קבוצת אלומיניום קונסטרקשיין: העתיד כבר כאן

"טריפל סקין" היא מערכת מעטפת מגדלים חדשנית, שמציעה כבר היום הצצה למה שיהיה פעם מובן מאליו: מבנים שלא רק חיים בהם, אלא חיים בהם טוב. וכן, גם כלכלית זה כדאי

מאת: תמי וינצברג | צילום: שרון צרפתי | 04/12/2019

 

 

קבוצת אלומיניום קונסטרקשיין מתמחה במחקר, בפיתוח, בהנדסה, בתכנון, בייצור, בהתקנה ובאחזקה של מעטפות מגדלים, אשר תכליתן לשפר את הקוגניציה, הפרודוקציה ותחושת ה-well being של מי שמאכלסים את המגדלים. פעילות הקבוצה ממוקדת בפיתוח מערכות מעטפת מגדלים מתקדמות, המשלבות מערכות בקרה ובינה מלאכותית, מאפשרות לשוהים במבנים נוחות תרמית, ויזואלית, אקוסטית וקונסטרוקטיבית, ומבטיחות את איכות האוויר ואת שחלופו התדיר.

 

טריפל סקין - מולטי טלנט

אחת ממערכות המעטפת הבולטות שפיתחה קבוצת אלומיניום קונסטרקשיין היא הטריפל סקין - מערכת המורכבת משלוש שכבות זכוכית, שהמרכזית בהן היא זכוכית וקום Low E, אשר תכונתה יוצאת הדופן היא בלימה, הסעה והולכה של חום וקור ביעילות גבוהה במיוחד (פי חמישה מהזכוכית הבידודית מסוג Low E הטובה בעולם). לצד תכונה זו, שכבות ה-Low E (שכבות מיקרוניות של תחמוצות מתכות אצילות) מאפשרות דחיית קרינת שמש, בעיקר את קרינת ה-IR. 

הזכוכית החיצונית היא זכוכית למינציה, המשלבת חומר תרמופלסטי בתוכה ואינה מאפשרת מעבר קרינת UV. השילוב של שתי הזכוכיות האמורות מהווה מחסום אנרגטי יוצא דופן. הזכוכית הפנימית בקיר הטריפל היא זכוכית שקופה במיוחד מסדרת ה-Low Iron Glass וזו מאפשרת מעברי אנרגיה מסוגים שונים בקלות יחסית. 

 

 


השילוב של שלוש הזכוכיות מהווה מחסום אקוסטי, המסוגל להנחית רעש בכ-60 DB (כפול ממערכת קיר מסך מסוג סינגל סקין).

בתווך שבין קרומי הזכוכית מותקנות שתי מערכות הצללה אוטומטיות, המחוברות למערכת עקיבה בעלת אלגוריתם מתוחכם, המאפשר שליטה בהחדרת קרינה ואור כפונקציה של עונות השנה. 

מערכת ההצללה הנמצאת בין שתי הזכוכיות החיצוניות היא מערכת בעלת רפלקציה גבוהה (מצב קיץ), כך שכאשר מערכת זו פרוסה, רוב קרינת השמש הפוגעת בסקין מוחזרת ונותרת מחוץ למבנה. לעומת זאת, בין שתי הזכוכיות הפנימיות של המערכת נמצאת מערכת הצללה בעלת קיבול חום גדול, המאפשרת מעבר קרינה ישירה אל פנים הבניין וגם ספיגת חום, אשר ייפלט אל החדר ויהווה גוף חימום מעולה בחורף. 


במערכת הטריפל סקין משולבת מערכת סינון ומהילת אוויר דינמית פחמית, כך שבכל עת בו המערכות הקיברנטיות, המהוות חלק בלתי נפרד ממנה, מזהות זיהומים מסוגים שונים בחלל המבנה, ובראשם חד ודו תחמוצת הפחמן, נכנסת מערכת הסינון לעבודה. עוד משולבים במערכת הטריפל סקין פנלים פוטו-וולטאים יעילים במיוחד.

  לסיכום, הטריפל סקין היא מערכת אלגנטית משולבת, המביאה בשורה אמיתית לאיכות החיים והבריאות של המשתכנים במבנה, והכדאיות הכלכלית שלה נובעת בראש ובראשונה מהגברת האפקטים הקוגניטיביים והפרודוקטיביים של החיים מאחורי מעטפת זו. 

למערכת מראה אדריכלי אלגנטי ומעניין, המשנה את פני החזית באופן דינמי לאורך עונות השנה.  
לקבלת פרטים נוספים: טל': 03-9599934, info@alcon.co.il, www.alcon.co.il

 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי