אמור לי מהי מערכת הישיבה שבחרת ואומר לך מי אתה

פינתית? אקלקטית? 3+2? או בשיטת מיקס אנד מאטץ'? כיצד נבחר את מערכת הישיבה שלנו? האם נשען על מגמות אופנה בנות חלוף? או שמא נבחר פריטים קלאסיים כאלו שיופים הנצחי לעולם לא ידעך? בכל מקרה, תמיד נרצה מערכת ישיבה מיוחדת כזאת שתגרום לנו לרצות לחזור הביתה ולהתרווח בה, מערכת ישיבה שבה נביא לידי ביטוי את הטעם האישי שלנו ובעצם תתווה את אופי העיצוב של הבית כולו.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | באדיבות שמרת הזורע - 27/11/2017

אם בעבר היינו בוחרים את הסלון לפי הטרנד המוביל מבלי לתת את הדגש לעיצוב החלל, בשנים האחרונות תחום עיצוב הבית תפס תאוצה, חלל המגורים זוכה למרבית תשומת הלב והדגש העיצובי ומשפחות רבות שוכרות שירותי עיצוב פנים או מעצבות בעצמן את חלל המגורים בהתאם לטרנדים המובילים.


בחירת הריהוט תתבצע לפי פרמטרים שונים של איכות, עיצוב, נוחות ועד להכרת מידות ופרופורציות החלל הרלבנטי ותכתיביו. בכל מקרה, תמיד מומלץ לעבוד עם מידות ותכתיבי החלל, ולא נגדם, ולזכור שבמקרים של מערכות ישיבה קטנות ניתן לשלב בין ריהוט קבוע עדין יחסית לריהוט נייד לפי הצורך, כמו הדומים, שרפרפים וכריות ישיבה הניתנים לאחסון כאשר אינם בשימוש.


לאחר שנתנו דעתנו על צרכי החלל והמשתמש, נחשוב על המגע העיצובי שיהפוך את חלל המגורים שלנו למשהו מיוחד. צריך לזכור שעיצוב מקורי מתחיל בהעזה ובהשראה ייחודית. הקיבעון הבסיסי הראשון שכדאי להשתחרר ממנו הוא שלא חייבים ליפול למלכודת הסט הידועה. היצע מערכות הישיבה הוא רחב ומגוון, ונע מפינתיות, ספות תלת או דו מושביות לכורסאות, הדומים ואפילו ספסלים. כל אחד מפרטי הריהוט הללו יוכלו לעבוד נפלא עם רהיטים אחרים, שלא בהכרח היינו מגדירים אותם כבני אותה משפחה. מותר ורצוי לערבב סגנונות, לערבב צבעים, לערבב חומרים. הגיוון מוסיף עניין, מאפשר דינמיות בסידור החלל ומעל לכל – מעניק לכל רהיט מעמד של פריט עיצובי יחיד ומיוחד.

 

כולנו חובבי אור ואוויר צח, ולכן נתכנן את סידור הריהוט בסלון באופן שלא יחסום פתחי אור, מבט ואוורור, תאורה מלאכותית משחקת גם היא תפקיד חשוב, וכדאי לבחור עבור סלונים במנורות בעלות עוצמות תאורה משתנות. פרטים משלימים, כל חפץ שמדבר אלינו מסלסלות אחסון ועד אבן מיוחדת ופיסולית שמצאנו בחוץ – יכולים להוסיף את המגע האישי האחרון, ולהעשיר את הנוכחות האישית שלכם בחלל.

    

    

 

 לאתר שמרת הזורע לחצו כאן

 

יצירת קשר - אמור לי מהי מערכת הישיבה שבחרת ואומר לך מי אתה