עיצוב הבית בתערוכת Maison & Objet

מאת: | צילום: | 03/04/2013

תערוכת Maison & Objet - ינואר 2011

 

בתערוכה בתחום עיצוב הבית, כמו גם עיצוב פנים, שנערכה בפריז דרו נושאים שונים זה לצד זה, באולמות משופעי ביתנים. האווירה הייתה בשונה בכל אולם ונעה בין אווירת כפר רומנטית שניתן למצוא בתצוגות פריטי הדקורציה בסגנון פרובנס ושאבי שיק, לבין שיק אתני עם ארומה אקזוטית של מחוזות רחוקים. הכרזה על מגמות גורפות אינה בהכרח ה"אישיו" המרכזי בתערוכה הפריזאית, שחלק לא קטן מהמציגים בה הן חברות פתחה את שנת 2011 עם אינטרפרטציות עכשוויות לשטיחי קילים מסורתיים שנארגו בצפון פקיסטן בטכניקות ידניות עתיקות, ובכלל זה סדרה שעוצבה על ידי האחים בורולק, ומאופיינת בשיטת אריגה ידנית המניבה דגמים ייחודיים.

 


 

תערוכת "Maison & Objet" בתחום עיצוב, כמו גם עיצוב פנים,ט הבית התקיימה בחפיפה לתערוכה המוקדשת לפיט מונדריאן ולסגנון ה"דה סטיל", שמוצגת עתה במרכז פומפידו. המסע בעקבות מונדריאן מרגש ומרתק: עשרות יצירות פרי מכחולו, לצד יצירות של תיאו ואן דוסבורג, עורכו של המגזין ההולנדי "דה סטיל", ומי שלמעשה יזם והקים את קבוצת האדריכלים והאמנים שאף נקראה באותו שם. עקרונות הקבוצה, שהתרחבה לתנועה, דגלו בהפשטה, בניתוק מהטבע ומהממד הרגשי, ובאו לידי ביטוי, בין היתר, בצמצום חף מכל קישוטיות, בקומפוזיציות א-סימטריות שעיקרן משטחים ישרים ובשימוש בצבעוניות בסיסית.

סוכנות של פרנסואה ברנרד עוררה דיון מעניין בשאלה בתחום עיצוב הבית, כמו גם עיצוב פנים: מה עלינו לאבד כדי לזכות ולהרוויח. הביתן, עוצב בקווים פשוטים, מוסיקה מרגיעה ברקע, המחיש את הרעיון שעץ בהיר, מלאכות יד כמו סריגה, ופריטים בסיסיים ככיסאות וספסלים נועדו להרחיק אותנו מהוירטואליות שפשטה על מציאות החיים, ונועדו על מנת להשיג אסתטיקה של פשטות ומקומיות.

 

שם המאמר המקורי: תערוכת Maison & Objet - ינואר 2011

לינק למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,72,725.aspx

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי