בידוד, הרבה יותר ממה שחשבת

למרות שיותר ויותר אנשים מודעים לתרומה הגדולה של אמצעי הבידוד התרמי לחסכון בחשמל, בכול ימות השנה. ולמרות שהבידוד האקוסטי פרץ את גבולות המשרד והפך לפופולארי גם בבתים ובדירות - עדיין ישנן מספר עובדות מבלבלות ומיתוסים שגויים בנוגע לתכונות וליישומים של אמצעי הבידוד השונים. בכתבה זו המומחים של חברת אורבונד עושים סדר בעולם הבידוד.

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | - 23/01/2018

מספיק לטפל בחלונות כדי לשמור על טמפרטורה נוחה בתוך הבית

לא נכון, לחלונות יש אמנם תפקיד מכריע בבידוד האקוסטי ובבידוד התרמי, אך רק בידוד שמכסה את כל מעטפת המבנה, כולל הקירות והגגות מבודד תרמית ללא גשרי קור.

קירות מבודדים יכולים להקטין את הבית

לא נכון, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, העובי של הבידוד הוא סנטימטרים בודדים והתנגדותם למעבר חום, קור או רעש היא גדולה מאוד, לכן מזרני הבידוד אינם משפיעות על עובי הקירות ושטח הבית אינו קטן.

בידוד, הרבה יותר ממה שחשבת

יש הבדל בתכונות של הבידוד התרמי ושל הבידוד אקוסטי

כמעט נכון, החומרים פוליסטירן מוקצף או בידוד מינראלי אחראים ליצירת מחיצה תרמית, ואילו הפרדה אקוסטית מתקבלת רק באמצעות בידוד מינראלי. כלומר, הבידוד מינראלי הוא חומר שיכול לתת מענה גם מבחינה אקוסטית וגם מבחינה תרמית.

יריעות הבידוד תורמות לחיים בריאים יותר

נכון, מלבד העובדה שחומרי הבידוד שומרים על איכות חיינו, הבידוד המינראלי נחשב לבריא ובטוח משום שהוא עשוי מחומרים מינרלים טבעיים שאינם דליקים, אינם פולטים גזים או חומרים רעילים אחרים. הבידוד המינרלי שמיוצר בטכנולוגיית ה ECOSE מסייע גם למניעת היווצרות עובש ובקטריות.

בידוד, הרבה יותר ממה שחשבת

מוטב להשתמש בפתרון בידוד אחיד לכול חללי הבית

לא נכון, כשרוצים להגיע לתוצאות בידוד אופטימליות, חשוב לבחור בפתרון הטוב ביותר, בהתאם לאופיו של החלל שבו הפתרון מיושם. מומלץ להתייעץ עם מומחה בפתרונות אקוסטיים ותרמיים ולמצוא מבין החומרים השונים – את הפתרון המתאים ביותר.

ניתן ליישם את אמצעי הבידוד רק בשלב הבנייה

לא נכון, את מערכות הבידוד ניתן לשלב גם במבנים קיימים וגם במבנים חדשים. אמנם תכנון מקדים מסייע לבניית בית חסכוני יותר הן מבחינת צריכת אנרגיה והן מבחינה אקוסטית, אך ישנן מערכות בידוד שלמות שניתן להתקינן גם בבתים קיימים.

 

בידוד, הרבה יותר ממה שחשבת

אמצעי הבידוד נשארים יעילים למשך שנים רבות

נכון, כל עוד מערכת הקיר סגורה, חיי המערכות וחומרי הבידוד הם נצחיים. השימוש בבידוד מינראלי המיוצר בטכנולוגיית ה- ECOSE יוצר רמה גבוהה ביותר של בידוד והמבנה הגמיש של ה- Earthwool מאפשר התאמה מושלמת לכל מקום ולכל פינה.

אם אתם מתלבטים בנוגע לאמצעי הבידוד המתאימים ביותר למבנה שלכם, המומחים של חברת אורבונד ישמחו לעמוד לרשותכם בטלפון מספר: 1700-70-50-75

לאתר החברה: www.orbond.co.il


יצירת קשר - בידוד, הרבה יותר ממה שחשבת