עיצוב חדר שינה


מאת: | צילום: | 03/04/2013

מערכת שינה – חידושים ועיצובים

עיצוב חדר שינה במתכונת המוכרת לנו כיום, שונה בתכלית מזו אשר הייתה נהוגה בעבר. בזמנים עברו, מונח כמו עיצוב חדר שינה כלל לא היה קיים. המיטות עליהן ישנו בלילה, היו בדרך כלל מזרונים או ספות, אשר שמשו לאירוח ומנוחה במהלך היום. באזורים קרים, בכדי לשמור על חום הגוף, נבנתה המיטה כיחידה סגורה בעלת וילונות או קירות. 
באותה העת, שינה לא נתפסה כאקט פרטי או אינטימי ועל מיטה אחת נהגו לישון בני המשפחה כולה. היחידים שכן נהנו מפרטיות ופינוק בחדר השינה, היו בעלי הממון, אשר כידוע ישנו על מיטת אפיריון. 
תרבות המערב, האורבאניות, התרחבות מעמד הביניים והעלייה הכללית ברמת החיים תרמו רבות להתפתחות תרבות השינה. בעקבות השפעות אלו, הופרדו חדרי השינה ופותחו מערכות שינה עם מיטב החידושים והעיצובים.

 

 

עיצוב חדר שינה כמו סוויטה במלון

כחלק מהשפעת התרבות המערבית על חיינו, פינוק, פרטיות ונוחות הפכו לחלק מסגנון החיים, ובאופן טבעי הושפע מכך גם תהליך עיצוב חדרי שינה. חדרי שינה קטנים עם מיטה ומנורה קטנה הפכו לחדרי שינה מדוגמים, עם מרחבים, הכוללים חדר ארונות וחדר רחצה פרטיים, עמדת איפור, מערכת סאונד משוכללת, מיני מקרר, עמדת מחשב ועוד. עיצוב חדרי שינה הנהוג בימנו מדמה את חדר השינה הפרטי לסוויטה מפנקת, במלון יוקרתי. 
הדרישה לביצוע עיצוב חדרי שינה ברמה גבוהה, בדגש על נוחות ופינוק, הובילה להתפתחות ושינויים בריהוט ובאלמנטים המשולבים בחדר השינה. כך למשל, מזרונים המלאים בקש הנתמכים על ידי חבלים הפכו למזרונים מסוגים שונים עם קפיצים, שדרוגים אורטופדיים ועוד.
מיטות בגדלים סטנדרטיים, הורחבו והתארכו, מבנה וגובה המיטה שודרגו ואף ניתן לרכוש מיטה העשויה חומרי גלם שונים, כאשר גולת הכותרת בתחום עיצוב חדר שינה היא המיטה המתכווננת.

עיצוב חדר שינה יוקרתי הכולל מיטה מתכווננת

עיצוב חדר שינה יוקרתי יכלול מיטה מתכווננת. המיטה המתכווננת משלבת את מיטב החידושים הטכנולוגיים בתחום השינה: עיצוב מרהיב, מזרון איכותי, שילוב של מערכת תאורה, אביזרי שמע ובידור, מערכת קירור ועיסוי לגוף ועוד. מחירה של מיטה מתכווננת משולבת בטכנולוגיה יכול להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים.
תהליך עיצוב חדר השינה עבר שינויים רבים מאז ועד היום, והוא ממשיך להתפתח מידי יום והכל למען שינה טובה יותר, נוחה יותר ונעימה יותר!

 

----

 

שם המאמר המקורי: מערכת שינה – חידושים ועיצובים
הכתבה נשען על המאמר: 

 

http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,69,324.aspx

 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי