מינימליזם אורבני

כל הפנטזיות שתוכלו לממש באמצעות עבודת אלומיניום איכותית, שתעניק לסביבה החיצונית מראה אחיד ומוקפד

מאת: | צילום: | 17/06/2015

 

 One Stop Shop הוא קונספט שיותר ויותר חברות שמכבדות את עצמן, מאמצות. המסר הברור שעומד מאחורי הרעיון הוא לאפשר ללקוח מינימום כיתות רגליים, תוך אפשרות קבלת מענה שלם, ממקור אחד בלבד.
 
חברת טרלידור, הפועלת מול מיטב האדריכלים והמתכננים, לקחה את תחום ההתמחות שלה צעד אחד קדימה וכיום האדריכל שפועל מול החברה מקבל מעטפת  שלמה הכוללת את כל התהליך משלב גיבוש הקונספט, דרך התכנון, בחירת הגוון מדויק, הייצור וההתקנה בבית הלקוח. שרשרת הפעולות הזאת אינה מובנת מאליה והיא מקלה באופן משמעותי על ההתנהלות של האדריכל, הן מבחינת לוחות הזמנים והן מבחינת הרמה המקצועית.


לטרלידור ניסיון נצבר של קרוב ל-30 שנה, החברה שהחלה את דרכה בתחום סורגי האיכות, הרחיבה את תחומי הפעילות שלה והשליכה את ניסיונה הרב והידע שצברה, על תחומים משיקים, כשמאפשרת בשנים האחרונות תכנון ובניית פרגולות, גדרות, קירות מסך, שערים ומוצרים נוספים. שמואל דמתי, סמנכ"ל השיווק בטרלידור מסביר שהעובדה שהכל קורה באותו בית יוצר מאפשרת ליצור שפה אחידה, בין הגדר שסביב הבית, לבין דלת החניה, שער הכניסה והפרגולה. באופן הזה המראה הסופי הרמוני ואסתטי מאוד.


דמתי מסביר עוד, כי מבחינתו השמים הם הגבול. אדריכל יכול להגיע עם סקיצה ולקבל אותה כמוצר מוגמר. לטרלידור יכולות תפעוליות וביצועיות מהמרשימות הקיימות. לחברה מפעלים יצרניים המאפשרים עבודה בחיתוכי לייזר ומיכון טכנולוגי מתקדם נוסף, המאפשר לעמוד בסטנדרטים מחמירים של איכות עיבודים וגימורים.


שמואל שופך אור ומחדד גם את נושא ההכנות המוקדמות. אתה יכול לתכנן את השער הכי יפה בעולם אבל אם אתה לא מתואם עם אנשי מערכות החשמל החכם, למשל, אתה תגיע לנקודה בסוף התהליך, בה תצטרך להתקין אינטרקום או עיניות אלקטרוניות ותצטרך להתחיל לחתוך ולבצע עבודות טלאים. בטרלידור, הוא מסביר, הבירור של הסוגיות הללו הוא חלק מתהליך התכנון המוקדם וגם כאן עצם העובדה שהכל מתבצע תחת קורת גג אחת, מונע אי הבנות וטעויות מהסוג הזה.


האלומיניום איתו עובדת טרלידור, עובר טיפול כימי מיוחד בכרום ומצופה באבץ, מה שמעניק באופן למוצר אורך חיים ממושך בהרבה מהממוצע. לאחר הטיפול הכימי מתבצע תהליך הצביעה, כשחומר הצביעה הוא 100% פוליאסטר טהור, המגן מפני קרני UV ותנאי מזג אוויר קשים ומתאים בשל כך להתקנה גם תחת כיפת השמיים. מבחינת סגנונות, קיימת העדפה ניכרת לסגנון המינימליסטי, אך כל סגנון אחר ובקשות מיוחדות ייתקבלו בברכה. גם כשמדובר במינימליסטי, קיימות התאמות לסביבה.


קיימים הבדלים בין בניה בסביבה אורבנית לכפרית למשל, ואילו ניואנסים קטנים שבטרלידור יידעו לתת עליהם מענה. אחד החומרים המשלימים המבוקשים ביותר היא הזכוכית ובטרלידור יישרו קו גם בעניין הזה. את הזכוכית ניתן לשלב בכל מוצר והוא מקובל בעיקר בשילוב בגדרות ושערים, מסביר דמתי. חוץ משילובי הזכוכית בתוך מוצרי האלומניום, מאפשרת טרלידור הזמנה של מוצרי זכוכית טהורה כגון מעקות לבריכות שחיה, מעקות למרפסות ונוספים, תוך יצירת משחקי שקיפויות בין זכוכית חלבית לזכוכית בעלת שטח פנים חלק ושקוף.


העבודה עם מוצרים שאמורים לעמוד תחת כיפת השמיים, מצריכה תשומת לב רבה, הן במובן הטכני והן במובן של העלויות. דמתי מסביר שנירוסטה למשל, שמקובל לשלב במעקות זכוכית במרפסות, היא חומר יקר שיכול להפוך עלות של מעקה למשהו שללקוח יהיה קשה או לא כדאי להתמוד איתו. אחד הפיתוחים האחרונים בטרלידור, מציע אלומיניום, שנראה בדיוק כמו נירוסטה, עמיד כמוה ובעל עלויות נמוכות בהרבה. טרלידור היא חברה בפריסה ארצית, המקדמת מחלקת אדריכלים מקצועית המושתתת על כנסים, ימי עיון ופעילויות מקצועיות נוספות שרובן מתקיימות באולם תצוגה מיוחד שתוכנן במיוחד לקהל המקצועי. 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי