מודלים עסקיים למלונות "מאושרים"

מאת: | צילום: | 12/12/2013

 

מרצה: Chip Conley  

חברה: Joie de Vivre Hospitality

מדינה: U.S.A

 

מלונות בוטיק הם מראות המשקפות את השאיפות של האורחים וכך המלונות יוצרים "רענון זהות".

 

בגיל 26, צ'יפ קונלי, בוגר אוניברסיטת סטנפורד (MBA), ייסד את חברת Joie de Vivre Hospitality, שמתכננת בין השאר גם מודלים עסקיים למלונות "מאושרים" שבהם גם העובדים, גם האורחים וגם המשקיעים יכולים למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם.

 

בתכנון המודל העסקי של בית המלון, צ'יפ קונלי מיישם את פירמידת הצרכים של אברהם מאסלו. אחד הדגשים העיקריים של צ'יפ בתכנון המודל העסקי הוא ניצול מוטיבציית עבודה, באמצעות הכלת התיאוריה על הארגון כולו.

 

ההצלחה מדברת בעד עצמה

 

רשת מלונות joie de Vivre שבבעלות צ'יפ קונלי, צמחה להיות אחת מרשתות מלונות הבוטיק המובילות בארצות הברית. לרשת מלונות הבוטיק יש כרגע כ:20 בתי מלון בכול רחבי העולם.

כשבועת האינטרנט התפוצצה, החל המלונאי צ'יפ קונלי בחיפושיו אחר מודל עסקי המבוסס על אושר. בעזרת שורה של עצות אפקטיביות מאחת העובדות שלו, ובעזרת חוכמתו של מלך בודהיסטי, צ'יפ קונלי הבין שההצלחה תלויה בעיקר בדברים שלהם אנחנו מייחסים חשיבות, למרות שהם אינם מדידים. את התובנה הזו צ'יפ קונלי הפך לרשת בתי מלון מצליחה ומאוד ייחודית.

 

מתייחסים למה שלא ניתן למדוד

 

במהלך עבודתו כמלונאי, צ'יפ קונלי הבין שאחת הבעיות של בעלי מלונות היא שהם נוטים להתעלם מאותם אלמנטים שהם לא יכולים למדוד כגון: חוויה, אושר, הנאה, אבל דווקא האלמנטים החמקמקים האלו, הם האלמנטים שיכולים לעשות את השינוי הגדול. ולכן באמצעות ספריו והרצאותיו, צי'פ קונלי מנסה ללמד את המנהלים כיצד להתייחס למה שלא ניתן למדוד.

 

צ'יפ שמסייע גם לבעלי מלון אחרים לשפר את חוויית האירוח שלהם, מביא דוגמאות מעולם המלונאות לכך שהשקפת עולם שמכבדת את האדם, לא פחות מאשר את המטרה היא השקפת העולם שמביאה להצלחה עסקית. 

 

להשקפת עולם ייחודית זו שני פנים: אורחי המלון – שמקבלים חוויה של מימוש חלום, ועובדי המלון שמקבלים את התנאים שמאפשרים להם להיות שמחים בעבודתם ולמצוא בה משמעות.

 

 מודל עסקי למלונות שמבוסס על "אושר".

 

 

>> הרצאה מלאת תובנות ומעשירה מבית TED בה צ'יפ קונלי מציג בפנינו את מסקנותיו לגבי איך מכמתים את הדברים שעושים את החיים כדאיים.

 

צי'פ קונלי יחד עם אורן ברונשטיין הישראלי,מעצב ואחד מבעלי רשת מלונות הבוטיק Joie De Vivre Hospitality עיצבו ותכננו את בתי המלון של הרשת. החל ממלונות כמו Hotel Del Sol שעיצובו מייצג את תחושת החופש של החיים בקליפורניה, וכלה במלונות כמו Hotel Avante בעמק הסיליקון, המיועד לצמרת עולם העסקים.

 

 

 

 

 Hotel Los Gatos 


Hotel Avatar 

Hotel Vitale

Hotel Del Sol 

 


 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי