סין סטייל

 

בנייתו של מלון SHERATON HUZHOU HOT SPRING HOTEL שתכנן האדריכל MA YANSONG בסין, תושלם סופית בדצמבר 2014, אך כבר עכשיו ברור שמדובר באייקון שהציב את העיר HUZHOU על מפת התיירות הבינלאומית

מאת: יהודית גולדמן | צילום: באדיבות HOTEL SHERATON HUZHOU HOT SPRING | - 27/10/2014

 

קסם בשעת בין ערביים: המבנה המרשים משתקף במימי הנהר, כשברקע סירות הדייגים.


בדרך משנחאי לעיר HUZHOU, חולפת הרכבת על פני נוף לא אטרקטיבי במיוחד של ערים עם מפעלים פולטי עשן ומבנים קודרים המשמשים למגורי פועלים. אך כשהיא קרבה ליעדה, נחשף לפתע מראה שונה בתכלית ועוצר נשימה: מבנה יוצא דופן, מקושת וגבוה המשתקף במי אגם פסטורלי שסירות דייגים משייטות בו בערפילי הבוקר- מבנה מלון SHERATON HUZHOU HOT SPRING HOTELשנחנך בדצמבר 2012 ומיד עם פתיחתו הפך לסמל המזוהה עם העיר.


ההשראה למבניות המקושתת שמייצרת מעין תצורת פרסה, נשאבה מהגשרים רבים המאפיינים את האזור המשופע בנהרות ואגמים.

 

HUZHOU שוכנת באזור ZHEJIANG המרוחק כ-160 ק”מ משנחאי, וממוקמת על הגדה הדרומית של האגם המפורסם -TAIHU , אליו נשפך נהר ה- YANGZE. העיר ידועה בשפע מעיינות מים חמים וביערות במבוק, ונחשבת כמקור של אמנות ציורי הדיו וכמקום לידת "תרבות התה”. ככזו היא תופסת מקום משמעותי בעבר ההיסטורי של סין, כמי שמילאה תפקיד מרכזי בתחילתה של דרך המשי הקדומה, ועתה, עם הקמת המלון היוקרתי בתחומה, היא נהנית גם ממעמד משמעותי בסצנת המלונאות הבינלאומית- עכשווית.

 

תאורה צבעונית שמאירה את המבנה בגרפיקות משתנות משתקפת במימי האגם ומייצרת מופע מגוון וקסום.


ההחלטה על הקמתו נולדה במסגרת תחרות שמתקיימת בין מחוזות וערים בסין לעידוד מיזמים ייחודיים כגורמי משיכה לתעשיות שונות: משקיעים סינים מקבוצת "SHANGHAI FEIZHOU GROUP” עמדו על הפוטנציאל הטמון בעיר, ויצרו שיתוף פעולה עם רשת מלונות שרתון במטרה להקים בה מלון ולהפכו למרכז תיירותי שיהווה אטרקציה בינלאומית.

 

לאדריכלות הדרמטית של המבנה, המכונה "פרסת הסוס” בשל מתארו המהדהד את צורניותה, אחראי האדריכל הסיני MA YANSONG, בוגר אוניברסיטת ייל בארה”ב. ינסונג היה תלמידה של האדריכלית זאהא חדיד, שהשפיעה רבות על תפיסתו המקצועית, והוא נחשב לאחרונה לאחד האדריכלים הבולטים בעולם כולו בשל יצירותיו החדשניות וראייתו העתידנית השופעת דמיון. את פרויקט תכנון המלון הוא הוביל וביצע תוך שיתוף פעולה עם חברת העיצוב ידועה HBA-HIRISCH BENDER ASSOCIATES, המתמחה בתחום המלונאות וסניפיה פרושים ברחבי הגלובוס, ועם חברת EDSA האמריקנית, אחת החברות המובילות בעולם בתחום אדריכלות הנוף.

 

בלובי: גופי תאורה המשתלשלים מתקרת האבן הצהובה-כתומה מעוצבים תוך שילוב 20.000 אבני סברובסקי קטנות התלויות בצורה גלית שמאזכרת את תנועת גלי המים.


נוכחותו של המבנה המקושת הממוקם על גדות האגם ומשתקף במימיו מרהיבה ומרשימה ביותר. הוא מתנשא לגובה של 91.5 מטר, מורכב משני מגדלים המקושרים זה לזה בחלקם העליון בתצורת קשת נוצצת, מונה 27 קומות ומכיל 282 חדרי אירוח מפוארים.

 

פרק החיבור העליון, שמבעד קירותיו השקופים ניתן להשקיף אל נוף האגם, מכיל מסעדות, גלריות ו-16 אולמות כנסים, ואילו חלקו התחתון של המבנה משמש כמעבר תת קרקעי ממגדל אחד לשני ולמתקני הנופש והספא שנכללים במלון היוקרתי. מגדל אחד נקרא CRYSTAL TOWER והשני JADE TOWER, והשטח החיצוני הסובב אותם ומקשר בין המבנים ומתקני הספא מכיל גנים ושבילים להולכי רגל המאופיינים בקווים מעוגלים המייצרים צורה פיסולית זורמת שמאגדת את האדריכלות המודרנית עם מסורת עתיקת יומין. אף החומריות שמשלבת זכוכית ופלדה עם אבן ג’ייד מגלמת חיבור בין תרבויות המזרח והמערב, ולדברי האדריכל MA YANSONG המבניות הקשתית נשאבה בהשראת הגשרים הרבים הנמצאים באזור המשופע בנהרות ואגמים, כשהם משתקפים במימיהם.


בפרק החיבור בין המגדלים: אחד מחדרי האוכל התחום בזיגוג שקוף שמאפשר להשקיף לנוף הסביבה.
 

כמוהם, כך גם המבנה המקושת מנהל דיאלוג מרתק עם סביבתו: במהלך היום הוא מהווה קנבס למשחק קרני השמש המשתקפות בקירות הזכוכית ומחדירות אליו אור טבעי, בשעת השקיעה נצבע חללו בגווני כתום עזים, ובערב משתקפת התאורה הצבעונית שמאירה אותו במימי האגם, תוך יצירת גרפיקות משתנות ב- 36 וריאציות. השתקפות המלון באגם אף יוצרת את הספרה 8 המסמלת לפי המסורת הסינית העתיקה שלמות, איחוד ואינסוף (ברמת הטריוויה- אולימפיאדת בייגי’ן נפתחה ב- 8.8.2008 בשעה-8:08PM), ותפיסה זו גם אומצה ע”י רשת שרתון אשר הוסיפה לו את השם הנלווה: "THE WORLD GATHERING PLACE".

 

עיצוב עכשווי מפנק בחדרים ובסוויטות.


בעיצוב הפנים של המלון הושם דגש על שימוש באבן הג'ייד לסוגיה, אשר על פי המסורת הסינית הינה בעלת משמעות רבה ונושאת אופי מיוחד: נחשבת כאבן המשקפת אצילות ואיכויות של עושר ומעמד. מאות שנים משתמשים הסינים בג'ייד לעיצוב סמלים רוחניים ספיריטואליים, לשילוב יסודות של הרמוניה, אסתטיקה, עושר חומרי ופוריות, ולימים הכירו בה גם כבעלת ערך בריאותי ויכולות ריפוי. האבן מופיעה בגוונים רבים המסווגים לחלוקות משנה, ולכל סוג ערך ומשמעות משלו, וכך גם השימוש שנעשה בה ברחבי המלון מגוון, ומודגש במיוחד באזור הלובי.


מארג עשיר של חומרים, דיגומים ואלמנטים בחדרי האוכל והמסעדות.

במרכז חללו, לדוגמה, ניצב סלע פראי המכונה "HOLLY JADE". הסלע שמשקלו 28 טון נחצב מבטן האדמה והובא למלון מפרס, כאשר בגודלו ובנוכחותו הגולמית הוא מייצר מוקד מרהיב ביופיו ומקרין הילה סביבו. אבן ה- CITRINE JADE, שמקורה בסין והיא מאופיינת בגווני צהוב וכתום, מעטרת את עמודי הכניסה למלון ואת תקרת הלובי;

 

לריצוף וחיפוי קירות פנים הלובי נעשה שימוש באבן ג’ייד לבנה -"SNAW WHITE JADE" שהובאה מאפגניסטן, באבן "WOOD GRAIN JADE" שגווניה חומים בהירים ומקורה בפקיסטן.

 

וב- TIGER EYE JADE"”, אבן נדירה שהובאה מברזיל ומאופיינת בגווני חום כהה. סוג אבן נוסף, ה-"CRYOLITE", שגווניה ורודים, מעטרת את קידמת דלפק הקבלה.

 

את חזותו העשירה של הלובי משלימים גופי תאורה המשתלשלים מתקרת האבן הצהובה-כתומה ומוסיפים לה ממד נוסף: מעוצבים תוך שילוב 20.000 אבני סברובסקי קטנות התלויות בצורה גלית שמאזכרת את תנועת גלי המים באגם. כך, כל פתיחה וסגירה של דלת הכניסה מביאות עמן משב רוח קל הגורם לתזוזתן, לשבירת האור תוך הפצת גוונים מנצנצים, ולהפקת צלילים נעימים המעצימים את החוויה האסתטית.

 

המלון נחשב כאחד מהמלונות החדשנים, המודרניים והיוקרתיים ביותר של רשת מלונות שרתון בעולם ומסווג בהגדרתו "STARWOODS HOTEL &RESORT WORLD WIDE". כאשר תסתיים בנייתו בסוף 2014 יגיע שטחו ל- 12.000 מטר מרובע, וההיצע שהוא מזמן לאורחיו רחב ומפנק ביותר. כך, למשל, עומדים לרשות האורחים שנים עשר חדרי הטיפול בסגנונות שונים, שמונה וילות עם בריכות מעינות מים חמים צמודות, בריכות שחיה חיצוניות ופנימיות, 40 בריכות של מעיינות מים חמים המצויות במבנה זכוכית עגול ומרשים עם גג ניפתח, וכן מעגן יכטות המיועד לאורחי המלון בלבד.


 

באשר למקום הלינה יכול הנופש לבחור באחת מבין 39 הוילות שלכל אחת צמודה בריכה פרטית, והדובדבן שבקצפת הוילות היא וילה מלכותית שנקראת MISTY SPA"".

 

הנופש הצנוע יותר יסתפק באחד מחדרי המלון הממוקמים במגדל הג’ייד או במגדל הקריסטל: חדרים שאמנם שונים זה מזה בעיצובם ובפריטי הריהוט ששולבו בהם, אך כולם מקרינים איכות, נוחות ויוקרה, ומצוידים במערכת חשמל חכם הנשלטת ע”י אייפד אישי.

 

בכל אחד מהם משתלבים אזור שינה מפנק, מערכת ישיבה מזמינה הפונה אל האגם, עמדת עבודה נוחה, עמדת קפה, ומרפסת הפונה אל האגם. חדרי הרחצה הגדולים מחופים ומרוצפים ב-JADE ירקרק, ומאובזרים בכל הפינוקים והחידושים האחרונים, ובכלל זה מסך טלוויזיה שטוח שקוע בקיר.

האתר, כאמור, יושלם סופית בדצמבר 2014, אך כבר עכשיו הוא מאכלס נופשים רבים המגיעים מכל רחבי העולם ליהנות מהחוויה שהוא מציע ומתחושת היוקרה העולה מכל פינה במרחב המתחם. אין ספק שעל רקע האגם הפסטורלי הפך המבנה למוקד ויזואלי בעל נוכחות שמושך קהל סקרנים רב הצובא לפתחו, אך יותר מכל הוא זיכה את העיר באייקון ומינף אותה לכדי יעד תיירותי נחשק במפת התיירות המקומית והבינלאומית.


יצירת קשר - סין סטייל