בנייה ירוקה: ענף הבנייה משנה צבע

פתרונות מתקדמים לבנייה ירוקה, הכוללים חומרים בטוחים יותר לשימוש וידידותיים יותר לסביבה, מיטיבים לא רק עם הלקוח הסופי, אלא גם עם העוסקים במלאכת הבנייה. מי שרוצה להיות חלק מהעתיד, צריך להכיר אותם כבר עכשיו.

מאת: תמי וינצברג | צילום: באדיבות: א.צ טכנולוגיות | 19/11/2020

תמונה: באדיבות א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה
תמונה: באדיבות א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה
  

מי שחשב שהגישה ירוקה היא אופנה חולפת, מגלה בשנים האחרונות שמדובר במגמה שאין לה שום כוונה להיעלם. המודעות הסביבתית מתעצמת ועמה מגיעים פתרונות וכלים שנועדו לשמור על הסביבה למעננו ולמען הדורות הבאים. לענף הבנייה יש חלק משמעותי בהצלחתה של מגמה זו, והמונח "בנייה ירוקה" הופך להיות שגור בפיהם של לקוחות וספקים כאחד.

הבנייה הירוקה היא גישה שנועדה ליצור סביבת מגורים, עבודה ומחיה בריאה יותר באמצעות שימוש בחומרים שאינם רעילים וחיסכון באנרגיה ובמשאבים, תוך צמצום מירבי של הנזק הנגרם מתהליכי ייצור ושינוע. השפעתה של הבנייה הירוקה, שמתחילה כבר בשלב תכנון הפרויקט וחלה על אנשי השטח והלקוח הסופי כאחד, באה לידי ביטוי בצמצום טביעת הרגל הפחמנית וביצירת חלופות מתקדמות למגוון חומרים, תהליכים וגישות בענף הבנייה.

כדי להבטיח אחידות ועמידה בתנאים המגדירים מוצר או שירות כירוק, הולכת ומתפתחת תקינה בינלאומית, ולמעשה החל משנת 2021 יהפוך תקן הבנייה הירוקה בישראל למחייב. משמעות הדבר היא שתקנים והסמכות כמו תו ירוק, LEED (הסמכה אמריקאית, שעמידה בה מקנה נקודות צבירה ירוקות), LCA (הערכת מחזור החיים, שהיא הערכה של מידת ההשפעה שיש למוצר או לתהליך על הסביבה) ואחרים יהפכו למחייבים עבור כל העוסקים בבנייה.


א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבנייה, המספקת מגוון רחב של פתרונות מתקדמים לענף הבנייה, פועלת להטמעתה של הגישה הירוקה בענף עוד טרם הפכו תקנים אלה למחייבים. החברה מאמינה בבנייה ירוקה ובטוב שהיא מביאה לסביבה, למיישמי העבודה ולכלל בני האדם, ובשנים האחרונות הגדילה את פעילותה בתחום והרחיבה את קו המוצרים הירוקים שלה. 

הפתרונות שהחברה מציעה, בתחומים כמו איטום, חומרי גמר, ציפויים תעשייתיים לרצפות, חומרי שיקום, תיקון והגנה על בטון ועוד, מבטאים חדשנות טכנולוגית, ומבטיחים חיסכון בזמן, בכוח עבודה ובמשאבים אחרים, תוך הקפדה על איכות גבוהה ועמידה בתקנים המחמירים ביותר. 

ירוקים בכל הצבעים

במעבדות א.צ. מתמחים, כאמור, בפיתוח וייצור חומרי גמר (דבקים, מילוי מישקים וטייחים), איטום צמנטי, שיקום ותיקון בטון, דיוס, עיגון ועוד. המשותף למוצרים אלה, בנוסף לאיכות גבוהה, הוא היותם ידידותיים לסביבה, בלתי רעילים, ובעלי תו תקן ישראלי ותו ירוק. 

הרעיון מאחורי מוצרים אלה הוא יצירה של חלופות מתקדמות ופורצות דרך לענף הבנייה, במטרה לאפשר בנייה ירוקה תוך שמירה על סטנדרט בנייה גבוה וחסר פשרות.

תמונה: באדיבות א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה
תמונה: באדיבות א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה
  

להיות חלק מהמהפכה העולמית

א.צ. פועלת בשיתוף פעולה עם חברות בנילאומיות בעלות סטנדרטים גבוהים בתחום הבנייה הירוקה, עמן נמנות, בין השאר, Kerakoll האיטלקית, שהייתה הראשונה בעולם להציע חבילה מקיפה של חומרים ושירותים ירוקים לבניית בתים בריאים, המאפשרים לחיות בהרמוניה עם הסביבה, ו-Penetron האמריקאית, המתמחה בפיתוח מוצרי איטום קריסטליים ותוספים בטכנולוגיה גבישית. 

פתרונות ירוקים אלה, הכוללים מוצרים לחיזוק מבנים, מילוי מישקים, מערכות איטום לחדרים רטובים ועוד, הם בעלי תו תקן EPD, תו תקן סינגפורי ותווי תקן נוספים, וחלקם מעניקים נקודות LEED לבנייה ירוקה. לצדם משווקת א.צ. מוצרים נוספים בעלי ערך ירוק ותרומה לסביבה, כמו Monorex - חיפוי חוץ דקורטיבי על בסיס מינרלי. כך, באמצעות שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, שאינם רעילים או מסוכנים ושהם אידיאליים לשימוש בפרויקטים של בנייה ירוקה, א.צ. לוקחת חלק במגמה העולמית והמקומית, ומסייעת ביצירת שינוי בענף הבנייה הישראלי. 

יישום טיח מינראלי MONOREX בצפריה. גוון BL 10 בטקסטורה מהודקת. תמונה באדיבות א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה
יישום טיח מינראלי MONOREX בצפריה. גוון BL 10 בטקסטורה מהודקת. תמונה באדיבות א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה
  

א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבנייה מעמידה לרשות לקוחותיה צוותים טכניים וליווי מקצועי לאורך כל שלבי הפרויקט. הידע הנרחב והניסיון הרב שצברה החברה ב-30 שנות פעילותה מעניקים לה ראייה רחבה והבנה מעמיקה בתחום התמחותה ומאפשרים לה לספק מענה מיטבי לכל אתגר מקצועי. בנוסף עורכת א.צ. כנסים וימי עיון בארץ ובחו"ל והדרכות והדגמות בשטח כדי להבטיח יישום נכון, יעיל ואפקטיבי של מגוון מוצרי החברה, ומעניקה כלים להטמעה נכונה של תפיסה אקולוגית וירוקה בכל פרויקט בתחום הבנייה והתשתיות.

תמונה: באדיבות א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה
תמונה: באדיבות א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה
 

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר: טל' 08-9150190 , [email protected] www.azmarketing.co.il

 
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי