מיטה זוגית מעץ – מה הם יתרונותיה?

ישנן לא מעט סיבות לבחור ריהוט לחדר שינה מחומרי גלם טבעיים. היתרונות של מיטה זוגית מעץ באים לידי ביטוי ביציבות, ביופי טבעי ייחודי ובעמידות. האקלים הקיצוניים של הארץ מלווים גם בלחות. מה שלא תורם במיוחד לשימור מראה הרהיטים. לכן, יש לאמץ גישה קפדנית בעת רכישת רהיטים לחדר השינה. רהיטים מחומרי גלם עמידים, ישמשו את בעליהם במשך שנים ארוכות. לכן, אם השאיפה שלכם היא לרכוש מוצר בעל ערך מוסף, ראוי שתקדישו דקה לקריאת המאמר שלפניכם. זאת, על מנת שתוכלו להבחין בין רמות חומרי הגלם השונות ולבצע בחירה מושכלת יותר בעת הרכישה.

מאת: | צילום: קרדיט תמונה: freepik | 02/01/2023

יתרונות מיטה זוגית מעץ מלא 

ישנם מספר סוגים עיקריים של עץ מהם מייצרים מיטות לחדרי שינה: עצי אורן, אלון, בוק, אגוז וקרוליינה. למעשה, הקרוליינה גם הוא ממשפחת עצי האורן. המאפיינים שלו מהווים פתרון אולטימטיבי אל מול האקלים הישראלי בשל החוזק הרב שלו. מדובר על חומר גלם בעל צפיפות גבוהה ועמיד ביותר. כמו כן, עם סוגי האורן קל להגיע לתוצאות עיצוביות מרהיבות. סוג נוסף של חומר גלם אידיאלי ועמיד הינו הבוק. מדובר על חומר גלם גמיש, אך יחד עם זאת הוא מספק יציבות איתנה. מדובר על חומר גלם עמיד בלחץ. היתרון הבולט שלו בא לידי ביטוי בעמידות בפני כובד.

קרדיט תמונה: freepik
קרדיט תמונה: freepik

ההבדל בין חומרי הגלם השונים

לכל חומר גלם טבעי ישנם מאפיינים ייחודיים משלו. עצי אלון ואגוז, גם הם מהווים חומרי גלם לייצור רהיטים. אך ככלל, ניתן לסכם כי ההבדלים בין חומרי גלם טבעיים לבין אלה שאינם, מתבטאים במספר פרמטרים: עמידות, מראה מיוחד, נוחות, בלימת זעזועים ותמיכה יציבה. הללו, מהווים את היתרונות העיקריים של מיטה זוגית מעץ מלא. מן הראוי שנרחיב על כל אחד מן המעלות שהזכרנו.

לא ניתן לחקות את היופי הטבעי

היופי האותנטי של חומרי הגלם הטבעיים, הוא לא ניתן לחיקוי. מדובר על הנוכחות שלהם בחלל החדר ולא רק על הצבע, או המראה שלהם. את האיכויות הללו, לא ניתן לחקות על ידי תהליכים מלאכותיים. כמו כן, העמידות שלהם מהווה מעלה יתרה. זאת, מכיוון שהיא מספקת את כל האלמנטים ההכרחיים ליציבות בעת השינה וכן גם לחיי מדף ארוכים. צבעם של חומרי הגלם הטבעיים הוא לרוב טבעי. לכן, הוא לא ישרט ביתר קלות ולא יתבלה במהרה. לכן, הבחירה בחומרי גלם טבעיים תהיה גם כלכלית יותר בטווח הרחוק.

כיצד להפיק את המירב מעיצוב חדר השינה שלכם

על מנת למקסם את הקו העיצובי בחדר, יש לתכנן אותו בקפידה. ראשית, יש להתחשב במיקום של המיטה בחדר השינה. יש לבצע מדידות על מנת לאפשר חדר מרווח ולא צפוף מידי. לאחר מכן, יש לתכנן את מיקום הפריטים הנוספים כמו: שידות, ארון הבגדים, המראה בחדר. כך, יהיה ניתן להתאים בין הצבעים וליצור קו עיצובי אחיד. התאמת צבעים בין הפריטים השונים תהיה הרבה יותר קלה ברגע שתהיה לכם השראה לגבי המיקום של כל פריט בחדר. העץ מספק מראה סולידי, אך עם זאת, קליל וטבעי. לכן, כדאי ליישם מראה עיצובי נינוח גם בתכנון שאר הפריטים. 

לסיכום, ישנם סוגים שונים של חומרי גלם טבעיים לייצור מיטות. היתרונות שלהם מתבטאים בעיקר בעמידות, נוכחות מרשימה, תמיכה יציבה למזרון, וכמו כן, גם בחיי מדף ארוכים. לא כדאי להתפשר על רמת איכות חומר הגלם. בטווח הארוך הבחירה במיטה זוגית מעץ מלא תהיה משתלמת יותר. עיצוב החדר יהיה קל יותר ליישום אם תדעו איפה כל פריט ממוקם. כך, תוכלו גם למקסם את חלל החדר וליצור מרחב רב.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development