בידוד חיצוני בטוח כקו הגנה ראשון למבנה

בידוד חיצוני עדיף כדי למנוע גשרי קור, אבל מה בנוגע לבטיחות? הנה כמה תשובות לשאלות הבוערות

מאת: טל פאר | צילום: | 04/12/2021
 
האם כל חומר בידוד נחשב כבטוח מפני שריפה? 
בהחלט לא, קיימים בשוק חומרים דליקים שעשויים להתלקח כתוצאה מחום קיצוני. בידוד דליק עשוי לגרום להתפשטות מהירה של אש גם על פני החיפוי החיצוני, ולהפוך למלכודת אש.  אסונות כאלה, כמו התלקחות מגדל המגורים גרנפל בלונדון או בניין ברחוב ביאליק ברמת גן, מסתיימים לרוב בנזק רב לחיי אדם ורכוש.
 
אם כך, האם קיים חומר בטוח לבידוד תרמי של חזיתות?
אכן - מערכת ה"מינראל פלוס" מבית. KNAUF  המינראל פלוס מסווג A1 בתגובה לשריפה ומשמש כחומר בידוד בטוח לכל סוגי המבנים, לרבות מגדלים גבוהים. החומר ידידותי להתקנה ולשימוש, הוא אינו מכיל חומרים רעילים כמו פנול או פורמלדהיד, ושומר על בריאותה של הסביבה האנושית, הקבלן, המתקין והדייר שבמבנה.
 
ומה לגבי בידוד אקוסטי? 
המערכת נחשבת כבעלת יעילות אקוסטית הגבוהה ביותר, ומפחיתה משמעותית את הרעש החיצוני מחוץ המבנה לתוכו. התכונה הזו משרתת את הצורך בהפחתת הרעש של מגדלי עסקים הממוקמים למשל באזורי תעשייה, או בבנייני דיור שבנויים במרכזי העיר.
 
לישראל תנאי מזג אוויר ייחודים לה. האם מערכת המינרל פלוס מתאימה להתקנה בארץ? 
בהחלט, המערכת דוחה ביעילות מים ולחות ומתפקדת היטב גם בעתות גשם . המשטח הסיבי מוגן בציפוי סיליקון דוחה מים ונעטף ביריעה עמידת למים- כך נשמרת עמידות טובה לאורך שנים רבות. כשחומר הבידוד מותקן חיצונית, גם נמנעת היווצרותו של גשר תרמי ואיתה תופעת העיבוי (קונדנסציה).
 
ולבסוף, אילו פתרונות מציעה חברת אורבונד כדי להקל על הקבלן המבצע בעבודתו?
אורבונד משווקת את המערכת המלאה, בה ניתן למצוא את כל האביזרים הדרושים לעבודה נוחה: לוחות בעוביים שונים  (50\60\80\100 מ"מ), יריעות אטומות למים להגנה נוספת, סרט דביק משולב ודיבלים לעיגון מכאני באורכים שונים.
 
לפרטים נוספים ויצירת קשר- אורבונד KNAUF תעשיות גבס ומוצריו:
כתובת: החרושת 30 אור יהודה
טלפון: 072-3945095
מייל: [email protected]
אתר : www.orbond.co.il 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי