בואו לתכנן "צ'ק פוינט" לקטנועים ברומא

מאת: | צילום: |

 

מאז שמותג Piaggio"" יצא עם הווספה הראשונה שלו, ברומא בשנת 1946, כלי התחבורה צבר פופולאריות גדולה, בזכות העלות הנמוכה שלו ובזכות הזריזות שלו במעבר בנבכי התנועה הכבדה של העיר. בשנת 1952 הווספות הפכו לתופעה עולמית. 


 


כאשר השחקנית ההוליוודית אודרי הפבורן טיפסה על הווספה לצד השחקן גרגורי פק בסרט "החופשה ברומא", הסצנה הפכה להיות סמל בלתי נפרד מהבירה האיטלקית. 


עד עצם היום הזה ה:"Motorino" הם בפירוש המלכים של רחובות העיר העמוסה. הקטנוע הפך להיות לא רק אמצעי תחבורה עיקרי, אלא גם סממן של אורח חיים עירוני. 


עוד קצת נתונים:


ברומא יש כיום קצת יותר מ: 400,000 קטנועים – עובדה שהופכת אותם לכלי תחבורה שאי-אפשר להתעלם ממנו. הרוכבים על הקטנועים מתנהגים כשאר הנוהגים בכלי תחבורה ממונעים; הם מכבדים את התמרורים ואינם נוסעים בשבילים שמיועדים להולכי רגל, בעיקר כדי לא לחטוף דוחות. חלק ממאמצי ההתחשבות ברוכבי הקטנועים קשורים להקצאת מקומות חנייה מיוחדים על מנת שהקטנועים לא יפלשו למדרכות, לשטחי פריקה וטעינה, לכניסות למוסכים וכדומה.. 

רומא סימנה אזורים מיוחדים שמיועדים אך ורק לחניית קטנועים, אולם פתרון זה אינו מספיק, משום שלמרות השינוי עדיין אין מספיק מקומות חנייה - הדבר גורם לבעלי הקטנועים לחנות במקומות האסורים. 


האתגר: 


מועצת העיר החליטה ליצור רשת של שטחי חנייה מיוחדים עבור הקטנועים. הרשת תיקרא: "Motorino Check Points” רשת זאת אמורה להציע פתרון אטרקטיבי למשתמשים בסוג זה של תחבורה ובאמצעות כך ליצור סדר בנוף האורבאני. מדובר בתחנות "חנה וסע" אשר ממוקמות באזורים שבהם יש נקודת חיבור עם התחבורה הציבורית, על מנת ליצור קשר בין שני אמצעי התחבורה הללו.

 
התחרות סובבת סביב מציאת פתרון לבניית "צ'ק פוינט" מרכזי לקטנועים. המרכז אמור להכיל 1,000 קטנועים ממונעים ו: 250 זוגות אופניים. כמו כן, המרכז צריך להציע שירותים משלימים כגון: שטיפת רכב, חנות לתיקונים, מרכז חינוך לבטיחות בדרכים. 


האתר: 


תחנת Roma Termini היא תחנת הרכבת החשובה ביותר ברומא, והיא נחשבת לאחת מתחנות הרכבת המרכזיות של אירופה. בתחנה זו יש שני קווי מטרו, קו רכבת ומספר רב של קווי אוטובוס. זו גם הסיבה שהתחנה נחשבת כנקודת חיבור חשובה בין העיר לפרברים. 


ההרשמה: 


פתוחה עד לתאריך 31.1.2014
לפרטים נוספים על התחרות לחצו כאן:


 יצירת קשר - בואו לתכנן "צ'ק פוינט" לקטנועים ברומא