מבעד לזכוכית השקופה

חברת גלובל - טקניון שמתמחה בעיצוב וייצור ריהוט עסקי וחללי עבודה  – השתתפה לאחרונה בפרויקט תכנון חללי עבודה חדשים עבור חברת 'איסתרא מחקר' בע"מ בניצוחה של האדריכלית מיכל אמיר. בפרויקט יושמה סדרה חדשה של מחיצות זכוכית - המשלבת בין עיצוב, שקיפות ופונקציונליות.

מאת: שירה רייז משולם | צילום: עוזי פורת | 11/01/2017

 

פרויקט המשרדים חולש על שטח של כ - 1200 מ"ר ומיועד לשמש כ - 80 עובדים. התכנון התמקד ביצירת סביבת עבודה דינמית ופונקציונלית כאחד.
"ייצרתי חללי עבודה מיוחדים המזמינים יצירתיות ומשדרים יוקרה", מספרת האדריכלית מיכל אמיר, האחראית על עיצוב הפנים של המבנה. "הקונספט שהוביל אותי הוא יצירת סביבת עבודה שתגרום ליושבים בה לרצות להגיע למקום ולשהות בו למשך זמן ממושך. מכיוון שיש לי הכרות עם החברה מפרויקטים קודמים, ואני מתמצאת בהתנהלות של העובדים בה, ידעתי שאני צריכה לשים דגש על שני אזורים עיקריים: 
האזור הראשון - חדר הישיבות שבו מתקיימות לאורך היום מספר ישיבות. זהו חדר פעיל ולכן הוא צריך להיות מזמין ונוח. 
האזור השני - הם המסדרונות הארוכים שמשמשים כמקום מפגש קבוע לעובדי החברה. אנשים עוצרים לשיחה ומקיימים שם מדי פעם סיעור מוחות ספונטני".


התרחשות של אירועים שונים
"כאשר בחנתי את תכנון הקומה בהיבט האדריכלי, ראיתי שמשרדי החברה יושבים סביב גרעין הבניין שלאורכו שני מסדרונות ארוכים. מצד אחד של המסדרונות נמצאים המשרדים ומהצד האחר יש שתי יציאות חירום וחדר שירותים. רציתי לשוות למסדרונות אופי של מקום שבו מתרחשים אירועים שונים. מקום שאפשר לעצור בו בדרך לפעילויות שונות, כגון: עיון בספרים הנמצאים בנישת הספרייה או ישיבה לשיחה עם קולגה בנישה בנויה מעץ שעליה מזרן וכריות הסבה שיוצרת אווירה נוחה ונעימה.


העיצוב כלל בין השאר גם שימוש באשליות פרספקטיביות שנוצרו על ידי צביעה ועבודת נגרות מורכבת. כדי ליצור אחידות בין האזור הישן והחדש, בחרנו להשתמש בפלטת צבעים אחידה לה הוספנו שימוש בחומרים חדשים כמו עץ, אריחי שעם תלת ממדיים ואריחי גבס תלת ממדיים - שמעבר להיותם מרהיבים למראה, הם נותנים גם מענה אקוסטי. את חזית החדרים עיצבנו תוך שימוש במחיצות זכוכית שמייצרות מראה עדין ויוקרתי. בזכות הכנסת אור למסדרונות - מחיצות הזכוכית גם יוצרות תחושה של מרחב ואווריריות".

מהרצפה עד התקרה 
"מחיצות Floor to ceiling (מהרצפה עד התקרה) של טקניון עשויות כמקשה אחת, כמבנה תומך-עומס שעשוי מפרופילי אלומיניום מושחל. הפרופילים, שמחוזקים לתקרה ולרצפה, נושאים את לוחות הזכוכית. העדר עמודים אנכיים (שאותם מחליפים לוחות זכוכית המחוברים ביניהם באמצעות מחברי פוליקרבונט יבשים) מאפשר השגת רמת שקיפות שאי אפשר להשיג במערכות מסורתיות.


בזכות עובי הזכוכית הלא שגרתי (10 מ"מ במקום 8 מ"מ) - מחיצות הזכוכית מאופיינות ברמת בידוד גבוהה. כמו כן, האיטום באזור המגע עם הקיר והאטמים המיוחדים מגבירים את הבידוד האקוסטי. הדבק הייחודי מאפשר את הדבקת הזכוכית בצורה הרמטית לחלוטין".

 

כדברי מיכל אמיר: "מחיצות הזכוכית מאפשרות שקיפות פיזית ורעיונית - מצד אחד מתקיימת שקיפות ויזואלית ומהצד האחר מושג השקט שנדרש לעבודה בחדרים ובחדרי הישיבות".

לתמונות נוספות ולקטלוג של מוצרי גלובל- טקניון היכנסו לאתר האינטרנט : g-il.com

 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי