח.

 
‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development