קוריאן- אינסוף אפשרויות עיצוב בהשראת הטבע

קוריאן, פטנט רשום עולמי של חברת דו פונט האמריקנית,  מציע כיוונים חדשניים, דרמטיים ומלאי דמיון המרחיבים את אפשרויות עיצוב חלל הבית לאינסופיות. חומר פיסולי, הגייני, הומוגני, מינימליסטי אך מקרין חום, ההופך כל חזון יצירתי למציאות בעיצוב על זמני 

מאת: רוית ליפשיץ ציון | צילום: איתי אבירן, ובאדיבות חברת דו פונט | 05/12/2020


משטח וכיור קוריאן בגוון בטון טבעי. צילום- איתי אבירן
משטח וכיור קוריאן בגוון בטון טבעי. צילום- איתי אבירן
  

עם עיצובים חדשניים ופלטת צבעים על זמנית,  הקוריאן  מגשים כל חזון וחלום עיצובי. חושקים במראה רומנטי או מודרני? בלופט תעשייתי מעונן או במראה קווארצי הקורץ לרטרו? אולי מגורען או טראצו המחזירים אותנו לתל אביב הקטנה? מבחר עצום של גימורים ובאינסוף גוונים, הדמיון הוא הגבול! הקוריאן המקורי, שהומצא ומיוצר על ידי חברת דו פונט האמריקנית ומיובא לישראל בלעדית על ידי ניגא מוצרי איכות בע״מ, הוא חומר אחיד ומוצק שיכול להיות כל מה שאתם מדמיינים;  צורות  הומוגניות חלקות ללא תפרים, אפקטים נועזים של צבע, שקיפות - אם אתם יכולים לחלום על זה, אפשר לייצר את זה באמצעות קוריאן. 

חושקים במראה רומנטי או מודרני? בלופט תעשייתי מעונן או במראה קווארצי הקורץ לרטרו? (משטח קוריאן בגוון ווייט אוניקס. צילום באדיבות חברת DUPONT)
חושקים במראה רומנטי או מודרני? בלופט תעשייתי מעונן או במראה קווארצי הקורץ לרטרו? (משטח קוריאן בגוון ווייט אוניקס. צילום באדיבות חברת DUPONT)
  

מבחר עצום של גימורים ובאינסוף גוונים, הדמיון הוא הגבול!  (קולקציית 2020. צילום- איתי אבירן)
מבחר עצום של גימורים ובאינסוף גוונים, הדמיון הוא הגבול! (קולקציית 2020. צילום- איתי אבירן)
  

עם עיצובים חדשניים ופלטת צבעים על זמנית,  הקוריאן  מגשים כל חזון וחלום עיצובי  (מטבח קוריאן בגוון ליימסטון פרימה, עליה מעוגלת לקיר ללא חיבורים. צילום- איתי אבירן)
עם עיצובים חדשניים ופלטת צבעים על זמנית, הקוריאן מגשים כל חזון וחלום עיצובי (מטבח קוריאן בגוון ליימסטון פרימה, עליה מעוגלת לקיר ללא חיבורים. צילום- איתי אבירן)
  

מה הסגנון שלך? 

הקוריאן מציע פרשנות חדשה לעיצוב פנים ויוצר חללים המעוררים תחושה רגשית חמה, חזקה ומעוררת השראה חזותית המותאמים היטב לחיי היומיום. את החומר הקשיח-גמיש ניתן לקבל בעשרות גוונים עשירים, רב-תכליתיים וגמורים ייחודיים היוצרים מגוון אינסופי של אפשרויות עיצוב המוגבלות רק על ידי דמיון האדם. הרב גוניות והמראה הפיסולי והאלגנטי של החומר מאפשרים לקוריאן להשתלב עם כל חומר אחר; אוהבים סגנון כפרי מפרובנס? השילוב מושלם לצד עץ בצביעת ווש ולבנים מפירוק. חולמים על לופט ניו יורקי - תעשייתי - אורבני? חברו את הקוריאן לצד עץ גושני ומתכת חשופה– השילוב של הקוריאן עם חומרים אחרים יוצר מראה מרתק ומתוחכם. 

השילוב של הקוריאן עם חומרים אחרים יוצר מראה מרתק ומתוחכם  (משטחי קוריאן בגוון בטון כהה, קרבון אגריגט. צילום באדיבות חברת DUPONT)
השילוב של הקוריאן עם חומרים אחרים יוצר מראה מרתק ומתוחכם (משטחי קוריאן בגוון בטון כהה, קרבון אגריגט. צילום באדיבות חברת DUPONT)
  

קצת על הקוריאן

החומר עשוי מ-70% אלומיניום הידרוקסיד – מינרל טבעי ומ-30% אקריליק – חומר קשיח המשמש ליצור חופת תא טייס. בזכות הנוסחה הייחודית, הקוריאן המקורי של דופונט, אותו מביאה לישראל ניגא מוצרי איכות בע״מ, מצליח לשלב בין יופי ואלגנטיות לבין חוזק ועמידות. הוא מיוצר במאות גוונים, במראה אחיד, מט, הומוגני ובצורות חלקות או כמעט חלקות - אפשרויות העיצוב הן בלתי מוגבלות. כאשר החלום העיצובי מתגשם הוא מחזיק מעמד ושומר על יופיו למשך שנים ארוכות ומשתבח עם הזמן. 

 

השילוב בין יופי ואלגנטיות לבין חוזק ועמידות (מטבח באולם התצוגה של ניגא בבני ברק. צילום- איתי אבירן)
השילוב בין יופי ואלגנטיות לבין חוזק ועמידות (מטבח באולם התצוגה של ניגא בבני ברק. צילום- איתי אבירן)
  

כמו יין טוב- יופי ואלגנטיות לאורך שנים

הקוריאן שומר על מראה חדש, יוקרתי ואלגנטי לאורך שנים והברק המיוחד שלו אינו דוהה. הוא עמיד במכות ובחום גבוה וסכנות המטבח אינן ניכרות עליו. למרות המראה המעודן שלו, הקוריאן נחשב לחומר חזק מאוד וקל לתחזוקה. כמו יין טוב ועץ טבעי, הוא משתבח עם הזמן ומומלץ  אחת לכמה שנים, ללטש ולהפוך אותו לחדש. 

הקוריאן קל לניקוי ותחזוקה ואינו סופג שום כתם (מטבח באולם התצוגה של ניגא בבני ברק. צילום- איתי אבירן)
הקוריאן קל לניקוי ותחזוקה ואינו סופג שום כתם (מטבח באולם התצוגה של ניגא בבני ברק. צילום- איתי אבירן)
  

לא רק למטבח

הקוריאן מביע מינימליזם טהור ומעניק תחושת ניקיון וסטריליות. המראה נקי, אחיד, פיסולי וזורם עם תנועה משלו; משטחי מטבח ללא תפרים ופסי חיבור מעניקים מראה נקי, רענן, עכשווי ומודרני. דמיינו משטחי עבודה וכיור במטבח העשויים מיחידה אחת, ללא חיבורים בעיצוב ותכנון פונקציונאליים ונוחים במיוחד מחומר עמיד, הגייני, לא רעיל, ידידותי לסביבה, אסתטי ופרקטי. אך לא רק חומר גלם למשטחים אלא לכיורי חדר רחצה, אמבטיות ואמבטיות פרי סטנדינג, אגניות במקלחונים העשויים מיחידה אחת ומאותו החומר ללא חיבורים בין המשטח ולכיור,  משטח אחיד ואינטגרלי שניתן לעצב אתו כיד הדמיון ולהשיג אחידות מושלמת.

 

מראה נקי, אחיד, פיסולי וזורם עם תנועה משלו- ללא תפרים ופסי חיבור (אמבט פרי סטנדינג.  צילום - באדיבות חברת DUPONT)
מראה נקי, אחיד, פיסולי וזורם עם תנועה משלו- ללא תפרים ופסי חיבור (אמבט פרי סטנדינג. צילום - באדיבות חברת DUPONT)
  

משטח אחיד ואינטגרלי שניתן לעצב אתו כיד הדמיון ולהשיג אחידות מושלמת (משטח וכיור קוריאן לאמבט. צילום באדיבות חברת DUPONT)
משטח אחיד ואינטגרלי שניתן לעצב אתו כיד הדמיון ולהשיג אחידות מושלמת (משטח וכיור קוריאן לאמבט. צילום באדיבות חברת DUPONT)
  

בריאות, קיימות ואיכות הסביבה

קוריאן הוא חומר בעל תו תקן ירוק המחמיר בעולם. חומר שבתהליך הייצור שלו נעשה שימוש חוזר בחומרי גלם ולאחר העיבוד וההתקנה אינו פולט חומרים מסוכנים ומזהמים בניגוד לחומרים אחרים. השימוש בקוריאן תורם לשמירה על בריאות בני הבית ועל קיימות ואיכות הסביבה ומעודד ייצור מחומרים שאינם פוגעים בבני אדם ואינם מדללים והורסים משאבי טבע יקרים.  

הקוריאן תורם לשמירה על בריאות בני הבית ועל קיימות ואיכות הסביבה (משטח קוריאן למטבח בגוון טראצו. צילום באדיבות חברתDUPONT)
הקוריאן תורם לשמירה על בריאות בני הבית ועל קיימות ואיכות הסביבה (משטח קוריאן למטבח בגוון טראצו. צילום באדיבות חברתDUPONT)
  

מתכונותיו הייחודיות: אנטי בקטריאלי, כלומר אינו מאפשר התפתחות חיידקים, אינו סופג דבר ואינו סופח אליו כתמים, אחיד והומוגני לכל אורכו. אין עליו ציפוי או חומר נוסף שעלול להישחק או להשתנות עם הזמן ועמיד בפני כימיקלים גם בסביבת עבודה עם חומרים כימיים קשים כמו בתי חולים ומעבדות ובעל תקן אש ותקני היגיינה מהמחמירים בעולם.  ענת הרמן, אדריכלית ומעצבת פנים המתכננת בין השאר בתי חולים ומרפאות ציבוריות מסבירה שהקוריאן הוא חומר מושלם לפרויקטים שלה משום שהוא "אנטי זיהומי ואפשר לייצר אתו כל צורה שרוצים. עבור האדריכל להתעסק עם חומר כזה זה הגשמת חלום והתוצאה מדברת בעד עצמה", היא מעידה. בימי הקורונה בהם שמים דגש ניכר על ריחוק חברתי ושמירה על ההיגיינה, משטחי הקוריאן אינם מאפשרים התפתחות חיידקים ושומרים על סטריליות. התקנת כיור אינטגרלי, הן במטבח והן בחדרי הרחצה, ללא חיבורים הנראים לעין, מונע היתכנות של עובש ושל בקטריות. 

ניגא מוצרי איכות בע״מ מביאה את הקוריאן המקורי של דו פונט- חזק, הומוגני לכל עומקו, מתוחכם, הגייני, חסר תפרים, לא רעיל, ידידותי לסביבה ובעל יופי עוצר נשימה, המגיע במגוון עצום של גימורים וגוונים ומחמיא לחומרים משלימים כעץ, אבן, מתכת וזכוכית. 

(משטחי קוריאן. צילום באדיבות חברת DUPONT)
(משטחי קוריאן. צילום באדיבות חברת DUPONT)
  

  

צור קשר:

אליאור ואיתי: אולם תצוגה ניגא, רח' הלח"י 28 בני ברק, טלפון 03-6157702.

ראובן: אולם תצוגה ניגא, רח' המלאכה 10 פולג נתניה, טלפון 03-6157717.

ובאתר:  www.nyga.co.il / מייל: stars@nyga.co.il / פייסבוק ואינסטגרם: nygaquality

לטופס ישיר ליצירת קשר עם חברת ניגא > לחץ כאן.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים